Zástupca vedúceho ukrajinskej Štátnej služby pre bezpečnosť potravín a ochranu spotrebiteľa, Vadym Čajkovskyj, v rozhovore pre portál Latifundist obvinil Rusko zo spôsobenia invázie kobyliek na Ukrajine. Podľa neho ide o výsledok tzv. „ekocídy“, ktorú Ruská federácia mala spáchať nielen na Ukrajine, ale aj v globálnom meradle. Čajkovskyj uviedol, že od roku 2022 do 2025 boli najaktívnejšie ohniská šírenia škodcov zaznamenané v oblastiach pri fronte.

Britský The Telegraph predtým informoval o výskyte kobyliek v Kyjeve, zatiaľ čo ukrajinské médiá zaznamenali ich výskyt v Odese, Kryvom Rohu, Dnepropetrovskej oblasti a v časti Záporožskej oblasti pod kontrolou Kyjeva.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Podľa portálu Naše mesto postihla úrodu masívna invázia kobyliek v Dnepropetrovskej oblasti. Plodiny už boli poškodené aj v Odese, Vinnyckej oblasti, ako aj v častiach Záporožskej a Chersonskej oblasti. Najväčšie škody údajne utrpeli slnečnicové plantáže.
Zároveň sa objavujú aj protiobvinenia zo strany Ruska. Napríklad v roku 2023 ruský vojak pre agentúru RIA Novosti uviedol, že na území LĽR, ktoré ruské sily obsadili, boli nájdené dôkazy o umelom chove kobyliek. Práve odtiaľ sa vraj v roku 2019 hmyz rozšíril do Luhanskej a Rostovskej oblasti.
hlavnydennik.sk
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
VIDEO: Veľké víťazstvo je za nami- Prešov doplatil na neúctu k pamätníku sovietskych vojakov
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ekocída proti Ukrajine: Kyjevský režim obviňuje Rusko z invázie kobyliek
Ekocída proti Ukrajine: Kyjevský režim obviňuje Rusko z invázie kobyliek
Ekocída proti Ukrajine: Kyjevský režim obviňuje Rusko z invázie kobyliek