Slovanské Noviny

19. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Európska únia pri rokovaniach o ukončení konfliktu na Ukrajine zaspala. Macron a Merz by si mali dohodnúť stretnutie s Putinom, vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán

Šéf maďarskej vlády Viktor Orbán v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió komentoval aktuálne spoločensko-geopolitické udalosti.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió v piatok 8. augusta 2025 vyslovil za usporiadanie rusko-európskeho summitu „najlepšie pred americko-ruským stretnutím, ale najneskôr po ňom“.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Európa v rokovaniach o mieri na Ukrajine zaspala. Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz mali ísť spolu do Moskvy alebo si mali niekde dohodnúť stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, keďže táto vojna prebieha v Európe.

K vyhláseniu Kremľa, že sa Putin a americký prezident Donald Trump v najbližších dňoch osobne stretnú, Orbán konštatoval, že je to veľmi dobrá správa. „K prímeriu môže dôjsť len vtedy, ak sa dohodnú,“ podčiarkol.

„Mier príde, ale my (EÚ) budeme v tomto mieri len druhoradí,“ poznamenal Orbán a naliehal, aby sa pred rusko-americkým stretnutím alebo aspoň po ňom uskutočnil summit EÚ.

„(Únia) nemôže sedieť doma ako urazené dieťa… Ak je problém, treba rokovať,“ zdôraznil.

Viac vo videu: