Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

V medicíne je alkohol už 300 rokov známy ako narkotický a neurotropný jed, čo je jed, ktorý aktívne ovplyvňuje nervový systém a všetky ľudské orgány, jed, ktorý ničí ich štruktúru na bunkovej a molekulárnej úrovni.

Alkohol (etylalkohol) – má vždy dramaticky negatívny vplyv na ľudský organizmus a jeho ochranné energetické pole. Princíp účinku alkoholu je veľmi jednoduchý a je známy už viac ako sto rokov.

Ako je známe, alkohol je dobré rozpúšťadlo. Ako rozpúšťadlo sa v priemysle bežne používa pri výrobe lakov, vo viacerých chemických odvetviach na syntézu farieb, syntetického kaučuku a ďalších. Rozpúšťa takmer všetko: tuk, nečistoty, farby… Ale ak sa dostane do krvi, tak aj tam sa alkohol správa ako rozpúšťadlo! Čo sa stane, keď sa alkohol dostane do krvi?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V normálnom stave je vonkajší povrch červených krviniek pokrytý tenkou ochrannou vrstvou určitého maziva, ktoré sa pri trení o steny krvných ciev elektrizuje. Každá z červených krviniek nesie unipolárny negatívny náboj, a preto majú prirodzenú vlastnosť, že sa navzájom odpudzujú. Kvapalina obsahujúca alkohol odstraňuje túto ochrannú vrstvu a uvoľňuje napätie. Výsledkom je, že červené krvinky sa namiesto odpudzovania začínajú zlepovať.

Červené krvinky kvôli etanolu v krvi získavajú novú vlastnosť: začínajú sa navzájom lepiť a vytvárajú väčšie neprirodzené štruktúry podobajúce sa hroznovým strapcom. Tento proces prebieha v režime akoby nabaľovania sa snehových gúľ.

Priemer kapilár v jednotlivých častiach organizmu (mozog, sietnica) je niekedy taký malý, že červené krvinky sa doslova „pretláčajú“ jedna po druhej. Najmenší priemer kapiláry je 50-krát tenší ako ľudský vlas, rovný 8 mikrometrom (0,008 mm), najmenší priemer červených krviniek je 7 mikrónov (0,007 mm).

Je preto zrejmé, že útvar obsahujúci niekoľko červených krviniek sa nemôže pohybovať cez tenšie kapiláry. Zlepenec červených krviniek pohybujúci sa po rozvetvených artériách a potom pozdĺž menších arteriol, nakoniec dosiahne arteriol, ktorých priemer je menší ako je priemer zrazeniny a uzavrie ju, čím sa úplne zastaví prietok krvi, preto sa zastaví prísun krvi aj do určitých skupín mozgových neurónov, ktoré začínajú nenávratne odumierať.

Zrazeniny majú nepravidelný tvar a obsahujú v priemere 200 – 500 červených krviniek, ktorých priemerná veľkosť je 60 mikrónov. Existujú ale aj samostatné zrazeniny – tromby obsahujúce tisíce červených krviniek. Krvné zrazeniny takýchto veľkostí samozrejme upchávajú aj väčšie arterioli. Pretože kyslík prestáva prúdiť do mozgových buniek, začína hypoxia, a to znamená nedostatok kyslíka. Je to práve hypoxia, ktorú človek vníma ako údajne neškodný stav opojenia – intoxikácie.

A to vedie k „znecitliveniu“ a potom k odumieraniu častí mozgu. To všetko konzument alkoholu subjektívne vníma ako „slobodu“ od vonkajšieho sveta, podobnú eufórii. V skutočnosti je iba časť mozgu umelo odpojená od vnímania často „nepríjemných“ informácií zvonka. Hypoxia napodobňuje slobodu, ktorej pocit vzniká v psychike ľudí pod vplyvom alkoholu.

Pocit slobody však nie je sloboda, ale najnebezpečnejšia ilúzia konzumenta alkoholu. Pretože aj keď sa konzument rozhodol oslobodiť od ostatných a problémov, aj tak je stále obklopený ľuďmi a okolnosťami a pod vplyvom alkoholu si prestáva byť vedomý svojich činov a myšlienok.

„Spánok“, ktorý je výsledkom závažnej intoxikácie, nie je spánkom v obvyklom fyziologickom zmysle. Presnejšie je to strata vedomia v dôsledku neurochemických porúch spôsobených alkoholovou hypoxiou mozgu – určitý druh kómy spôsobený alkoholom. Inými slovami, počas hladovania kyslíkom nemôže bdelé telo dýchať a aby sa uľahčilo dýchanie (aby človek nezomrel), dochádza k ochrannej reakcii tela – „spánku“, aby sa v ňom znížila rýchlosť metabolizmu.

Alkohol je teda ako neviditeľná, ale veľmi účinná zbraň, ktorej cieľom je zbaviť človeka rozumu. A ak celý národ pije, ako boli naši ľudia pritiahnutí do tejto priepasti opitosti, znamená to, že zbavujeme celý národ rozumu a premieňame ľudí z racionálnych, tvorivých, mysliacich a perspektívnych na dvojnohé pracovné stádo…

Konzumácia alkoholu ovplyvňuje potomkov a vedie k degradácii národa, k degradácii rasy. Nedávne štúdie ukázali, že škodlivé účinky konzumácie alkoholu otcami sa prejavujú viac na dcérach ako na synoch. Zlo mužského alkoholizmu sa teda viac odráža v zostupných generáciách na ženách ako na mužoch. Preto ženy musia vedieť, že alkoholizmus ohrozuje v prvom rade ich, a prostredníctvom nich aj budúcu rodinu a celú spoločnosť. Ženy znášajú konzumáciu alkoholu ťažšie a má viac tragických následkov. A ak pred 40 rokmi predstavoval ženský alkoholizmus v porovnaní s mužským iba zlomok percenta, teraz už sa v niektorých krajinách vyrovnal mužom, to znamená, že sa mnohokrát zvýšil.

Alkohol narušuje zdravie miliónov ľudí, zvyšuje úmrtnosť pri mnohých chorobách, spôsobuje mnoho fyzických a psychických chorôb, narušuje produktivitu práce, ničí rodiny, dramaticky zvyšuje zločinnosť a výrazne podkopáva morálne základy akejkoľvek spoločnosti, ľudí a štátu.

Najväčším zlom je však to, že vedie k progresívnej degenerácii genofondu národa a ľudstva ako celku v dôsledku výskytu vysokého percenta mentálne postihnutých detí.

Charles Darwin bol vzhľadom na všetky hrozivé následky konzumácie alkoholu, a najmä vzhľadom na jeho škodlivý vplyv na potomstvo, nútený verejne vyhlásiť, že „zvyk konzumácie alkoholu je pre ľudstvo väčším zlom ako vojna, hlad a mor spolu.“

Prof. Vladimír Ždanov

zdroj a preklad: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.