Odmietame politiku ustupovania progresívcom! Predsedovia opozičných strán Robert Fico (Smer-SD), Andrej Danko (SNS). I Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS) sa spoločne rozhodli vystúpiť na zrúcaninu bratislavského hradu Devín. Symbolicky, so slovenskými zástavami v rukách. Na pochode sa zúčastnili i ďalší politici.

Exminister vnútra Robert Kaliňák, Okresný predseda Smeru v Bratislave Ján Mažgút, či novozvolený predseda Mladých sociálnych demokratov (MSD) Igor Melicher. Podporu našli i u stoviek ľudí, ktorí vystúpili na Devín spolu s nimi!
Išlo o reakciu na nedávny incident predstaviteľov Matice slovenskej, ktorí sa pred pár dňami pokúšali pri príležitosti pamiatky na Ľudovíta Štúra, vystúpiť na Devín so slovenskou vlajkou. To im však pracovníkmi bezpečnostnej služby práve na zrúcanine známeho hradu pri Dunaji nebolo umožnené. Tieto kroky vyvolali z radov odborníkov, historikov ale i opozičných politikov vlnu kritiky smerujúcu na liberálne vedenie hlavného mesta, na primátora Matúša Valla (Team Bratislava).
Danko: Vo sne by nás nenapadlo…
„Ani vo sne by nás nenapadlo, že v roku 2023 zakážu matičiarom vyniesť slovenskú štátnu vlajku na Devín. Učme naše deti a blízkych k úcte voči štátnym symbolom, aby sa takéto naprieky na Slovensku nediali,“ povedal na margo situácie šéf SNS Danko.
„Progresívcom a liberálom sú naše hodnoty a tradície ukradnuté“
„Boh ochraňuj Slovensko. Na Hrad Devín slovenská vlajka patrí, tak ako patrí na všetky hrady na Slovensku. Progresívci nám nebudú hovoriť, kde môžeme alebo nemôže vztýčiť slovenskú vlajku,“ povedal Fico
„Odmietame politiku ustupovania progresívcom“
„My odmietame politiku ustupovania progresívcom a liberálom, ktorým sú naše hodnoty a tradície ľahostajné. My nebudeme ohýbať chrbát tam, kde máme byť suverénni, my nebudeme ticho, ak nás chcú umlčať a my sa nezľakneme, aj keď majú za sebou ambasády,“ uviedol Fico v príhovore pred vstupom na zrúcaninu hradu Devín.
„Takí sme a iní nebudeme! Taký je Smer-Slovenská sociálna demokracia,“ dodal predseda opozičného Smeru-SSD.
ereport.sk
Magyar sa obrátil na veľvyslanectvo Ruska: Do volieb sa nepleťte a Maďarom sa nevyhrážajte. Vysmiali ho
„Ste hotoví!“ Francúzsky politik bije na poplach po Putinových ostrých slovách
Izrael hrozí útokom na Chameneího nástupcu, Irán tvrdí, že bol zvolený nový vodca
47 agentov, 12 obrnených vozidiel: Médiá informujú o zadržaní finančníka Georgea Sorosa v New Yorku
Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom
Predpokladá sa, že Európa bude čeliť veľkým problémom z dvoch dôvodov
Stará zpráva CIA o rakovině a parazitech se stává virální
„Norimberg“ čas na pravdu
Trump znepokojil aj Moskvu: Ak Irán padne, sme na rade. Ruskí „jastrabi“ hovoria o pasci a radia pritvrdiť na fronte
Americké médiá konečne priznali úplné zlyhanie americko-izraelskej vojenskej agresie voči Iránu
Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“
Na Ukrajine sa na zbytkoch nacistického práporu Azov formuje prvá súkromná armáda
VIDEO: Gašpar varuje- Fico do Kyjeva by riskoval život!
Králov odkaz opozícii: Pisoáre naozaj nie sú témou pre lídra!
Irán: Zhromaždenie znalcov rozhodlo o novom najvyššom vodcovi
Nitky kauzy ukrajinského konvoja so zlatom môžu viesť až do Bruselu
Čak nás čaká energetická kríza ako v roku 1973?
VIDEO: Dojemné svedectvo 10-ročného iránskeho dievčatka v Minabe, ktoré rozpráva o americko-izraelskom útoku na dievčenskú základnú školu, ktorý zabil jej 11-ročného brata a ich mamu, ktorá v nej učila.
Správa štátnych hmotných rezerv začala uvoľňovať prvých 12-tisíc ton ropy pre Slovnaft, ktorý vďaka Ukrajine už 39 dní nedostáva ruskú ropu cez ropovod Družba a v dôsledku toho musela rafinéria prejsť na obmedzený režim výroby
VIDEO: Vladimir Putin telefonoval s iránskym prezidentom a vyzval na okamžité prímerie a zastavenie nepriateľských akcií.
zo sekcie
Fico z Devína odkázal: Odmietame politiku ustupovania progresívcom. Im sú naše hodnoty a tradície ľahostajné!
Fico z Devína odkázal: Odmietame politiku ustupovania progresívcom. Im sú naše hodnoty a tradície ľahostajné!
Fico z Devína odkázal: Odmietame politiku ustupovania progresívcom. Im sú naše hodnoty a tradície ľahostajné!