Cieľom ich stretnutia bolo posilnenie vojenských vzťahov, uviedlo ministerstvo obrany v Alžíri. Správa je prevzatá zo servisu tlačovej agentúry AFP.

Generál Sajíd Čengríha povedal, že návšteva tajomníka ruskej Bezpečnostnej rady Nikolaja Patruševa odráža „pevné želanie oboch krajín posilniť ich historické a strategické partnerstvo, najmä v oblasti vojenskej spolupráce“, uvádza sa vo vyhlásení.
Patrušev uviedol, že Rusko pracuje na „ďalšom posilnení“ vzájomných vzťahov. Podľa záberov, ktoré odvysielala alžírska štátna televízia, sa Patrušev stretol aj s alžírskym prezidentom Abdalom Madžídom Tabbúnim, ktorý má v máji navštíviť Rusko.
Moskva je už desaťročia hlavným dodávateľom zbraní do Alžírska, ktoré má jednu z najsilnejších armád v Afrike.
Alžírsko, hlavný dodávateľ plynu do Európy, ktorá ho má nedostatok, udržiava vrelé vzťahy nielen s európskymi susedmi, ale aj s Moskvou – a to napriek prebiehajúcej ruskej agresii na Ukrajine.
Bilaterálne obchody medzi Ruskom a Alžírskom mali v roku 2021 hodnotu troch miliárd dolárov, a to aj napriek covidovej pandémii.
info.sk
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
zo sekcie
Alžírsko a Rusko chcú posilniť vojenské vzťahy
Alžírsko a Rusko chcú posilniť vojenské vzťahy
Alžírsko a Rusko chcú posilniť vojenské vzťahy