Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Právnik Marek Para zastupujúci klientov v exponovaných kauzách, ktorý sa sám stal obeťou perzekúcie príslušníkov NAKA a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a na politickú objednávku skončil v roku 2022 na dva mesiace vo väzbe, reagoval na tlačovku Hegerovej strany Demokrati, ktorej členka je manželkou zástupcu riaditeľa policajnej inšpekcie Juraja Svítka, ktorý nielenže mal sexuálne obťažovať vyšetrovateľku ÚIS Mjr. Dianu Santusovú, ale je aj súčasťou marenia vyšetrovanie proti čurillovcom.

Strana Demokrati tvrdí, že útoky Roberta Fica (Smer-SD) na členku strany Natáliu Svítkovú a vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Juraja Svítka ukázali jeho strach z priebehu začatých vyšetrovaní závažnej korupcie za jeho vlád. Informuje agentúra SITA.

Svítková vníma Ficove útoky na jej rodinu ako snahu o zastrašenie a zároveň ako výbornú vizitku 20-ročnej služby jej manžela.

Volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská prízvukuje, že sa zastrašiť nenechajú a naďalej sú odhodlaní stáť zoči-voči predsedovi Smeru-SD v boji za spravodlivosť.

Fico na piatkovej tlačovej konferencii oznámil, že vyšetrovateľka Diana Santusová mala byť sexuálne obťažovaná funkcionárom ÚIS na stretnutí na Duchonke v aktuálnom roku.

Bývalý trojnásobný premiér ďalej zverejnil oficiálnu sťažnosť vyšetrovateľky Santusovej, ktorú podala na vedenie ÚIS a na generálnu prokuratúru. Jej nadriadený Svítok pod vplyvom alkoholu na školení dával sexuálne návrhy, neskôr ju aj fyzicky obťažoval. Premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová odmitajú reagovať, čím podľa Fica jednoznačne kryjú zločiny, a samotný Ódor sa na tom podpisovaním personálnych rozkazov ako zastupujúci minister vnútra priamo zúčastňuje.

„Keď po tomto pani Santusová odmietla pána Svítoka, tak Juhás, Svítok a Ďurka dali pokyny Imlejovi, jej nadriadenému, musíš ju zlikvidovať. Keď on to odmietol a za odmenu podpísal minister vnútra Ódor rozkaz, pretože len minister môže takéto rozhodnutie prijať a preradil ho na horšie pracovné miesto,“ vysvetlil Robert Fico.

Podpredseda Demokratov Jaroslav Naď tvrdí, že žiadne obťažovanie sa nekonalo a na Duchonke sa tento rok ani len nestretli. Ďalej informoval, že na tlačovej konferencii Smeru-SD zazneli aj ďalšie zásadné klamstvá.

„Tvrdili, že Santusová bola prevelená na východ z pomsty, čo jasne vyvracia fakt, že o toto prevelenie sama dobrovoľne a opakovane žiadala. Ďalšie klamstvo je, že vyšetrovateľ Pavol Ďurka bol príslušníkov ÚIS v čase, keď sa rozprával s Petrom Petrovom na NAKA,“ tvrdí Naď.

Demokrati ďalej uviedli, že Santusová sa mala Svítkovi priznať s tým, že vyšetrovací tím Oblúk mal získavať diskreditačné informácie na vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu a taktiež, že sa stretávali u generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Po tom, ako si Santusová uvedomila, čo spravila, začala podľa Demokratov písať Svítkovi a volala ho k sebe na byt.

„Nakoniec po roku a pol prišla s príbehom, že ju mal Svítok obťažovať, aby prekryla celú vec. To sú tie SMS-ky, ktoré prezentoval Fico, Svítok sa so Santusovou snažil stretnúť, aby mu o stretnutiach na generálnej prokuratúre povedala viac. Santusová potom spanikárila, povedal o tom ďalším ľuďom a zistili, že majú vážny problém, pretože je tu nezákonná 363 od Žilinku a čestný vyšetrovateľ teraz má informácie o tom, že Oblúk sa so Žilinkom koordinoval,“ vysvetlil člen predstavenstva Demokratov Juraj Šeliga.

Zároveň sa pýta, odkiaľ má Fico prístup k nahrávkam, či ich má od Santusovej a či sa Žilinka koordinoval s Oblúkom a na základe toho použil paragraf 363.

Na tlačovku Demokratov reagoval advokát Marek Para. Viac vo videu:

Perzekúcia advokáta Paru a antisemitské vyjadrenia voči jeho osoby za židovský pôvod

Marek Para sa sám stal obeťou perzekúcie príslušníkov NAKA a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a na politickú objednávku skončil v roku 2022 na dva mesiace vo väzbe. Policajnú akciu na advokáta Mareka Paru pomenovali vyšetrovatelia NAKA po židovskom veľkňazovi Jozefovi Kajfášovi, ktorý pred cca. 2000 rokmi v rámci vtedajšieho politického procesu proti Ježišovi Nazaretskému vydal tohto židovského spirituálneho lídra, ktorý sa stal neskôr ústrednou postavou kresťanského náboženstva, rímskemu prefektovi Pontiusovi Pilátovi. Ten ho pod nátlakom odsúdil na smrť ukrižovaním.

Para ako advokát zastupoval klientov, ktorých chcela polícia a prokurátor v tejto kauze vypočuť, napríklad nitrianskho podnikateľa Norberta Bödöra, bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera či policajného exprezidenta Tibora Gašpara.

Para začiatkom roka 2023 v reakcii po pustení nahrávky s vyjadreniami čurillovcov pohnutým hlasom prečítal potvrdenie, že jeho starý otec bol odvlečený do koncentračného tábora v Sachsenhausene a stará mama bola zastrelená Gestapom.

Para je už niekoľko rokov právnikom podnikateľa Mariana Kočnera, ktorého Špecializovaný trestný súd v máji 2023 oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov.

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: