Rozpočtový deficit USA narástol za posledných šesť mesiacov na rekordných 1,1 bilióna dolárov. Nárast deficitu dosiahol až 430 miliárd dolárov.

Spôsobilo to aj zníženie rozpočtových príjmov na pozadí spomalenia ekonomiky a očakávaní možnej recesie. A prudký nárast rozpočtových výdavkov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Americká vláda musí indexovať sociálne dávky podľa vysokej inflácie. Už to vyvoláva obavy o budúcnosť sociálnych programov, ktoré by podľa posledných odhadov mohli byť už v roku 2033 v stave bankrotu.
Je tu ešte jeden dôvod – na udržiavanie štátneho dlhu USA treba vynakladať čoraz viac peňazí. Rast kľúčových sadzieb na 5% totiž viedol k tomu, že platenie úrokov z verejného dlhu sa stáva zaťažujúcim. Tento rok by USA mohli minúť až tretinu svojho rozpočtu len na obsluhu dlhu.
Situáciu komplikuje fakt, že Kongres sa stále nevie dohodnúť s Bielym domom na kompromise v rozpočtových vojnách. Strop štátneho dlhu sa ešte nezvýšil – a o dva mesiace už ministerstvo financií USA nebude mať dostatok peňazí na to, aby zalepilo dieru v rozpočte bez navýšenia štátneho dlhu.
Wall Street zvýšil pravdepodobnosť technického bankrotu USA o 2%. To je stále veľmi málo – ale už 5-krát vyššie ako na začiatku roka. Prípadný bankrot bude šokom pre celú svetovú ekonomiku – zrúti sa dolár a zaručí nástup recesie v USA. Preto je nepravdepodobné, že to republikáni a demokrati dopustia. Intenzita rozporov vo Washingtone je však dnes taká, že nemožno nič vylúčiť.
Malek Dudakov/news-front
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
VIDEO: „Špeciálna vojenská operácia sa kvôli priamemu zapojeniu západných krajín rozrástla do plnohodnotnej vojny.
Bratislavské letisko hlási historický míľnik. V júni jeho bránami prešlo viac ako pol milióna cestujúcich, čo je o vyše 80 percent viac ako v roku 2025
VIDEO: Ako Brusel zničil európsky automobilový priemysel a prečo prídu o prácu státisíce ľudí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Wall Street upozornil na možnosť technického bankrotu USA
Wall Street upozornil na možnosť technického bankrotu USA
Wall Street upozornil na možnosť technického bankrotu USA