Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Covid-1984 totalita v praxi: Prievidzské pekárne škandálnym nariadením nútia zamestnancov pod hrozbou výpovede zúčastniť sa testovania na Covid-19

Nariadenie Matovičovej vlády o plošnom testovaní nadobúda rozmery totalitného valca, v ktorom sa porušujú práva zamestnancov a ľudia sú nútení pod hrozbami straty zamestnania zúčastniť sa ho.

Zamestnanec, ktorý sa nezúčastní celoplošného testovania na COVID-19 je povinný zostať v zmysle nariadenia vlády 10 dní v domácej karanténe, upozorňujú Prievidzské pekárne a cukrárne v liste všetkým zamestnancom.

Matovičovou vládou nariadenú 10-dňovú karanténu z vyššie popísaných dôvodov bude zamestnávateľ klasifikovať ako prekážka na strane zamestnanca. Pekárne v takom prípade odmietajú takému zamestnancovi nielen poskytnúť náhradné voľno, ale aj preplatiť mu mzdu. Absencia zamestnanca na pracovisku bude navyše kvalifikovaná ako neospravedlnená neprítomnosť v práci.

V liste všetkým zamestnancom Prievidzských pekární a cukrární a.s. sa v tejto súvislosti ďalej píše, že neprítomnosť v práci kvôli domácej karanténe bude považovaná ako závažné porušenie pracovnej disciplíny, pre ktorú môže zamestnanec dostať výpoveď.

Zdroj: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: