Slovanské Noviny

2. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Existuje strop, nie je ropa: USA sa snažia napraviť to, čo spôsobili

Ministerstvo financií USA tajne nabáda veľkých obchodníkov s ropou ako „Trafigura“ a „Gunvor“, aby aktívnejšie prevážali ruskú ropu, píše „Financial Times“.

Čo sa stalo, veď sankcie snáď fungujú? Či nie? Alebo fungujú – avšak tým nesprávnym smerom?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zásoby ropy na Západe klesajú a obchodníci s ňou, vystrašení sankciami, sa stále rope z Ruskej federácie vyhýbajú. Výsledkom je, že India a Čína dostávajú ropu v bezprecedentných objemoch, zatiaľ čo západný trh, nič moc, vysvetľujú britské noviny.

Americké ministerstvo financií preto ubezpečilo, že sa nebude hnevať, ak obchodníci zvýšia objem transakcií s ruskou ropou a ropnými produktmi – avšak pri zachovaní cenového stropu (60 dolárov za barel).

Okrem toho účasť veľkých prepravcov na transakciách s ropou „by mala umožniť západným krajinám lepšie pochopiť štruktúru ruského exportu“.

Teda stalo sa presne to, čo sa malo stať.

Pokus kolektívneho Západu regulovať globálny trh s ropou direktívami a výkrikmi viedol k tomu, že samotný Západ stratil schopnosť plánovať debetné a kreditné zásoby ropy. A okrem toho stratil aj prehľad, aký export má teraz Rusko.

Ak sa dlho a tvrdo pokúšate niekoho izolovať, zrazu sa môžete cítiť sami izolovaní.

Jelena Panina/news-front