Spojené komunálne a župné voľby vzbudzujú pozornosť komentátorov, aj politikov. Sú na ne rôzne pohľady, jeden z nich uverejnil poslanec NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) na sociálnej sieti Telegram.

Podľa neho „ľudia v komunálnych voľbách nevolia podľa straníckeho trička, takže sa dnes oháňať straníckymi víťazstvami je detinské a sebastredné“, reagoval na priebeh televíznych diskusií, kde sa ukájali najmä vládni politici získanými pozíciami.
Medzi veľkou a malou politikou, čiže medzi komunálnou a parlamentnou politikou, existuje „jediný prienik, a to sú pokusy poslancov NR SR uspieť v komunále. A v tejto športovej disciplíne sme v týchto voľbách zažili kopu srandy“, začína rezať do faktu, ktorý politický a mediálny mainstream nechávajú ležať bokom.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zobral si na pranier snahu parlamentných poslancov sedieť na viacerých volených stoličkách. Podľa neho im nestačil parlamentný príjem, „chceli pekne za rúčku aj do samosprávy“.
Blaha si vybral aj „najväčšieho tragéda volieb“, ktorým je „jednoznačne šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šípoš. V Starej Ľubovni dostal od ľudí výprask ako remeň“, konštatuje. Všíma si ako politici dokážu obrátiť veci naopak a z neúpsechu si vyrobiť vlastné ocenenie, keďže vládny poslanec bol s odmietnutím v komunále so sebou vcelku spokojný.
Šipoš blamáž číta ako signál od voličov, že „všetko robí úplne super a ľudia ho chcú naplno vo veľkom parlamente“, sarkasticky nastavuje zrkadlo „sebareflexii“ vládneho poslanca.
No ešte viac ho rozosmiali „komunálne volebné výkony bratislavských rusofóbov z SaS – O. Dostála a P. Osuského„. Blha sa potešil, že už aj v liberálnej Bratislave nie sú zvedaví „na Osuského melodramatické protiruské škriekanice“.
Inteligentne sa vysmial aj „Ondrovi Dostálovi“ (SaS), ktorého mu je „špeciálne ľúto“, veď to býval kedysi „dobrý súdruh, ktorý písal krásne budovateľské články do marxistického Nového Slova a po roku 1989 s takou vervou prevrátil kabát na totálneho liberála“.
Dnes ho podľa Blahu nechcú už ani v bratislavskom Starom meste, „v bašte liberálnych kaviarní“. Myslí si, že „Ondro od voličov dostal po papuli“.
Všimol si, že aj v Humennom voliči vyšmarili z miestneho zastupiteľstva ďalšiu „oľanácku hororovú bábiku“, Tomáša Šudíka, ktorý „ľuďom dával také dobré rady do života, ako vyriešiť energetickú krízu skorším vzsávaním a vyhrievaním sa slnku.
Blaha konštatuje, že v hlavnom vládnom subjekte OĽaNO to bol doslova „masaker“. Menuje ďaľších poslancov, ktorí „padali ako hnilé grušky“ – Grendel, Šofranko(vá), Stančík… Dokonca ani „kráľovná parlamentných teplákov“ M. Kozelová to v komunále „nedala“.
V Bratislave zlyhal aj Kiskov „majdanista Šeliga„, čo je jasný dôkaz toho, že už ani Slušné Slovensko nie je to, čo bývalo – „takto potopiť tuná najslušnejšieho z najslušnejších?“
Osobitne vtipná epizóda sa podľa Blahu odohrala v Trenčianskom kraji, kde o posledné zvyšky sebaúcty prišiel „tímlíder SaS pre krémeše“ (pozn.red.: pôdohospodárstvo) poslanec Miroslav Žiak, ktorý prišiel nielen o stoličku nielen v NR SR, ale aj o poslanecké miesto v Pirevidzi a aj v Trenčianskom VÚC – „krikrát a dosť“, konštatuje Blaha. Exposlanca, ktorý prekryl rečnícky pult ukrajinskou vlajkou označil za „úbo-Žiaka“ a „lúzera roka“.
Blaha zhrnul, že komunálne voľby majú špecifickú logiku. „Ľudia nevolia strany, volia osobnosti. A koaličných poslancov prefackali zľava-sprava. Pretože žiadne osobnosti nie sú.“
skspravy
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Blaha o výprasku koaličných poslancov v komunále: Nech chodia po kanáloch
Blaha o výprasku koaličných poslancov v komunále: Nech chodia po kanáloch
Blaha o výprasku koaličných poslancov v komunále: Nech chodia po kanáloch