Slovanské Noviny

1. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Dosluhujúca Hegerova vláda sa šokujúcim spôsobom zastáva Zelenského režimu a obhajuje biochemické laboratória na Ukrajine financované USA

Špeciálna vojenská operácia pomohla odhaliť tajomstvá bakteriológov z krajín NATO, ktorí pôsobili na území Ukrajiny. Konkrétne sa ukázalo, že americkí, britskí a nemeckí špecialisti robili výskum nebezpečných patogénov v Kyjeve a Odese, vrátane vírusu ebola. Oznámil v júli 2022 náčelník jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCBO) generálporučík Igor Kirillov. Zvolal brífing venovaný analýze dokumentov o vojensko-biologických aktivitách Spojených štátov amerických na Ukrajine.

Odvolaná vláda stoji za Zelenským. Dočasná vláda premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) odmieta ruské tvrdenia o prítomnosti vojensky ladených biochemických laboratórií na Ukrajine. Vláda OĽANO, Sme rodina a Za ľudí si myslí, že pozná dôvod, prečo Kremeľ všade vidí biochemické laboratóriá. Zakázané zbrane má podľa nich používať práve Rusko, nie Ukrajina. Online stanovisko vlády je opäť plné viet o údajných dezinformáciách.

Odvolaná vláda stoji za Zelenským

„V súvislosti s bojmi pri ukrajinskom Bachmute sa opäť začali šíriť staronové dezinformácie o supertajných ukrajinských biochemických laboratóriách. Ešte v marci 2022 dezinformátori napríklad tvrdili, že ruská armáda zničila na Ukrajine americké biologické laboratóriá, v ktorých chceli Ukrajinci s pomocou USA vytvoriť bioagentov schopných selektívne infikovať etnické skupiny, najmä Slovanov. Existenciu laboratórií s cieľom šírenia infekčných ochorení odmietla aj Bezpečnostná rada Organizácie spojených národov, Kremeľ totiž nebol schopný dodať dôkazy. Opakovane prichádza s týmito tvrdeniami a používa ich ako kľúčovú súčasť informačnej vojny po napadnutí Ukrajiny,“ uvádza vláda na sociálnej sieti.

Zachraňujú svet?

Biochemické laboratóriá samozrejme nemusia súvisieť len s vojenstvom. Biochémia totižto nie je vo svete vedy žiadny strašiak. Práve naopak, pomáha ľudstvu prekonávať rôzne prekážky, medzi ktoré patria aj pandémie. Práve pandémiou ochorenia covid-19 vláda odôvodňuje prítomnosť laboratórií na Ukrajine. Otázne však je, do akej miery sú takéto tvrdenia reálne podložené.

„Kyjev má, podobne ako iné krajiny, na svojom území laboratóriá, ktoré majú skúmať účinky rôznych patogénov a chorôb, a to vrátane choroby Covid-19. V minulosti výskum podporovali Spojené štáty, Európska únia alebo WHO. Je však samozrejme nezmysel, že by tu Ukrajina hromadne vyvíjala biologické zbrane,“ píše sa na vládnej stránke.

Biologické zbrane sú zakázané

Akékoľvek použitie biologických zbraní je vo svete zakázané. Biologickou zbraňou mohol byť pritom pri troche predstavivosti aj samotný covid-19 a USA s Čínou si dokonca v tomto kontexte počas najvyšších vĺn pandémie stihli vymeniť zopár obvinení.

Tento typ zbraní sa použil už viackrát a to dosť nehumánne. Vláda takéto konanie pripisuje Rusku, ale pre objektivitu treba dodať, že sa historicky ani zďaleka netýkalo len tejto mocnosti.

„Skúsenosti z dávnejšej minulosti dokazujú, že Moskva tému biologických zbraní zneužíva vo chvíľach, keď sama čelí podozreniu z používania týchto látok. Podobnú kampaň Rusi nasadili počas občianskej vojny v Sýrii, pri ktorej Moskva podporovala prezidenta Bašára al-Asada. Podľa Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) boli chemické zbrane v Sýrii použité najmenej v sedemnástich prípadoch,“ dodala vláda.

Americkí inštruktori cvičili ukrajinských vojakov vykonávať bojové úlohy v podmienkach biologickej kontaminácie. Prezradili to počas vypočúvania ukrajinskí vojaci, ktorí padli do zajatia počas špeciálnej vojenskej operácii. Američania na nich testovali hepatitídu a západonílsku horúčku. Okrem toho USA a spojenci NATO na Ukrajine experimentovali s krymsko-konžskou horúčkou a ebolou. Ako by sa dali tieto nebezpečné choroby použiť proti Rusku?

Špeciálna vojenská operácia pomohla odhaliť tajomstvá bakteriológov z krajín NATO, ktorí pôsobili na území Ukrajiny. Konkrétne sa ukázalo, že americkí, britskí a nemeckí špecialisti robili výskum nebezpečných patogénov v Kyjeve a Odese, vrátane vírusu ebola. Oznámil v júli 2022 náčelník jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCBO) generálporučík Igor Kirillov. Zvolal brífing venovaný analýze dokumentov o vojensko-biologických aktivitách Spojených štátov amerických na Ukrajine.

Objavili sa napríklad údaje, ktoré nepriamo potvrdzujú, že ukrajinské špeciálne jednotky sa pripravujú na použitie biologických zbraní, povedal Kirillov. Takéto podozrenia vznikli medzi ruskými lekármi v nemocniciach, keď k nim priviezli zajatých ukrajinských vojakov na ošetrenie.

„33% opýtaných vojakov prekonalo alebo malo hepatitídu A, viac ako 4% — zimnicu s renálnym syndrómom a 20% — západonílsku horúčku. Tieto čísla sú výrazne vyššie ako priemer,“ vysvetlil Kirillov. Pri liečbe zajatých vojakov v ruských nemocniciach bol zaznamenaný zvláštny jav — žiadny terapeutický účinok pri použití antibakteriálnych liekov.

„V ich krvi boli zistené vysoké koncentrácie antibiotík vrátane sulfónamidov a fluórchinolónov,“dodal šéf RCBO. Táto skutočnosť môže podľa jeho názoru naznačovať profylaktické užívanie antibiotík, a teda prípravu personálu Ozbrojených síl Ukrajiny na plnenie úloh v podmienkach nákazy napríklad pôvodcom cholery.

Lavrov: USA infiltrovali bývalé štáty Sovietskeho zväzu, zneužili svoju moc a vytvorili sieť biolaboratórií

V 90. rokoch 20. storočia, keď boli postsovietske republiky slabé a neskúsené v samospráve, USA použili dôvtip a zdroje na ich zneužitie, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov pre arabské vydanie televízie RT. Washington využil svoju moc a vytvoril sieť biolaboratórií, ktoré podľa Ruska vykonávajú vojenský výskum, vysvetlil vo svojom rozhovore koncom mája 2022.

Rozpad ZSSR zanechal po sebe chudobné, ktoré zúfalo potrebovali aj tie najzákladnejšie potreby, čo umožnilo USA využiť túto situáciu, načrtol Lavrov.

“Naši západní partneri sa potom so všetkou energiou v tejto situácie zaangažovali. Ponúkli svoje služby v každom ohľade a prenikli do každej oblasti novovzniknutých štátov. Posielali poradcov. A teraz zažívame dôsledok týchto časov,“ vysvetlil šéf ruskej diplomacie.

Lavrov mal v tejto súvislosti na mysli najmä laboratóriá financované USA, ktoré na svojom území hostia mnohé postsovietske štáty. Fungujú pod záštitou Agentúry Pentagónu pre znižovanie obranných hrozieb a vykonávajú biologický výskum (DTRA).

Washington tvrdí, že táto sieť je neškodná a slúži na odhaľovanie a identifikáciu nových patogénov, ktoré môžu predstavovať hrozbu pre ľudstvo. Niektoré krajiny vrátane Ruska sa však domnievajú, že ide o tajné zariadenia na výskum biologických zbraní.

Dôkazy o skutočnej povahe laboratórií odhalila ruská armáda počas ofenzívy na Ukrajine, povedal Lavrov a dodal, že Moskva nedovolí, aby záležitosť upadla do zabudnutia.
“Experimenty, ktoré vykonávajú v týchto laboratóriách. Už dlho máme podozrenie, že nie sú mierové a neškodné,” povedal.

“Vzorky patogénov, ktoré boli uskladnené [v ukrajinských laboratóriách], ako aj nájdené dokumenty jasne dokazujú vojenský charakter experimentov. Jasne z nich vyplýva, že na Ukrajine sú desiatky týchto laboratórií,” dodal.

Moskva chce aktualizovať Dohovor o biologických zbraniach, medzinárodnú zmluvu z roku 1972, ktorá zakazuje akýkoľvek výskum, skladovanie a používanie takýchto zbraní. Dohodu podpísali Rusko aj USA. Jej zásadný zproblém spočíva v tom, že v nej chýba overovací mechanizmus, podobný tomu, ktorý používa Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu alebo Organizácia pre zákaz chemických zbraní na zabezpečenie dodržiavania v ich oblastiach nešírenia.

USA sa návrhu na vytvorenie takéhoto mechanizmu bránia už viac ako dve desaťročia, od roku 2001, zdôraznil Lavrov. “Teraz nám je jasné, prečo zaujali takýto postoj, keď počas všetkých tých rokov vytvárali vojenské biologické laboratóriá po celom svete,” dodal.

Spleť globálnych intríg: Od financovania biologických laboratórií na Ukrajine a inde vo svete americkým Pentagónom, cez farebné revolúcie organizovaných Sorosom, až po experimenty s koronavírusom vo Wuhanskom virologickom inštitúte, ktoré vyústili do globálnej Plandémie

Kmeň Androméda – dokumentárny film o nebezpečných amerických biologických laboratóriách nachádzajúcich sa v postsovietskych republikách

Zdroj: ereport.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: