USA poukazujú na úzke vzťahy Huaweiu s čínskou vládou a úradmi a varujú pred špionážou a sabotážou.

Americká vláda zakázala predaj a dovoz telekomunikačných prístrojov čínskych výrobcov smartfónov a sieťového vybavenia Huawei a ZTE. Podľa amerického telekomunikačného regulátora FCC predstavujú neprijateľné riziko pre národnú bezpečnosť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„V dôsledku nášho nariadenia nemôžu byť povolené žiadne nové zariadenia Huawei alebo ZTE,“ napísal komisár FCC Brendan Carr na sociálnej sieti. Existuje tiež možnosť zrušenia existujúcich povolení na prístroje týchto čínskych firiem. „Prvýkrát v histórii FCC“ sa stalo, že úrad zakázal schválenie nových zariadení z dôvodu obáv o národnú bezpečnosť.
Rozhodnutie však nie je prekvapivé. Americký prezident Joe Biden minulý rok spečatil vylúčenie sieťového vybavenia firiem Huawei a ZTE z trhu v USA zákonom, čím vo vzťahoch k Číne nadviazal na obchodnú politiku svojho predchodcu Donalda Trumpa. Zákon vtedy získal širokú podporu v radoch demokratov a republikánov.
USA poukazujú na úzke vzťahy Huaweiu s čínskou vládou a úradmi a varujú pred špionážou a sabotážou. Firma tieto obvinenia popiera. Nariadenie sa okrem Huaweiu a ZTE týka aj zariadení Hytera Communications, Hangzhou Hikvision Digital Technology a Dahua Technology.
„Povolenie tiež nemôžu získať nové prístroje Dahua, Hikvision alebo Hytera, pokiaľ FCC neubezpečia, že sa ich prístroje nepoužijú na verejnú bezpečnosť, bezpečnosť vládnych zariadení a ďalšie účely národnej bezpečnosti,“ uviedol Carr.
Americké sankcie už predtým tvrdo zasiahli Huawei a ZTE.
skspravy
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
USA zakázali predaj a dovoz telekomunikačných prístrojov Huawei a ZTE
USA zakázali predaj a dovoz telekomunikačných prístrojov Huawei a ZTE
USA zakázali predaj a dovoz telekomunikačných prístrojov Huawei a ZTE