Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Americký finančný systém je bezprecedentný podvod, ktorý skôr či neskôr vyhodí do vzduchu finančnú a ekonomickú stabilitu celej západnej spoločnosti.

Spojené štáty americké sú dnes najvýraznejším príkladom ekonomického parazitizmu vo svetových dejinách. Tvoria iba 5 percent svetovej populácie a využívajú 40 percent svetových spotrebiteľských zdrojov. Táto krajina, ktorá berie väčšinu zdrojov ľudstvu, nedáva na oplátku takmer nič, navyše zanecháva mŕtvu prírodu, otrávené rieky a vzduch. Tretinu všetkého globálneho znečistenia životného prostredia majú na svedomí Spojené štáty.

Existuje úplne nesprávna predstava, že Američania sú najťažšie pracujúci ľudia a že ich bohatstvo je výsledkom produktívnej práce. To platí len pre malú časť populácie, ktorá skutočne pracuje veľmi tvrdo a efektívne. Tvorí však menej ako tretinu práceschopného obyvateľstva krajiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa oficiálnych štatistík asi 40 % populácie vo veku 16 a viac rokov nie je zamestnaných. 30 % Američanov a 50 % Američaniek nechodí do práce. Viac ako 10 % populácie v produktívnom veku pracuje na čiastočný úväzok. Celkovo teda polovica obyvateľov USA buď nepracuje vôbec, alebo pracuje málo. V Spojených štátoch je mnohomiliónová vrstva ľudí (asi 5 % práceschopnej populácie), ktorých možno nazvať militantnými parazitmi. Títo ľudia nikde nepracujú, pohŕdajú akoukoľvek prácou a žijú z rôznych dávok a stravných lístkov, ktoré dostávajú od štátu.

Medzi veľkou časťou belošskej populácie v Amerike sú nevykoreniteľné predsudky voči manuálnej práci. Jeho vykonávanie sa podľa mnohých Američanov považuje za ponižujúce. 

Priemerný pracovný život (dĺžka služby) pracujúcich Američanov nie je dlhší ako 33 rokov.

Americký finančný systém je bezprecedentný podvod, ktorý skôr či neskôr vyhodí do vzduchu finančnú a ekonomickú stabilitu celej západnej spoločnosti.

V skutočnosti stojí dolár ako hodnota krytá ekonomickým a finančným potenciálom krajiny podstatne menej, než je jeho deklarovaná kúpna sila. To dáva Amerike príležitosť previesť obrovské zdroje patriace iným krajinám na papiere, ktoré nie sú podložené skutočnými hodnotami. Hlavnou komoditou Ameriky, na ktorej „zarába“ najviac na svetovom trhu, nie sú stroje a zariadenia, ale papierové doláre s umelo vysokou mierou kúpnej sily.

Ako správne poznamenal významný srbský medzinárodný publicista D. Kalaich: „Doláre sú len útržky papiera nesúce znaky prázdnych platobných sľubov.

Americký finančný systém je vybudovaný tak, že neustále balansuje na hrane dlhovej diery. Všetci, od drvivej väčšiny súkromných Američanov až po americkú vládu, žijú v dlhoch. 80 percent Američanov kupuje domy, autá a iný tovar dlhodobej spotreby na úver. Začiatkom 90. rokov dosahoval objem spotrebiteľských úverov, teda súkromný dlh Američanov, približne 1 bilión dolárov. Celkový dlh štátu aj súkromných osôb v Amerike na začiatku 90. rokov bol 4 bilióny.

Finančný systém USA a západných krajín je neustále na okraji priepasti. V osobitnej správe Medzinárodného menového fondu (MMF) sa uvádza, že len v rokoch 1980-1996 zažilo 133 štátov alebo tri štvrtiny všetkých členov MMF aspoň jednu vážnu krízu bankového systému, ktorá sa prejavila predovšetkým v znehodnotení dolára. 

A.Dutov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.