Slovanské Noviny

7. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Čína varuje USA pred prekročením červenej čiary

Čína upozornila Spojené štáty na nebezpečenstvo prekročenia červenej línie potom, čo americký veľvyslanec uskutočnil svoju prvú návštevu Taiwanu po 42 rokoch.

Americký veľvyslanec John Hennessy-Nyland sa pripojil k delegácii v Palau vedenej prezidentom Surangelom Whippsom ml.

Ministerstvo zahraničia ČĽR reagovalo na túto návštevu pripomenutím princípu „jednotnej Číny“, ktorý „je všeobecne uznávanou normou medzinárodných vzťahov“.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Čína je dôrazne proti akejkoľvek forme oficiálnych kontaktov medzi USA a Taiwanom, aby nepoškodila tak čínsko-americké vzťahy, ako aj mier a stabilitu v Taiwanskom prielive,“ vyhlásil predstaviteľ čínskeho ministerstva zahraničia.

zdroj: news-front