Prezident Českej republiky Petr Pavel upozornil Ukrajincov, že už viac nemajú výhodu momentu prekvapenia, ktorý im pomohol vlani pri úspešných útokoch v Charkovskej a Chersonskej oblasti.

Český prezident Petr Pavel povedal, že v súkromí varoval ukrajinské vedenie pred katastrofou, ktorú by mohlo spôsobiť uponáhľanie protiútoku. TASR o tom informuje podľa správy denníka The Guradian.
Pavel počas nedávneho stretnutia varoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a ukrajinského premiéra Denysa Šmyhaľa, že už viac nemajú výhodu momentu prekvapenia, ktorý im pomohol vlani pri úspešných útokoch v Charkovskej a Chersonskej oblasti.
Český prezident, ktorý bol do roku 2018 predsedom vojenského výboru NATO, uviedol, že Zelenskyj jeho a slovenskú prezident Zuzana Čaputovú požiadal počas aprílovej návštevy Ukrajiny o výzbroj pre mechanizovanú brigádu.
„Snažia sa vytvoriť deväť mechanizovaných brigád a keďže stretol mňa a Zuzanu Čaputovú v rovnaký deň, požiadal nás, či si každá krajina nemôžeme vziať jednu brigádu,“ uviedol Pavel s tým, že splniť jeho požiadavku by bolo zložité.
„Zrejme sa im stále zdá, že nemajú všetko na to, aby začali úspešnú operáciu,“ uviedol Pavel v rozhovore, ktorý Guardianu poskytol počas návštevy Londýna, kde sa zúčastnil na korunovácii britského kráľa Karola III.
Pavel dodal, že počas stretnutia naliehal na Šmyhaľa, aby sa nedal uponáhľať. „Ak by tento protiútok zlyhal, mimoriadne by to uškodilo Ukrajine, pretože naň už minimálne tento rok nebude mať ďalšiu príležitosť,“ uviedol.
Dodal, že Ukrajine hrozí, že bez ohľadu na silu svojej armády utrpí veľké straty. Preto si nemôže dovoliť, aby jej protiofenzíva zlyhala.
Zároveň Ukrajincov varoval pred Ruskom, pretože to má stále dosť ľudskej sily a aj vybavenia, i keď staršieho. Rusi budú mať zároveň podľa Pavla výhodu, pretože budú v obrannej pozícii.
„Ukrajina utrpí obrovské straty, aj keď bude dobre pripravená. Takže napadnutie nepriateľa ako je Rusko bude zložité a Rusi sa nenechajú druhýkrát prekvapiť,“ povedal Pavel.
Okrem toho tiež český prezident spochybnil tvrdenia Moskvy, že Kyjev sa pri útoku bezpilotnými lietadlami na Kremeľ snažil zabiť ruského prezidenta Vladimira Putina. Vzhľadom na obranný štít v okolí Moskvy je to podľa Pavla „nonsens“ a mohlo by ísť o zámienku na podniknutie väčšieho vzdušného útoku na Ukrajinu.
Zdroj: pluska.sk
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
Ruský analytik má otázku pre svetových lídrov: dokážu Vaše rezidencie odraziť útok 91 bezpilotných lietadiel?
zo sekcie
Český prezident Pavel varoval vedenie kyjevského režimu pred katastrofou uponáhľaním protiútoku: „Ukrajina utrpí obrovské straty, aj keď bude dobre pripravená. Napadnutie Ruska bude zložité a Rusi sa nenechajú druhýkrát prekvapiť!“
Český prezident Pavel varoval vedenie kyjevského režimu pred katastrofou uponáhľaním protiútoku: „Ukrajina utrpí obrovské straty, aj keď bude dobre pripravená. Napadnutie Ruska bude zložité a Rusi sa nenechajú druhýkrát prekvapiť!“
Český prezident Pavel varoval vedenie kyjevského režimu pred katastrofou uponáhľaním protiútoku: „Ukrajina utrpí obrovské straty, aj keď bude dobre pripravená. Napadnutie Ruska bude zložité a Rusi sa nenechajú druhýkrát prekvapiť!“