Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v piatok bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Bývalý ministerský predseda a šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico reagoval na tieto gestapácke maniere na tlačovej konferencii.

Smer-SD považuje obvinenie svojho kandidáta vo voľbách a exšéfa polície Tibora Gašpara za útok oficiálnej štátnej moci na opozíciu. Hovorí tiež o zasahovaní do predvolebnej kampane. Predseda strany Robert Fico o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii.
„Vysokopostavený kandidát najsilnejšej opozičnej politickej strany na kandidátke pre voľby do Národnej rady SR bol šesť týždňov pred parlamentnými voľbami ráno 4.40 h vytiahnutý z domu, zadržaný, obvinený z nezmyslov ako obyčajne a očakávame, že cirkus Humberto bude pokračovať podaním návrhu na väzbu,“ komentoval Fico.
Hovorí o snahe Tibora Gašpara umlčať. Poukázal na to, že obvinenie je založené na starej veci, ktorá bola prešetrovaná v rámci kauzy Očistec. Zdôraznil, že Tibor Gašpar vždy spolupracoval s políciou.
Prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Ľudovít Ódor museli o zásahu vedieť, zopakoval Fico. Obaja najvyšší ústavní činitelia to už popreli. Dátum parlamentných volieb bol až na 30. septembra stanovený podľa Fica preto, aby orgány činné v trestnom konaní mohli dokončiť „špinavú“ robotu proti opozícii. Tvrdí, že bývalého ministra vnútra Ivana Šimka odstránili, lebo nechcel politické procesy.
Advokát Tibora Gašpara Marek Para komentoval, že ide o nezmyselné zadržanie pre nezmyselné obvinenie. Ako priblížil, obvinenému kladú za vinu, že mal vedomosť o tom, že Slobodník bral úplatky.
„Na základe tejto vedomosti ho obvinili, že je spolupáchateľ, aj keď nerobil žiadne spoločné konanie,“ uviedol. Nesúhlasí ani so zdôvodnením zadržania o tom, že by Tibor Gašpar niekoho mohol ovplyvňovať. Rovnako nevidí dôvod na možný návrh na väzbu.
Viac vo videu:
Bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara v piatok zadržali a obvinili v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. V prípade obvinili aj ďalšie dve osoby.
Čaputová sa bráni: Šíria lži, cieľom je spraviť zo mňa terč
Podľa prezidentky je tvrdenie o tom, že vedela, či dokonca mala dať súhlas s akoukoľvek policajnou akciou len ďalšie z radu nehoráznych klamstiev. „Bez faktického základu, bez dôkazu, iba s cieľom spraviť z nej terč,“ sprostredkoval slova prezidentky hovorca Martin Strižinec.
„Prezidentka opakovane tvrdí, že stíhanie politikov je v každej demokracii citlivá vec a môže vyvolávať rôzne reakcie. Ani to však neospravedlňuje vedomé šírenie lží. O to viac je potrebné, aby svoje kroky vysvetlila a obhájila polícia. V medziach, ktoré jej zákon a okolnosti prípadu umožňujú,“ dodal vo vyjadrení.
Zdroj: topky.sk / InfoVojna
Plné vyhlásenie venezuelského ministerstva zahraničných vecí
VIDEO: Výbuchy v Caracase- Spojené štáty spustili vojenskú operáciu proti Venezuele
Teroristická prax ukrajinských orgánov po vymenovaní Budanova bude pokračovať
Británia sa bojí ruskej protivzdušnej obrany a fantazíruje o tom ako ju zničiť
Štafeta globálneho resetu prechádza do Číny
Dovoz LNG do Európy dosiahol v roku 2025 rekordných 142 miliárd kubických metrov
USA vyčlenia 500 miliónov dolárov na vojenské základne v Poľsku
Zelenskyj chystá zmeny na ministerstve obrany. Šmyhala má nahradiť ukrajinský vicepremiér
Silvester bol svedkom bezprecedentnej deštrukcie a nepokojov po celej západnej Európe
Tisíce migrantov sa dostali do EÚ podvodom
Kyjevskú bandu čaká posledný dar od Ruska
V reakcii na teroristický útok zasiahli ruské rakety a drony objekty po celej Ukrajine
Predpoveď na tento rok: Svet bude nestabilný ale predvídateľný
Bulharsko, Maďarsko, Grécko, Slovensko a Česko odmietli nový nápad vojnovej koalície
VIDEO: „Na vojne na Ukrajine zarábajú západné firmy a vlády, ale aj ukrajinskí zlodeji okolo Zelenského junty, ktorí si stavajú záchody zo zlata.
Eduard Chmelár o kauze prepustenia niektorých členov Činohry SND: „Títo herci už dávno nie sú svedomím národa, ale iba nátlakovou politickou skupinkou.
Progresívno-liberálnemu cenzorovi Davidovi Púchovskému tečú peniaze z verejných zdrojov aj počas Ficovej vlády
Niekoľko závážnych postrehov bývalého amerického námorného spravodajského dôstojníka Scotta Rittera o útoku ukrajinských dronov, ktorých cieľom bol ruský prezident Vladimir Putin
Ruská vojenská rozviedka GRU odovzdala americkým predstaviteľom dôkazy, že ukrajinský dron zaútočil na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina
VIDEO: Jaroslav Dušek: Setkání s blbcem mám rád, protože mi vždycky řekne něco zajímavého. Blbec ti řekne něco, co nečekáš …
zo sekcie
VIDEO: Zadržanie a obvinenie policajného exprezidenta Tibora Gašpara je brutálnym útokom súčasného režimu na čele s Čaputovou a Ódorom voči opozícii a ovplyvňovanie predvolebnej kampane za použitia psov z NAKA a Lipšicovho úradu, vyhlásil Fico
VIDEO: Zadržanie a obvinenie policajného exprezidenta Tibora Gašpara je brutálnym útokom súčasného režimu na čele s Čaputovou a Ódorom voči opozícii a ovplyvňovanie predvolebnej kampane za použitia psov z NAKA a Lipšicovho úradu, vyhlásil Fico
VIDEO: Zadržanie a obvinenie policajného exprezidenta Tibora Gašpara je brutálnym útokom súčasného režimu na čele s Čaputovou a Ódorom voči opozícii a ovplyvňovanie predvolebnej kampane za použitia psov z NAKA a Lipšicovho úradu, vyhlásil Fico