Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Patrick Moore, jeden zo zakladateľov Greenpeace, uviedol v e-maile, ktorý získal The Epoch Times, že jeho dôvody na odchod z Greenpeace boli veľmi jasné:

Greenpeace bola „unesená“ politickou ľavicou, keď si uvedomili, že v environmentálnom hnutí sú peniaze a moc. [Ľavicovo orientovaní] politickí aktivisti v Severnej Amerike a Európe zmenili Greenpeace z vedecky založenej organizácie na organizáciu na získavanie finančných prostriedkov

povedal Moore.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Moore opustil Greenpeace v roku 1986, 15 rokov po tom, čo organizáciu spoluzakladal.

„Environmentálne“ hnutie sa stalo viac politickým než ekologickým hnutím,“ povedal. „Primárne sa zameriavajú na vytváranie príbehov, príbehov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vo verejnosti vyvolali strach a vinu, aby im verejnosť posielala peniaze.“

Povedal, že operujú hlavne za zatvorenými dverami s inými politickými činiteľmi v OSN, Svetovom ekonomickom fóre atď., pričom všetky sú primárne politického charakteru.

Medzivládny panel pre zmenu klímy [IPCC] nie je „vedecká organizácia,“ povedal. „Je to politická organizácia zložená zo Svetovej meteorologickej organizácie a Programu OSN pre životné prostredie.

„IPCC najíma vedcov, aby im poskytli „informácie“, ktoré podporujú príbeh „ klimatickej núdze “.

„Ich kampane proti fosílnym palivám, jadrovej energii , CO2 , plastom atď. sú zavádzajúce a navrhnuté tak, aby si ľudia mysleli, že svet príde ku koncu, pokiaľ neochromíme našu civilizáciu a nezničíme našu ekonomiku. Teraz majú negatívny vplyv na budúcnosť životného prostredia aj ľudskej civilizácie.“

Dnes ľavica prijala mnoho politík, ktoré by boli pre civilizáciu veľmi deštruktívne, keďže nie sú technicky dosiahnuteľné.

Stačí sa pozrieť na hroziacu energetickú krízu v Európe a Spojenom kráľovstve, ktorú Putin využíva. Ale je to ich vlastným pričinením, keď odmietajú rozvíjať svoje vlastné zdroje zemného plynu, stavajú sa proti jadrovej energii a vo všeobecnosti zastávajú nemožné stanovisko k fosílnym palivám,“ napísal Moore.

Greenpeace „unesená“ progresívnou ľavicou 

Povedal, že „zelená“ pre životné prostredie a „mier“ pre ľudí sú základnými princípmi organizácie, ale mier bol do značnej miery zabudnutý a zelená sa stala jedinou agendou.

„Mnohí [takzvaní] ‚environmentálne‘ vodcovia teraz hovorili, že ‚ľudia sú nepriatelia Zeme, nepriatelia prírody.‘ Nemohol som akceptovať, že ľudia sú jediným zlým druhom. Toto je príliš podobné ‚prvotnému hriechu‘, že ľudia sa rodia so zlom, ale všetky ostatné druhy sú dobré, dokonca aj šváby, komáre a choroby,“ argumentoval Moore.

Povedal, že novou dominantnou filozofiou je, že svet by bol lepší, keby existovalo menej ľudí.

„Ale ľudia, ktorí to povedali, sa neprihlásili ako prví, ktorí odídu.“ Správajú sa, ako keby boli nadradení ostatným. Tento druh ‚pýchy‘ a ‚namyslenosti‘ je najhorší zo všetkých kardinálnych hriechov,“ povedal Moore.

Environmentálny aktivista

Ako významný učenec, ekológ a dlhoročný líder v medzinárodnej environmentálnej oblasti je Patrick Moore všeobecne považovaný za jedného z najkvalifikovanejších odborníkov na životné prostredie na svete. Je tiež zakladateľom Greenpeace, najväčšej svetovej organizácie ekologických aktivistov.

Moore získal titul Ph.D. v odbore ekológia na University of British Columbia v roku 1974 a čestný doktorát vied zo Štátnej univerzity v Severnej Karolíne v roku 2005.

Obrázok: Patrick Moore, kanadský ekológ, predseda CO2 Coalition a spoluzakladateľ Greenpeace. (S láskavým dovolením Patricka Moora)

Fotografia Epoch Times

V roku 1971 spoluzakladal Greenpeace a deväť rokov pôsobil ako prezident Greenpeace Canada. Od roku 1979 do roku 1986 pôsobil Moore ako riaditeľ Greenpeace International, hnacej sily formujúcej politiku a smerovanie skupiny.

Počas jeho 15-ročného pôsobenia sa Greenpeace stala najväčšou organizáciou ekologických aktivistov na svete.

V roku 1991 Moore založil Greenspirit, poradenskú spoločnosť zameranú na environmentálne politiky, energetiku, klimatické zmeny, biodiverzitu, geneticky modifikované potraviny, lesy, rybné hospodárstvo, potraviny a zdroje.

V rokoch 2006 až 2012 pôsobil Moore ako spolupredseda koalície pre čistú a bezpečnú energiu, čo je skupina na ochranu životného prostredia so sídlom v USA.

V roku 2014 bol vymenovaný za predsedu Centra pre ekológiu, energiu a prosperitu Frontier Center for Public Policy, nestranného kanadského think-tanku pre verejnú politiku.

V rokoch 2019 a 2020 pôsobil Moore ako predseda CO2 Coalition, neziskovej environmentálnej skupiny so sídlom v USA, ktorá sa venuje spochybňovaniu nepravdivých tvrdení o CO2 v súvislosti so zmenou klímy.

Falošný príbeh o chlóre

„V čase, keď som sa rozhodol odísť z Greenpeace, bol som jedným zo 6 riaditeľov Greenpeace International. Bol som jediný s formálnym prírodovedným vzdelaním, bakalárskym vyznamenaním vo vede a lesníctve a Ph.D. v ekológii. Moji kolegovia riaditelia sa rozhodli, že Greenpeace by malo začať kampaň za ‚Celosvetový zákaz chlóru‘.“

Moore povedal, že je pravda, že elementárny plynný chlór je vysoko toxický a používal sa ako zbraň v prvej svetovej vojne. Chlór je však jedným z 94 [prirodzene sa vyskytujúcich] prvkov v periodickej tabuľke a má mnoho úloh v biológii a ľudskom zdraví. Napríklad kuchynská soľ (NaCl alebo chlorid sodný) je nevyhnutnou živinou pre všetky zvieratá a mnohé rastliny. Nie je možné „zakázať“ NaCl.

Poukázal na to, že pridávanie chlóru do pitnej vody, bazénov a kúpeľov je jedným z najvýznamnejších pokrokov v histórii verejného zdravotníctva v prevencii šírenia vodou prenosných chorôb, ako je cholera. A asi 85 percent farmaceutických liekov sa vyrába pomocou chémie súvisiacej s chlórom a asi 25 percent všetkých našich liekov obsahuje chlór.

Všetky halogény, vrátane chlóru, brómu a jódu, sú silné antibiotiká; bez nich by medicína nebola rovnaká.

Greenpeace nazval chlór ‚Diablov prvok‘ a PVC, polyvinylchlorid alebo jednoducho vinyl nazýva ‚Poison Plastic‘.

Toto všetko je falošné [a] na vystrašenie verejnosti. Táto pomýlená politika navyše posilňuje postoj, že ľudia nie sú dôstojným druhom a že svet by bol bez nich lepší.

Nemohol som presvedčiť svojich kolegov riaditeľov Greenpeace, aby upustili od tejto zavádzajúcej politiky. Toto bol pre mňa zlomový bod,“ povedal Moore.

Falošný príbeh o ľadových medveďoch

Na otázku, ako Greenpeace využíva svoje masívne dary, Moore povedal, že boli použité na zaplatenie „veľmi veľkého personálu“ (pravdepodobne viac ako 2 000), rozsiahlych reklám a programov na získavanie finančných prostriedkov. A prakticky všetky reklamy organizácie na získavanie finančných prostriedkov sú založené na falošných príbehoch, ktoré vo svojich knihách dôkladne vyvrátil, jedným z príkladov sú ľadové medvede .

„Medzinárodná zmluva o ľadových medveďoch, podpísaná všetkými polárnymi krajinami v roku 1973, zakazujúca neobmedzený lov ľadových medveďov, sa nikdy nespomína v médiách, Greenpeace ani politikoch, ktorí tvrdia, že ľadový medveď vyhynie kvôli topiacemu sa ľadu v Arktíde.

V skutočnosti sa populácia ľadových medveďov zvýšila zo 6 000 na 8 000 v roku 1973 na 30 000 až 50 000 dnes. To nie je sporné,“ povedal Moore.

„Teraz však hovoria, že ľadový medveď vyhynie v roku 2100, ako keby mali magickú krištáľovú guľu, ktorá dokáže predpovedať budúcnosť. V skutočnosti minulá zima v Arktíde zaznamenala expanziu ľadu z predchádzajúcich rokov a Antarktída bola počas poslednej zimy chladnejšia ako za posledných 50 rokov.

Moore povedal, že nepredstiera, že vie všetko a predpovedá budúcnosť s dôverou, ako mnohí v biznise s „klimatickou núdzou“ tvrdia, že dokážu.

Cieľ teórie „environmentálnej apokalypsy“

Verím, že ľudská populácia bola vždy zraniteľná voči ľuďom, ktorí predpovedajú skazu falošnými príbehmi

povedal Moore.

„Aztékovia hádzali panny do sopiek a Európania a Američania upaľovali ženy ako čarodejnice 200 rokov s tvrdením, že to ‚zachráni svet‘ pred zlými ľuďmi. Toto bolo [označované ako] ‚stádová mentalita‘, ‚skupinové myslenie‘ a ‚kultové správanie‘. Ľudia sú spoločenské zvieratá s hierarchiou a najľahšie je získať vysoké postavenie pomocou strachu a kontroly.“

Moore povedal, že teória environmentálnej apokalypsy je väčšinou o „politickej moci a kontrole“ a dodal, že je odhodlaný ukázať ľuďom, že situácia nie je taká negatívna, ako sa im hovorí.

„Dnes v najbohatších krajinách naši potomkovia robia rozhodnutia, za ktoré budú musieť zaplatiť naše vnúčatá,“ povedal. „Predpovede, že svet sa chýli ku koncu, sa robili tisíce rokov. Ani raz sa to nesplnilo. Prečo by sme tomu teraz mali veriť?“

„Ľudia sa prirodzene boja budúcnosti, pretože je neznáma a plná rizík a ťažkých rozhodnutí. Verím, že v tomto hnutí za apokalypsu je aj prvok ‚sebahnusenia‘.“

Moore povedal, že dnešná mladá generácia sa učí, že ľudia nie sú hodní a ničia zem. Táto indoktrinácia v nich vyvolala pocit viny a hanby za seba, čo je nesprávny spôsob života.

Démonizácia oxidu  uhličitého

„Veľmi málo ľudí verí, že sa svet neotepľuje. Záznam je jasný, že svet sa otepľuje približne od roku 1700, teda 150 rokov predtým, ako sme používali fosílne palivá. Rok 1700 bol vrcholom Malej doby ľadovej, ktorá bola veľmi studená a spôsobila neúrodu a hlad.

Predtým, okolo roku 1000 nášho letopočtu, bolo stredoveké teplé obdobie, keď Vikingovia obhospodarovali Grónsko. [A] predtým, okolo roku 500 nášho letopočtu, bola doba temna a predtým Rímske teplé obdobie, keď bolo teplejšie ako dnes a hladina mora bola o 1 až 2 metre vyššia ako dnes,“ povedal Moore.

„Aj približne do roku 1950 bolo množstvo spotrebovaného fosílneho paliva a emitovaného CO2 v porovnaní so súčasnosťou veľmi malé. Nepoznáme príčinu týchto periodických výkyvov teplôt, ale CO2 to určite nebol.“

Moore objasnil, že „menšinový názor“ nie je o histórii teploty Zeme, ale je to vzťah medzi teplotou a CO2, ktorý je stredobodom sporu.

„V tejto súvislosti súhlasím s tým, že mnohí veria, že CO2 je hlavnou príčinou otepľovania. CO2 je neviditeľný, takže nikto v skutočnosti nevidí, čo robí. A túto „väčšinu“ tvoria najmä vedci platení politikmi a byrokratmi, médiá, ktoré robia titulky, alebo aktivisti zarábajúci peniaze. [Zvyšok je] verejnosť, ktorá verí tomuto príbehu, aj keď v skutočnosti nevidí, čo CO2 robí,“ povedal Moore.

Moore poskytol graf teploty nepretržite meranej počas 350 rokov (od roku 1659 do roku 2009) v strednom Anglicku. „Ak bol oxid uhličitý hlavnou príčinou otepľovania, potom by malo dôjsť k zvýšeniu teploty pozdĺž krivky oxidu uhličitého, ale nie je,“ vysvetlil.

Fotografia Epoch Times

Obr: 1659 – 2009 Teplota a emisie oxidu uhličitého v strednom Anglicku. (S láskavým dovolením Patricka Moora)

Moore opísal démonizáciu CO2 ako „úplne smiešne“. Dodal, že CO2 je základom všetkého života na Zemi a jeho koncentrácia v atmosfére je dnes, aj s nárastom, nižšia, ako bola po veľkú väčšinu existencie života.

Stúpajúci CO2 koreluje s rastúcou plantážou: Štúdia

Štúdia z roku 2013 zistila, že zvýšené hladiny oxidu uhličitého (CO2) pomohli za posledných 30 rokov zvýšiť zelené lístie v suchých oblastiach sveta.

Fotografia Epoch Times

Organizácia pre vedecký a priemyselný výskum Australian Commonwealth (CSIRO) v spolupráci s Austrálskou národnou univerzitou (ANU) zistila, že oblasť distribúcie vegetácie sa zvýšila o 11 percent v dôsledku vplyvu hnojenia oxidom uhličitým v suchých oblastiach sveta medzi 1982 a 2015 prostredníctvom satelitných pozorovaní. (S láskavým dovolením Patricka Moora)

Austrálska vládna agentúra CSIRO uskutočnila výskum v spolupráci s Austrálskou národnou univerzitou (ANU). Údaje boli založené na satelitných pozorovaniach od roku 1982 do roku 2010 v častiach suchých oblastí v Austrálii, Severnej Amerike, na Strednom východe a v Afrike.

Zistilo sa 11-percentné zvýšenie pokrytia lístia v skúmanej oblasti v dôsledku toho, čo sa nazýva „hnojenie CO2“.

Štúdia uviedla, že účinok hnojenia nastáva, keď zvýšené hladiny CO2 umožňujú listu počas fotosyntézy – procesu, ktorým zelené rastliny premieňajú slnečné svetlo na cukor – extrahovať viac uhlíka zo vzduchu alebo stratiť menej vody do vzduchu alebo oboje.

„Ak zvýšený CO2 spôsobí pokles spotreby vody jednotlivými listami, rastliny v suchom prostredí budú reagovať zvýšením celkového počtu listov. Tieto zmeny v listovej pokrývke môžu byť detekované satelitom, najmä v púštiach a savanách, kde je pokrývka menej úplná ako na vlhkých miestach,“ tvrdí Randall Donohue, výskumný pracovník CSIRO.

Prelomenie príbehu o globálnom otepľovaní

„Klimatickí alarmisti uprednostňujú diskusiu o poznatkoch o klíme až od roku 1850. Obdobie pred tým označovali ako predindustriálny vek. Tento „predindustriálny vek“ trval viac ako 3 miliardy rokov, keď bol na Zemi život. Počas tohto obdobia došlo k mnohým klimatickým zmenám, vrátane doby ľadovej, skleníkových dôb, veľkých vyhynutí v dôsledku dopadov asteroidov a iných neznámych príčin,“ povedal Moore.

Dnes je Zem v pleistocénnej dobe ľadovej, ktorá začala pred 2,6 miliónmi rokov. … Takže posledné veľké zaľadnenie, ktoré vyvrcholilo pred 20 000 rokmi, nebolo koncom doby ľadovej. Stále sme v pleistocénnej dobe ľadovej, bez ohľadu na to, ako to chcú klimatickí alarmisti poprieť

Povedal, že veľkou iróniou súčasnej paniky o klíme je, že Zem je dnes chladnejšia, než bola 250 miliónov rokov pred nástupom pleistocénnej doby ľadovej. A CO2 je teraz nižšie ako vo viac ako 95 percentách histórie Zeme.

„To by ste sa však nikdy nedozvedeli, keby ste počúvali všetkých ľudí, ktorí ťažia z klamstva, že Zem bude čoskoro príliš horúca na život a že CO2 bude vyššie ako v histórii Zeme,“ povedal Moore.

„Viac CO2 je prospešné pre životné prostredie a ľudí“

Podľa Moora takmer všetci komerční skleníkoví farmári na celom svete nakupujú CO2, aby ich vstrekli do svojich skleníkov, aby dosiahli až o 60 percent vyššie výnosy plodín.

„Bol som ohromený, keď som letel nad Južnou Kóreou a videl som, koľko skleníkov je v údoliach. Rovnako ako Britská Kolumbia, aj Kórea má veľa hôr a nie toľko rovinatej úrodnej poľnohospodárskej pôdy.

„Som si istý, že skleníkoví farmári vypúšťajú do svojich skleníkov viac CO2, až dvojnásobok a trojnásobok toho, čo je dnes v atmosfére. Je to preto, že takmer všetky rastliny rastúce vonku v prírodnej atmosfére trpia hladom na CO2 a práve to im bráni v rýchlejšom raste,“ dodal Moore.

Moore povedal, že väčšina ekologických aktivistov, politikov a takzvaných expertov vie, že nemôžeme zastaviť zvyšovanie využívania fosílnych palív alebo znižovanie emisií CO2 v rámci ich navrhovaného harmonogramu.

„V roku 2015, keď som sa zúčastnil COP (Konferencia strán) v Paríži, ponúkol som verejnú stávku za 100 000 dolárov vo vyhlásení pre médiá, ktoré vyšlo vo viac ako 200 mediálnych kanáloch, že do roku 2025 budú globálne emisie CO2 vyššie ako v roku 2015. 2015. Neprijal som ani jedného príjemcu, dokonca ani od ‚zelených‘,“ povedal Moore.

Viem, že viac CO2 je úplne prospešné pre životné prostredie aj ľudskú civilizáciu. Som hrdý na to, že som riaditeľom koalície CO2

Irónia „uhlíkovej neutrality“

Moore povedal, že „uhlíková neutralita“ je politický pojem, nie vedecký.

„Je jednoducho nesprávne nazývať CO2 ‚uhlík‘. Uhlík je prvok, z ktorého sa skladajú diamanty, grafit a sadze (sadze). [A] CO2 je molekula, ktorá obsahuje uhlík a kyslík a je to neviditeľný plyn, ktorý je primárnou potravou pre celý život. [Podobne] je nesprávne označovať NaCl (stolová soľ) ako „chlór“, aj keď NaCl obsahuje chlór,“ povedal Moore.

„Povedal, že keď sa prvky (atómy) navzájom spájajú a vytvárajú zlúčeniny (molekuly), vždy majú veľmi odlišné vlastnosti ako prvky, z ktorých sú vyrobené.

„’Net-Zero‘ je tiež politický termín vytvorený aktivistami, ktorí nie sú vedci. Napríklad najvyššími vodcami tejto krížovej výpravy sú ľudia ako Al Gore, Leonardo DiCaprio a Greta Thunberg, z ktorých nikto nie je vedcom.

Podľa Moora tvoria Rusko, Čína a India 40 percent ľudskej populácie a s touto agendou proti fosílnym palivám nesúhlasia.

„Ak k tomu pridáme Brazíliu, Indonéziu a väčšinu afrických krajín, väčšina populácie nie sú klimatickí fanatici,“ dodal Moore.

„Ďalšou veľkou iróniou je, že mnohé krajiny s najchladnejším podnebím, ako napríklad Kanada, Švédsko, Nemecko a Spojené kráľovstvo, sa najviac obávajú otepľovania. Napríklad priemerná ročná teplota v Kanade je -5,35 stupňa Celzia.“

Moore tiež povedal, že výpary z motorov nie sú CO2; sú to iné látky, keďže CO2 je neviditeľný a bez zápachu. Prach tiež nie je CO2; ide o sadze a je možné ho ovládať súčasnou technológiou. A dnes postavené uhoľné elektrárne sú oveľa čistejšie ako tie, ktoré boli postavené pred 20 rokmi.

„Veterná a slnečná energia sú parazitmi na ekonomike“

„Slnečná a veterná energia sú veľmi drahé a veľmi nespoľahlivé. Je to skoro ako duševná choroba, že toľkým ľuďom boli vymyté mozgy, aby si mysleli, že tieto technológie môžu podporovať celé krajiny,“ povedal Moore.

Verím, že veterná a slnečná energia parazitujú na väčšom hospodárstve. Inými slovami, robia krajinu chudobnejšou, ako keby sa použili iné spoľahlivejšie a menej nákladné technológie

Moore povedal, že poskytovatelia veternej a solárnej energie sa vo veľkej miere spoliehajú na vládne dotácie, daňové odpisy a mandáty, kde sú občania nútení kupovať veternú a solárnu energiu, aj keď je drahšia, pod zámienkou, že je to „ekologické“.

Milióny ľudí platia viac za veternú a solárnu energiu, zatiaľ čo pár ľudí zarába milióny dolárov, mariek, libier atď. Je to trochu ako Ponziho schéma na akciových trhoch,“ dodal Moore.

„Vyžadujú si obrovské plochy pôdy, väčšinou nie sú dostupné a vyžadujú spoľahlivú energiu, ako je jadrová energia, vodná elektráreň, [uhlie a zemný] plyn, aby bola k dispozícii, keď nie je k dispozícii veterná a solárna energia.“

Podľa Moora pri výstavbe veterných a solárnych fariem sa využíva obrovské množstvo fosílnych palív na ťažbu, dopravu a stavebníctvo. A na mnohých miestach počas svojho života nevyprodukujú ani zďaleka toľko energie, koľko je potrebné na ich výstavbu a údržbu.

„Prečo nevyužiť spoľahlivú energiu [ako je jadrová energia, vodná elektrina, zemný plyn atď.] ako primárny zdroj?“ Moore sa pýtal a dodal, že ak by to tak bolo, „potom by vietor a slnko boli zbytočné.“

„Plast nie je toxická látka“

„Plast nie je toxická látka. Preto do nej potraviny balíme a balíme, aby sme zabránili ich kontaminácii. Plast sa zázračne nestane toxickým, keď vstúpi do oceánu,“ povedal Moore.

„Samozrejme, na jednej strane hovoria, že plast sa nikdy nerozpadne, a na druhej strane hovoria, že sa rýchlo rozpadne na „mikroplasty“, ktoré sú, samozrejme, pohodlne neviditeľné, takže ich nikto nemôže pozorovať ani overiť. toto pre seba. Aké múdre!“

Podľa Moorea náš tráviaci systém dokáže rozoznať rozdiel medzi „jedlom“ a plastom alebo drobnými čiastočkami piesku. Naše telo neprijíma piesok do nášho krvného obehu, bez ohľadu na to, aký mikroskopický je piesok.

Povedal, že plast plávajúci v oceáne je ako malý plávajúci útes, rovnaký ako naplavené drevo. Poskytuje morským druhom povrch, na ktorý môžu klásť vajíčka, prichytávať sa a jesť veci, ktoré sú k nemu pripojené.

„Znečistenie je zvyčajne toxické alebo poškodzuje život. Plast je jednoducho „odpad“ vedľa cesty. Nič to nebolí. Jedinou výnimkou sú vyradené rybárske siete, nie preto, že sú plastové, ale preto, že sú tvarované na lov rýb. Environmentálna komunita by mala spolupracovať s rybárskym priemyslom, aby prestali hádzať poškodené siete do mora a priniesli ich späť do doku, kde ich možno recyklovať, použiť v závode na výrobu energie alebo bezpečne zlikvidovať,“ dodal Moore.

Tento rozhovor je kompiláciou e-mailovej výmeny medzi Moorom a juhokórejským profesorom Seok-soon Parkom, profesorom environmentálnej vedy a inžinierstva na Ehwa Womans University v Soule v Južnej Kórei, v novembri 2021. The Epoch Times ho poskytol Park so súhlasom spoločnosti Moore dňa 7. júla 2022.

On aj Moore patria medzi 1 100 vedcov a odborníkov, ktorí podpísali Svetovú deklaráciu o klíme (WCD), v ktorej sa uvádza, že neexistuje žiadna klimatická núdza.

Profesor Park je veľvyslancom Svetovej klimatickej deklarácie v CLINTEL a členom CO2 Coalition . Do kórejčiny preložil „ Nepohodlné fakty: Veda, ktorú Al Gore nechce, aby ste vedeli (Gregory Wrightstone)“ a „ Falošné neviditeľné katastrofy a hrozby skazy (Patricka Moorea)“. Hlboký dojem týmito knihami založil „Kórejskú alianciu slobody a environmentálnych skupín“, ktorá sa venuje osvete ľudí o pravde o klimatických zmenách, ekologickej šetrnosti jadrovej energie, výhodách pre životné prostredie liberálnej demokratickej trhovej ekonomiky a rozumný environmentalizmus.

Park získal titul bakalára zo zoológie na Národnej univerzite v Soule (Soul, Kórea) v roku 1980 a MS a Ph.D. v odbore Environmental Science na Rutgers University (New Brunswick, New Jersey) v rokoch 1983 a 1985. Predtým, ako v roku 1996 nastúpil ako jeden zo zakladajúcich profesorov na Ewha’s Environmental Science and Engineering Department, pracoval ako postdoktorandský výskumník na Rutgers University, hosťujúci profesor na Princetone univerzite a profesor na Kangwon National University (Chuncheon, Južná Kórea).

Pôsobil ako prezident Kórejskej spoločnosti environmentálneho vzdelávania, prezident Národného inštitútu environmentálneho výskumu a člen prezidentského poradného výboru pre vedu a technológiu. Publikoval viac ako 150 výskumných prác v recenzovaných časopisoch a napísal viac ako 20 kníh. V roku 2007 získal cenu pre najlepšieho vedca a inžiniera od Kórejskej vedeckej nadácie a v roku 2013 prezidentskú pochvalu.

Lee Yun-Jeong

O autorovi: Lee Yun-Jeong je reportér Epoch Times so sídlom v Južnej Kórei.

Odporúčaný obrázok: Patrick Moore, spoluzakladateľ organizácie Greenpeace. (S láskavým dovolením Patricka Moora)

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d