Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Čo je veľa, to je veľa. Toto sa musí okamžite zastaviť,“ kričia OSN a humanitárne organizácie a žiadajú sionistický režim v Izraeli zastaviť vraždenie civilistov v pásme Gazy

Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA), Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), Detský fond OSN (UNICEF), Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) i humanitárne organizácie Care a Save the Children zverejnili v noci na pondelok spoločnú výzvu zastaviť vraždenie a terorizovanie nevinných ľudí v Gaze vládnucim režimom v štáte Izrael.

Predstavitelia agentúr OSN a medzinárodných humanitárnych organizácií vyzvali v noci na pondelok na okamžité zastavenie paľby v pásme Gazy s ohľadom na vysoký počet civilných obetí bojov a na kritickú zásobovaciu situáciu v tejto palestínskej enkláve. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Potrebujeme okamžité humanitárne prímerie. Dnes je to 30 dní. Čo je veľa, to je veľa. Toto sa musí okamžite zastaviť,“ uviedli v spoločnom vyhlásení organizácie Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA), Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), Detský fond OSN (UNICEF), Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) i humanitárne organizácie Care a Save the Children.

Pod zriedkavé spoločné vyhlásenie sa podpísali najvyšší predstavitelia Detského fondu OSN (UNICEF), Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM), Svetového potravinového programu (WFP) a ďalších humanitárnych organizácií vrátane iniciatívy Save The Children i CARE International.

Svet už takmer mesiac sleduje vývoj situácie v Izraeli a na okupovanom palestínskom území v šoku a zdesení z rastúceho počtu stratených a zničených životov,“ píše sa v úvode vyhlásenia.

Lídri v ňom poznamenali, že po bezprecedentnom útoku zo 7. októbra militanti Hamasu zabili v Izraeli približne 1400 ľudí a ďalších vyše 200 osôb vrátane detí uniesli do pásma Gazy.

„Desaťtisíce ľudí boli vysídlené. Je to hrozné. Hrozné zabíjanie ešte väčšieho počtu civilistov v (pásme) Gazy je však poburujúce, rovnako ako odrezanie 2,2 milióna Palestínčanov od potravín, vody, liekov, elektriny a paliva,“ uviedli.

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zahynulo v pásme Gazy takmer 9500 ľudí vrátane 3900 detí a vyše 2400 žien. Ďalších viac ako 23.000 zranených osôb potrebuje okamžité ošetrenie v nemocniciach, ktoré sú však preťažené.

Celému obyvateľstvu je podľa nich „bránené v prístupe k najnutnejším veciam potrebným pre prežitie“. Sú „bombardovaní vo svojich domovoch, núdzových útočiskách, nemocniciach a svätyniach,“ napísali organizácie.

Počas teroristického útoku pod falošnou vlajkou zo strany hnutia Hamas (vytvoreného samotným Izraelom) zo 7. októbra na Izrael bolo podľa údajov izraelskej armády zavlečených do Gazy vyše 240 rukojemníkov, pripomína AFP. Viac než 1400 ľudí prišlo na území Izraela o život. Židovský štát reagoval masívnymi vzdušnými i pozemnými útokmi na pásmo Gazy, pričom humanitárna situácia je v tejto pobrežnej palestínskej enkláve katastrofálna.

OSN uvádza, že na úteku pred bojmi je 1,5 milióna osôb. Z údajov palestínskeho ministerstva zdravotníctva vyplýva, že zahynulo už najmenej 9770 ľudí.

Izraelská armáda v tejto súvislosti upozorňuje, že Hamas zámerne umiestňuje svoju vojenskú infraštruktúru do civilných objektov a využíva palestínskych civilistov ako ľudské štíty.

Izraelský minister pre záležitosti Jeruzalema a kultúrne dedičstvo Amichaj Elijahu, člen krajne pravicovej strany Židovská sila (Ocma Jehudit), v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Kol BaRama povedal, že nie je úplne spokojný s rozsahom izraelských odvetných útokov na palestínskych územiach. Moderátor sa ho následne opýtal, či by obhajoval zhodenie „nejakého typu atómovej bomby“ na pásmo Gazy, aby „všetkých zabil“„Je to jedna z možností,“ odpovedal Elijahu.

Elijahu v rozhovore pre Kol BaRama taktiež namietal proti poskytovaniu humanitárnej pomoci do Gazy. „Nebudeme nacistom poskytovať humanitárnu pomoc,“ povedal. Tvrdil totiž, že všetci civilisti v Gaze sú zapojení do konfliktu.

Aktuálnu situáciu na Blízkom východe aj historické pozadie vzniku Izraela zhrnul vo svojom vyše hodinovom dokumente pod názvom „Izrael – odhalenie tajomstva“. David Sörensen prináša pohľad na blízkovýchodný konflikt zo širšej perspektívy. Poukazuje pritom na zločinecké organizácie, ktoré sa vždy skrývali za štátom Izrael a organizáciou Hamas. Tento film poukazuje na existenciu satanských elít, ktoré chcú nastoliť svetovú totalitnú vládu a ktoré sa nezastavia pred žiadnym násilím.

Newyorský rabín vysvetľuje, že sionisti po 2. svetovej vojne ukradli Palestínčanom ich krajinu, založili Izrael a začali ich zabíjať

Americký rabín a hovorca židovskej ortodoxnej náboženskej skupiny Naturei karta – Yisroel Dovid Weiss približuje zásadný rozdiel medzi judaizmom a sionizmom a dôvod, prečo odmieta sionizmus a štát Izrael, v rozhovore s politologičkou Dr. Safiyyah Ally, PhD. pôsobiacej na Torontskej univerzite.

Pravoverní Židia odmietajú sionizmus

Stretnutie ortodoxných Židov pod vedením rabína Moshe Dov Becka s vtedajším iránskym prezidentom Ahmadínedžádom v New Yorku v septembri roku 2007.

„Prezident je jedným zo svetových lídrov, ktorý je vzorom vo svojom pochopení rozdielu medzi judaizmom, ktorý je o spiritualite, náboženstve a službe Bohu a protikladnom konceptu sionizmu, ktorý je materialistický, v základe bezbožný a ktorého cieľom je len nacionalizmus, čo je jasne zakázané v Tóre. Judaizmus od Židov vyžaduje, aby boli pokorní. Aby boli lojálni občania každej krajiny, v ktorej žijú. Sionizmus sa zrodil pred 100 rokmi, a od jeho zrodu boli proti nemu všetky rabínske autority,“ vysvetlil na stretnutí s iránskym prezidentom hovorca židovskej ortodoxnej náboženskej skupiny Naturei karta.

Viac vo videu:

OSN označila v roku 1975 sionizmus za formu rasizmu

V roku 1975 Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov schválilo rezolúciu č. 3379, ktorá sionizmus označila za formu rasizmu.

„Spojené štáty sa nepodrobia, nezmieria s týmto odporným aktom. Do sveta sa vypustilo veľké zlo. Odpornosti antisemitizmu sa dostalo zdania, že je medzinárodne schválená. To nie je útok na sionizmus, ale na Izrael ako taký, je to všeobecný útok väčšiny štátov na zásady liberálnej demokracie, ktorú možno teraz nájsť len v zmenšujúcom sa počte štátov,“ reagoval vtedy Daniel Moynihan, zástupca USA pri OSN.

„Pre nás, židovský národ, tomuto uzneseniu, založenému na nenávisti, lži a arogancii, chýba akákoľvek morálna či právna hodnota,“ vyhlásil Chajim Herzog, zástupca Izraela pri OSN.

16. decembra 1991 bol dokument z roku 1975 revokovaný (zrušený) rezolúciou č. 46/86. V histórii OSN išlo o o jedinú revokovanú rezolúciu. Revokáciou tejto rezolúcie Izrael podmienil svoju účasť na Madridskej mierovej konferencii v roku 1991.

Etnického čistky pod zámienkou vojenskej operácie, zákaz antisionizmu a kritiky štátu Izrael

„V rozhovoru rabín Weiss správně uvedl, že v Izraeli se chystá zákony IHRA, který má zakázat anti-sionismus a kritizování existence státu Izrael. Je to samozřejmě utahování šroubů, protože sionistickým se začíná hroutit jejich chiméra o krásném Izraeli, který je v přímém rozporu se vším, co je napsáno v Tóře, ale dosud na to upozorňovali jen ortodoxní Židé. Jenže ve chvíli, kdy se v pásmu Gazy zahajují procesy etnického čištění pod záminkou vojenské operace, a ve chvíli, kdy Rusko vyzvalo k naplnění rezoluce OSN o vzniku Palestiny s hlavním městem ve východním Jeruzalémě, v tom okamžiku začínají plány sionistů praskat. Zastřelení skupiny mladých lidí na hudebním festivalu mělo onálepkovat všechny Palestince jako teroristy, přesně podle výroků izraelského prezident Herzoga. A s teroristy se už nevyjednává. Teroristé již nemají světovou podporu. Teroristy je možné nejen zabíjet, ale pod rouškou boje proti terorismu je možné dělat věci, které by jindy myslitelné nebyly. Je možné nařídit Palestincům vyklizení Gazy, jejich vyhnání, vyčištění prostoru a provést trvalou okupaci a v dohledné době anexi Gazy stejně, jako to už proběhlo s Golanskými výšinami a s částí území Západního břehu.,“ vysvetľuje portál Aeronet.

Ako Československo stálo pri zrode štátu Izrael

Založenie Izraela sa odohralo podľa plánu OSN na rozdelenie niekdajšej Britskej mandátnej Palestíny na židovský a arabský štát. Arabi z Palestíny i okolitých krajín s tým však nesúhlasili a boli pripravení židovský štát, hneď ako vznikne, zničiť. Židia preto vyslali do celého sveta svojich emisárov, aby pre vznikajúci židovský štát zaobstarali zbrane. V ústrety im vyšlo Československo.

Zdroj: topky.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d