Slovanské Noviny

26. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Či ste pripravení alebo nie, umelá inteligencia (AI) je tu. Kampane na to musia prísť, píše portál POLITICO.

Desiatky demokratických stratégov sa v stredu zišli na Zoom na nové stretnutie. Téma: Ako bojovať proti očakávanému výbuchu falošného obsahu generovaného AI, ktorý v roku 2024 zaplaví televízne vysielanie a poštové schránky.

Stretnutie, ktoré hostila progresívna skupina Arena, prilákalo viac ako 70 funkcionárov. Hovorili o tom, ako môže generatívna AI produkovať dezinformácie a dezinformácie takým tempom a rozsahom, aké kampane ešte nezažili.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Z krátkodobého hľadiska som oveľa viac znepokojený,” povedal Pat Dennis, prezident opozičnej výskumnej skupiny American Bridge 21st Century vedenej demokratmi, poukazujúc na skutočnosť, že “nevieme, čo príde.” Zlí herci budú mať „exponenciálne jednoduchší čas na písanie ďalších vecí, čím zaplavia zónu,“ povedal.

Zjazd, ku ktorému bol udelený prístup reportérovi POLITICO, nebol zhromaždením ludditov. Väčšina z nich mala jasné oči o potrebe školiť zamestnancov kampane o tom, ako používať technológiu. Operatívci však zdôraznili potrebu naučiť voličov, ako identifikovať dezinformácie a dezinformácie poháňané AI.

„Zdroje informácií, ktoré v podstate fungujú na to, aby mali pravdivé informácie o svete, sa stanú úplne nepostrádateľnými,“ dodal Dennis. „Dúfam, že sa na to pripravujeme na úrovni platformy. Dúfam, že voliči sa vzdelávajú.“

Začiatkom tohto roka správna rada Americkej asociácie politických konzultantov jednomyseľne odsúdila používanie falzifikátov v politickej reklame. „Používanie ‚hlboko falošného‘ generatívneho obsahu [AI] je dramaticky odlišnou a nebezpečnou hrozbou pre demokraciu,“ uviedla v tom čase vo vyhlásení Becki Donatelli, republikánska digitálna konzultantka a prezidentka AAPC.

Pre netrénované oko nie je vždy ľahké zistiť, či je obrázok falošný. Vezmime si napríklad video, ktoré kampaň Rona DeSantisa zverejnila na Twitteri a ktoré ukazuje zdanlivo vyrobené obrázky bývalého prezidenta Donalda Trumpa objímajúceho Anthonyho Fauciho. V súčasnosti neexistuje žiadna federálna požiadavka na zahrnutie vylúčenia zodpovednosti do reklám kampane, keď sa na vytváranie obrázkov používa AI, hoci takéto návrhy zákonov boli predložené v Kongrese. Štát Washington nedávno podpísal právne predpisy, ktoré by vyžadovali zverejnenie informácií o používaní AI v reklamných kampaniach.

Minulý mesiac na konferencii CampaignTech East, skupine odborníkov na digitálne kampane, komisári z Federálnej volebnej komisie ponúkli názory na reguláciu AI v kampaniach. Demokratická komisárka Shana Broussard navrhla, že súčasné pravidlá zverejňovania politických reklám FEC by mohli byť prispôsobené tak, aby zahŕňali AI, zatiaľ čo republikánsky komisár Trey Trainor povedal, že je za „čo najmenšiu reguláciu“.

Demokratickí agenti na stretnutí v aréne uviedli, že sú skeptickí voči regulácii celého odvetvia pred voľbami v roku 2024. Betsy Hoover, spoluzakladateľka Higher Ground Labs, progresívneho politického technologického inkubátora, to nazvala „strategickým krokom“ pre demokratické kampane, aby prevzali vedenie pri vytváraní usmernení, keď sa AI používa na dosahovanie voličov.

Umelá inteligencia môže mať množstvo praktických využití, ako je automatizácia niektorých zdĺhavejších a časovo náročnejších úloh, ktoré si kampane vyžadujú. Môže zaplniť medzery pre menšie operácie, ktoré nemajú prostriedky na, povedzme, na generovanie viacerých verzií grafiky alebo na analýzu údajov, povedal Hoover.

Dennis z American Bridge povedal, že ak kampane vyrábajú zábery, môže to otvoriť dvere súdnym sporom. Menej ho však znepokojuje, ak „používajú AI na rovnaký druh útoku, aký robili vždy, len rýchlejšie a lacnejšie“.

Ale potenciál pre dezinformácie a dezinformácie podčiarkuje potrebu ľudí v zamestnaní, argumentoval Hoover. Kampane by podľa nej mali myslieť na to, ako sú ich programy pripravené reagovať na „menej stabilné mediálne prostredie“.

“Ľudia budú viac ako kedykoľvek predtým hľadať dôveryhodných poslov,” povedala. „Rovnakým spôsobom sme v rokoch 2016 a 2020 začali hovoriť: „Dobre, musíme investovať do zasielania správ ovplyvňovateľov a organizácie vzťahov,“ tieto veci sa v tomto cykle stávajú dôležitejšími.

Madison Fernandez

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.