Slovanské Noviny

22. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Premiér v nebývalej miere, akú si v histórii samostatného Slovenska nepamätáme, porušuje zákony a tých, ktorí na to upozorňujú, nazýva sabotérmi, píše publicista a politický analytik Eduard Chmelár.

Z toho, čo sa deje v týchto dňoch na Slovensku, mi behá mráz po chrbte. Pozerám sa na to trochu inak ako väčšina ľudí.Mám isté pochopenie pre tých, ktorých premiér Matovič nátlakom, vydieraním a sprostými vyhrážkami donútil absolvovať tieto nezmyselné celoštátne manévre. No hrôza ma chytá z tých, ktorí bez rozmyslu opakujú ako stará pokazená platňa falošné propagandistické frázy jedného fanatického politika a utešujú sa, že sú zodpovední.

Mne z toho jednoznačne vychádza, že celá táto Veľká októbrová sterová revolúcia v nás odhalila tie najtemnejšie sklony poddávať sa propagande, autoritatívnym vodcom a davovému šialenstvu. Zároveň je to odpoveď na otázku, prečo je Slovensko tam, kde je.

Už Gustave Le Bon v klasickom diele Psychológia davu upozornil, že davy majú malú schopnosť uvažovať, no sú veľmi dobre uspôsobené na činy a vôbec poslúchanie rozkazov. Z toho, že zahriaknu slabú autoritu, nadobúdajú falošný pocit, že dokážu kriticky myslieť, no tento ich omyl sa obnaží vo chvíli, keď sa otrocky prikrčia pred silnou autoritou. Davy podľa Le Bona nikdy nemajú pocit zodpovednosti. Zaklínadlo „Som zodpovedný“ sa v prípade krachu operácie nezmení na sebareflexiu, ale obráti sa voči tomu, koho doteraz slepo nasledovali. Táto davová psychóza je taká silná, že vnucuje ľuďom nielen určité názory, ale aj spôsoby prežívania.

Masa má tendenciu rásť, ľudia chcú byť súčasťou tohto spoločného zážitku, ktorý od nich nevyžaduje žiadnu iniciatívu, iba poslušnosť a podriadenie sa. Sigmund Freud vykreslil masu ešte presnejšie: je impulzívna, vášnivá, vrtkavá, nedôsledná, nerozhodná, a pritom vo svojich činoch schopná krajností, prístupná tým najhrubším vášňam a jednoduchším citom, ľahkomyseľná vo svojich úvahách, unáhlená vo svojich úsudkoch, vnímavá len pre tie najjednoduchšie úsudky a argumenty, ľahko ovládateľná, bez sebavedomia, bez sebaúcty, ale ochotná nechať sa svojím vedomím sily strhnúť k čomukoľvek. To, čomu čelíme, najvýstižnejšie zhrnul Hermann Broch v knihe Masové šialenstvo. Upozornil v nej na špecifický prípad demagóga, ktorý sa obracia na úzkosť panikáriaceho človeka a za jeho úzkostný nepokoj robí zodpovedným nejaké osoby z vonkajšieho prostredia. Keď tohto nepriateľa nájde, požaduje jeho vylúčenie z kolektívu.

Tento úvod som považoval za dôležitý pre tých, ktorým ešte zostali zvyšky zdravého rozumu a nepodľahli propagande o „sabotéroch“, „bludároch“, „falošných hlasoch z prostredia medicínskeho“, ktorí kazia úspech jednému psychopatovi posadnutému svetovým prvenstvom. Obraciam sa preto hlavne na tých, ktorí týmto klamstvám a davovej psychóze ešte nepodľahli.

Spoločnosť, ktorá dôveruje skôr extravagantnému politikovi ako špičkovým vedcom, sa rúti do záhuby. Viem, že niektorí z vás namietali: „Veď predsa aj pán premiér má svojho vedca, profesora Krčméryho!“ Ja zasa viem, že pamäť davu je neobyčajne krátka, preto vám ju osviežim. O akom vedcovi to hovoríme? Ešte v marci profesor Krčméry publikoval svojich „osem rád“, v ktorých tvrdil, že koronavírus je viac hystériou ako reálnou hrozbou a prirovnával ju k sezónnej chrípke, ktorej sa netreba báť. Do mája je vraj po hnusobe. Ešte v máji tvrdil, že druhá vlna možno ani nepríde, v lete už budeme normálne fungovať, koronavírus vymizne sám a vakcína možno ani nebude potrebná. Až v septembri začal biť na poplach. To sa už spoločnosť prestala smiať profesorovi Flegrovi a iným vedcom, ktorí na jar varovali a najpresnejšie predvídali, čo nás neminie na jeseň.

Premiér však uráža prezidenta Slovenskej lekárskej komory, ktorého kolega (nie on sám – v tom Matovič ako obyčajne zavádza) prirovnal úmrtnosť na koronavírus k chrípke a neprekáža mu, že počúva ako písmo sväté niekoho, kto tvrdil to isté a pomýlil sa vari stokrát. A úplne ignoruje vedcov, ktorí márne poukazovali na nezmyselnosť celej akcie, ktorá nemá nijaký medicínsky význam – iba politický pre samotného Igora Matoviča. A tak sa necháme opíjať rožkom a klamstvami o vládnych úspechoch, ktoré sú nafúknutou bublinou so sfalšovanými údajmi.

Premiér v nebývalej miere, akú si v histórii samostatného Slovenska nepamätáme, porušuje zákony a tých, ktorí na to upozorňujú, nazýva sabotérmi. Minister obrany sa chvastá, že sme vzorom pre Britov a klame, že sem prišli, lebo to chcú robiť tiež ako my, a to v čase, keď vyšla agentúrna správa, že britská vláda zvažuje zavedenie úplného lockdownu. A viete prečo? Lebo na rozdiel od tej našej počúva vedcov, ktorí varovali, že rastúci počet hospitalizovaných a mŕtvych nemocnice nezvládnu.

Výstižnejší prototyp a kombináciu arogantného a hlúpeho politika ako je Jaro Naď by ste len ťažko hľadali. Včera som chvíľu pozeral jeho sebavedomé namyslené táraniny na TA3. Najprv klamal, že všetky svoje rozhodnutia odsúhlasili s odborníkmi a keď mu moderátor pripomenul, že ich nepočúvali, arogantne odsekol: „Taká je demokracia.“ Vrcholom predstavenia však bolo, keď sa mu biochemik Pavol Čekan pokúšal jemne naznačiť, že rozpráva bludy a do problematiky sa nerozumie – a minister obrany ho zahriakol, že teraz hovorí on svoj názor a začal prominentného vedca poučovať o PCR testoch… Správal sa navlas rovnako ako konšpirátori, ktorým vysvetľujem, že vo vede nestačí mať názor, že všetko musíte mať exaktne podložené – a tento človek chce spustiť štátnu inštitúciu na lov konšpirátorov.

Priatelia, je dôležité pochopiť, že sa naozaj nachádzame v stave bezprecedentného bezprávia, keď vláda šliape po zákonoch, nahradzuje ich vyhláškami (ktoré nemôžu stáť nad zákonmi), škandalizuje fundovaných oponentov slovníkom päťdesiatych rokov a vymýšľa si závery, ktoré z týchto celoštátnych manévrov vôbec nevyplývajú. Igor Matovič je asi génius, keď sa mu podarilo spojiť popieračov pandémie s alarmistami – proti sebe.

Lekári darmo upozorňujú, že testovanie nemá nič spoločné s odvrátením lockdownu, že to nie je žiadny kľúč k slobode, že falošne negatívni otestovaní ľudia predstavujú väčšie nebezpečenstvo ako ľudia v dobrovoľnej karanténe.

Kto verí tým vládnym klamstvám, že sme museli zatvoriť cintoríny, lebo boli nebezpečné, ale v tých tlačeniciach, ktoré dnes stáli pred odbernými miestami v daždi, sa ľudia nemôžu nakaziť? Nehovoriac o tom, že táto Veľká októbrová sterová revolúcia bola schopná zachytiť len také percentuálne nepatrné množstvo pozitívnych, že by sme mali brať na zodpovednosť tých, ktorí toto nákladné divadlo za desiatky miliónov zorganizovali – keď už sľubovali tú “hmotnú zodpovednosť politikov”. Ale zatlieskajme si, veď svet sa na nás díva.

Keď prestaneme rozlišovať, kde sa končí odvaha a začína sa bezdôvodné riskovanie, keď budeme kritikov z radov vedcov považovať za tých, ktorí nám to “kazia”, dopadne to s nami veľmi zle. Ak matematik Richard Kollár urobil výpočty, po ktorých zverejnil svoje obavy, že plošné testovanie zvýši mobilitu, ktorou môžeme stratiť to, čo sme opatreniami doteraz vybojovali – mali by sme ho brať vážnejšie ako propagandistické táraniny Matoviča a Naďa.

Ešte stále nechápete, že táto megalomanská akcia nemôže pre Matoviča dopadnúť neúspešne? On už dopredu avizoval, že bude torpédovať všetky negatívne informácie, úspech je pre neho aj jeden zachránený ľudský život – teda aj keby sa stal v dôsledku zanedbania bezpečnosti masovým vrahom, bude to prezentovať ako obrovský úspech. Vyjdú mu úžasné čísla, aké len bude potrebovať – veď kto skontroluje údaje, ktoré sa spracúvajú ručne? Dva týždne nadával ľuďom a stupňoval vyhrážky až do včerajška, kedy mu psychiater asi nastavil iné lieky, lebo večer nás po prvýkrát (a naposledy) pokojne a pokorne prosil – aby sme mu to nepokazili, jeho sen, jeho posadnutosť svetovým prvenstvom, ktorá nemá medicínske opodstatnenie.

Na tieto moje slová si spomeniete možno už o niekoľko týždňov, teraz chcem zdôrazniť jednu vec.

Odhliadnuc od toho, že štátnu propagandu „Ja pôjdem“ vysielanú v televíziách považujem za protizákonnú (v čase núdzového stavu majú štátne orgány právo vystúpiť s naliehavými informáciami, politická reklama je však povolená len v čase volebnej kampane) – chcem všetkým, ktorí sa nemohli alebo nechceli dať otestovať, ktorých dnes premiér opäť raz urazil, že sú sabotéri, ktorí odmietajú hrať podľa pravidiel, a preto budú pykať, všetkým týmto ľuďom chcem povedať:Vy nie ste nezodpovední. Ak ostávate doma a dodržiavate všetky protiepidemické opatrenia (rúška – rozostupy – ruky), ste tí najzodpovednejší. Vy vírus nešírite. To vláda, ktorá zorganizovala najhustejšie zhromaždenie ľudí v čase respiračnej nákazy so všetkými rizikami, sa správa nezodpovedne. A ja verím, že za toto všetko raz bude Matovič a jeho klan stáť pred súdom. Lebo v opačnom prípade smerujeme do diktatúry, ktorej nastolenie si väčšina občanov ani nevšimne.

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: