Ruský minister obrany Sergej Šojgu prisľúbil rýchlu a mimoriadne tvrdú reakciu na pokusy ukrajinských síl preniknúť do Ruska. Minister tvrdí, že bolo zabitých viac ako 70 sabotérov, ktorí 22. mája napadli región Belgorod.

Nasadili veľké sily
Počas prejavu na kolégiu ministerstva Šojgu povedal, že pri protiteroristickej operácii použili v regióne letectvo a delostrelectvo. V dôsledku toho boli, podľa neho, „zablokované a porazené nacionalistické formácie“. Ich zvyšky vyhnali na územie Ukrajiny.
V dôsledku útoku sabotérov na okres Grajvoron v regióne Belgorod bolo zranených 12 ľudí. V nemocniciach je deväť osôb. Zomreli dvaja ľudia. K zodpovednosti za útok sa prihlásili príslušníci légie „Sloboda Ruska“ a „Ruský dobrovoľnícky zbor“, ktorí sa zúčastňujú na bojoch na strane Ukrajiny. Guvernér Belgorodu Vjačeslav Gladkov v odpovedi na otázku miestneho obyvateľa „o deravých hraniciach“ regiónu povedal, že má na ministerstvo obrany veľa otázok.
Otázky
Zatiaľ čo Rusko oznámilo, že diverzantov zahnalo späť za hranice, ruskí dobrovoľníci na sociálnych sieťach uvádzali, že v Belgorodskej oblasti ďalej bojujú. V noci na stredu čelila oblasť početným útokom bezpilotných lietadiel, uviedol gubernátor Vjačeslav Gladkov. Kremeľ vyhlásil, že proukrajinskí bojovníci, ktorí prenikli do Belgorodskej oblasti, použili vojenskú techniku západnej výroby. Hovorí v tejto súvislosti o rastúcom zapojení Západu do konfliktu na Ukrajine. „Nie je pre nás žiadnym tajomstvom, že ukrajinské ozbrojené sily dostávajú ďalšiu a ďalšiu techniku. Nie je žiadnym tajomstvom, že ju používajú proti našej armáde. A nie je tajomstvom, že priame aj nepriame zapojenie západných krajín do tohto konfliktu rastie každým dňom,“ vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Pentagon oznámil, že pravosť záberov, zachytávajúcich americkú techniku na ruskom území, preveruje.
hlavnydennik.sk
Abramovič odmietol previesť výnosy z predaja Chelsea na Ukrajinu
Belousovová: Vzbudenie nenávisti je súčasťou prípravy na vojnu
VIDEO: „Ukrajina bude musieť začať rokovať s Ruskom,“ vyhlásil šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov a predstaviteľov kyjevského režimu vyzval, aby krotili svoje prehnané ambície.
Digitální řetězy: Jak centrální banky budují ekonomiku bez úniku – Mark Keenan, Global Research
Donald Trump pred stretnutím so Zelenským na Floride telefonoval s Vladimirom Putinom. Rozhovor s ruským prezidentom označil za „veľmi dobrý a veľmi produktívny“
VIDEO: Zelenského na letisku v Miami nevítal nikto z americkej strany
„Po nástupe Donalda Trumpa k moci sa Európa a EÚ prejavili ako hlavné prekážky v dosiahnutí mieru na Ukrajine a spoločne s Volodymyrom Zelenským nie sú pripravení na konštruktívne rokovania,“ vyhlásil Sergej Lavrov.
VIDEO: „Ak Ukrajina odmietne mier, Rusko dosiahne svoje ciele vojenskými prostriedkami,“ vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin s tým, že Zelenského režim v Kyjeve sa „neponáhľa“ s riešením vojenského konfliktu diplomatickými prostriedkami napriek slušnej ponuke zo strany Ruskej federácie
VIDEO: Dědička rodiny Rothschildů přiznává: Žádná země se neodváží vést válku bez podpory Rothschildů
Viaceré krajiny sa zapájajú do hazardnej hry s kryptomenami
Szijjártó hovorí jasne: Maďarsko v roku 2026 neprijme jediného migranta
Bridlicový boom – následky
Obyvatelia Donbasu na frontovej línii pomáhajú ruskej armáde
Ako terorizmus zmenil Vianoce v EÚ
Šimkovičová vracia úder kritikom: Plné divadlá hovoria jasnou rečou!
Rusko podporí Čínu v prípade eskalácie v Taiwanskom prielive
Sergej Lavrov varoval pred zdrvujúcou reakciou v prípade napadnutia Ruska
Elon Musk varuje pred nedostatkom striebra
Umelá inteligencia: lákavé perspektívy, bublina, alebo budúce tragédie?
Európa to je už len boj medzi klanmi, elitnými skupinami, lobistami rôznych finančných skupín a nadnárodnými korporáciami
zo sekcie
Šojgu sľubuje tvrdú odpoveď na útoky na Rusko
Šojgu sľubuje tvrdú odpoveď na útoky na Rusko
Šojgu sľubuje tvrdú odpoveď na útoky na Rusko