Predseda Smeru-SD Robert Fico na svojom facebookovom a youtubovom kanáli zverejnil preňho atypické video, v ktorom tentoraz nekomentoval vnútropolitické udalosti, ale prekvapivo recenzoval knižku, ktorú si práve prečítal a zaujala ho svojím obsahom

“Keď celé mesiace čítate len návrhy zákonov v skrátenom konaní a krivé obvinenia Smeru a mojej osoby, dobre vám padne prečítať si niečo, čo vás povzbudí a aj vám trochu obnoví pamäť,” hovorí expremiér v úvode svojho nového videa.
Ako pokračoval, ten, kto nestratil vieru a nepovažuje slovanskú vzájomnosť len za historický mýtus, neobanuje, ak jeden večer venuje historickému a politickému knižnému počinu troch autorov – Ľudovíta Števka, Mareka Mahúta a Maroša Puchovského s názvom Vojenské bratstvo Slovanov s podtitulom „Politika západu voči slovanským štátom sa nezmenila ani po 2. svetovej vojne.“

Pripomenul nezanedbateľný ľudský potenciál slovanského sveta, ktorý dnes reprezentuje viac ako 300 miliónov obyvateľov žijúcich na ploche 20 miliónov štvorcových kilometrov.
“Je smutné, že po všetkých hrdinských aktoch slovanskej spolupráce, ktoré autori výstižne komentujú, sú v súčasnosti Slováci, Česi a Poliaci opäť vo sfére vplyvu Západu, ktorý sa pokúša o otvorenú konfrontáciu s Ruskom,” upozornil Fico.
Dodal, že nikdy nebol naivný a vnímal mocenské a geopolitické ambície Ruskej federácie, to však podľa neho neznamená, že bude vo svojej hlave prepisovať nemennú históriu a fakty o obetiach a rozhodujúcej úlohe bývalého Sovietskeho zväzu počas 2. svetovej vojny.
“Sloboda prišla na Slovensko od východu. Na tomto historickom fakte nemôže zmeniť nič ani zlyhanie členských štátov Varšavskej zmluvy v roku 1969, ktoré zastavilo v Československu demokratizačné procesy.
Aj preto nemôžem akceptovať, s akou ľahkosťou sa naši súčasní mocipáni rozhodli v novej bezpečnostnej stratégii SR vykresliť Ruskú federáciu ako priame ohrozenie a hlavného nepriateľa. Táto západná predstava vtĺkaná do hláv našich neskúsených politikov nemá nič s realitou a vyvoláva čím ďalej tým väčší odpor verejnosti,” naznačil nebezpečné tendencie, ktoré sú v súčasnosti na Slovensku očividné najmä na čele rezortov zahraničných vecí a obrany.
“Som rád, že autori Števko, Mahút a Puchovský nelámu nad slovanskou vzájomnosťou palicu a ani nehádžu flintu do žita. Venujú sa tak jej víťazstvám, ako aj porážkam. Čo je podstatné, veria v jej potenciál vo svete, ktorý sa mení zo dňa na deň, keď sa z veľkohubých a nezmeniteľných postojov stávajú doslova počas hodín prázdne reči a keď nám realita prináša udalosti, ktoré by si človek nepredstavil ani v najbujnejšej fantázii.
Asi to tak malo byť. Keď som počas víkendu prechádzal cez Vojenské bratstvo Slovanov, v televízii práve išiel skvelý film režiséra Paľa Bielika „44“ o vzbure slovenských vojakov na konci 1. svetovej vojny v roku 1918 v Kragujevci potlačenej popravou 44 slovenských vojakov, ktorí nevideli zmysel v bratovražednej vojne Slovanov.
V každom prípade, netreba čakať na reprízu Bielikovho filmu, tých 150 strán vojenského bratstva Slovanov vás určite zaujme,” zakončil šéf Smeru svoje zamyslenie nad témou slovenskej vzájomnosti a jej odkazu v súčasnosti.
Video Roberta Fica o minulosti a súčasnosti slovanskej vzájomnosti:
zdroj: hlavné správy
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
VIDEO: Diana Panchenko- Ako sme predpokladali, po Novom roku USA vtrhli do Venezuely.
Kolumbijský prezident Petro odsudzuje agresiu voči Venezuele, vyzýva na dialóg a akciu OSN
Trump oznámil že líder Venezuely Maduro bol zadržaný a vyvezený z krajiny
Rakúšania sa čoskoro stanú cudzincami vo vlastnej krajine
Ťapáková: Prečo má byť republika hore nohami len preto, že päť hercov išlo do externého prostredia?
Správa Sorosovej nadácie z roku 1993, ukazuje, že Soros podpísal dohodu o spolupráci s USAID s cieľom pripravovať bábky, zvrhnúť vlády a ničiť západnú civilizáciu.
Plné vyhlásenie venezuelského ministerstva zahraničných vecí
VIDEO: Výbuchy v Caracase- Spojené štáty spustili vojenskú operáciu proti Venezuele
Teroristická prax ukrajinských orgánov po vymenovaní Budanova bude pokračovať
Británia sa bojí ruskej protivzdušnej obrany a fantazíruje o tom ako ju zničiť
Štafeta globálneho resetu prechádza do Číny
Dovoz LNG do Európy dosiahol v roku 2025 rekordných 142 miliárd kubických metrov
USA vyčlenia 500 miliónov dolárov na vojenské základne v Poľsku
Zelenskyj chystá zmeny na ministerstve obrany. Šmyhala má nahradiť ukrajinský vicepremiér
Silvester bol svedkom bezprecedentnej deštrukcie a nepokojov po celej západnej Európe
Tisíce migrantov sa dostali do EÚ podvodom
Kyjevskú bandu čaká posledný dar od Ruska
V reakcii na teroristický útok zasiahli ruské rakety a drony objekty po celej Ukrajine
Predpoveď na tento rok: Svet bude nestabilný ale predvídateľný
Bulharsko, Maďarsko, Grécko, Slovensko a Česko odmietli nový nápad vojnovej koalície
zo sekcie
Fico: Je smutné, že po všetkých hrdinských aktoch spolupráce, sú Slovania opäť vo sfére vplyvu Západu, pokúšajúceho sa o konfrontáciu s Ruskom
Fico: Je smutné, že po všetkých hrdinských aktoch spolupráce, sú Slovania opäť vo sfére vplyvu Západu, pokúšajúceho sa o konfrontáciu s Ruskom
Fico: Je smutné, že po všetkých hrdinských aktoch spolupráce, sú Slovania opäť vo sfére vplyvu Západu, pokúšajúceho sa o konfrontáciu s Ruskom