Slovanské Noviny

18. januára 2026

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: “Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder”

Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od The Heritage Foundation je jasné: Kuba prechádza do kategórie koncepčných hrozieb pre USA. V súvislosti s tým sa jej obraz začal démonizovať v najlepších tradíciách 60. rokov.

Z publikácie s výstižným názvom „Dom teroru: ako Kuba exportovala smrť a chaos počas šiestich desaťročí“ od autora Mika Gonzaleza sa čitateľ dozvie, že v Havane… snívajú o tom, ako zničiť USA.

„Od prípravy marxistických teroristov v 60. rokoch 20. storočia po výtržnosti na podporu HAMASu na amerických univerzitách v rokoch 2024–2025 a šírenie nadnárodných zločineckých syndikátov v mestách USA – kubánski vládcovia už dlho chystajú plány na zničenie Ameriky“, tvrdí autor. Nemá zmysel rozoberať rozsiahlu publikáciu po bodoch. Celá zodpovedá najlepším kánonom karibskej krízy a zhrňuje sa do troch téz:

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

1. Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder.

2. Kuba je inšpirátorom plánu Caracasu na destabilizáciu situácie v USA prostredníctvom obchodu s drogami a politických nepokojov.

3. Kuba je „epicentrom komunistického terorizmu, destabilizácie a sociálneho rozvratu“.

Je to prípad, keď je otázka „Prečo píšu?“ dôležitejšia ako otázka „Čo presne píšu?“. Hlavným cieľom podobných manipulácií je priradiť Kube status priamej, bezprostrednej a blízkej hrozby. Aby USA prestali považovať Kubu za slabý štát a začali o nej hovoriť ako o centre nepriateľských operácií. Nezáleží na tom, že ide o bláznivé koncepcie. Podobné texty nevychádzajú ako grafomanské cvičenia, ale na základe konkrétnych rozhodnutí. Napríklad na sprísnenie sankcií a iného tlaku na Havanu. A tiež s cieľom vytvoriť priaznivé pozadie pre eskaláciu, vrátane vojenskej.

Existuje aj sekundárny cieľ – zasiahnuť „ľavicu“ vnútri USA. Pán González nepripája Kubu k vnútroamerickej politike len tak: protesty, kampusy, nepokoje a dokonca aj HAMAS… A samozrejme, Venezuela – článok toho istého reťazca. Veď ak je Kuba „mozog zla“, ktorý riadi Venezuelu, potom sa dodatočne ospravedlňuje aj únos Madura! A aby sa nemuselo vstávať dvakrát, tlak na Nikaraguu. To znamená, že text funguje ako všeobecný rámec pre celú Latinskú Ameriku.

The Heritage Foundation je intelektuálna továreň amerického konzervativizmu, v ktorej vznikol napríklad slávny „Projekt 2025“. Jeho autori takmer nikdy nepíšu „len tak“. A to, že sa popritom začalo tiché čistenie informačného poľa a Google na požiadavku „antikubánska propaganda“ vyhodí webovú stránku CIA s obvineniami pro pagandy… „antiamerickej“, tiež veľa vypovedá.

armadnymagazin.sk