Slovanské Noviny

6. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

TARA je staroslovanská patrónka bohyne divokej zveri a najmä lesov. Najmladšia dcéra Peruna, TARA je čistý, úprimný ženský obraz, ktorý vyžaruje láskavosť, všeobjímajúcu lásku a teplo. Toto nie je mladá Lelya, ani nie vznešená Lada. Toto je patrónka všetkého živého, vrátane ľudí, pretože každý z nás je súčasťou jedného sveta príRODy.

TARA je nebeská strážkyňa posvätných dubových lesov, lesov a hájov. S energiou tejto bohyne sú spojené stromy, ktoré majú medzi Slovanmi osobitnú úctu – breza, dub, jaseň, céder a ďalšie. Naši Predkovia zobrazovali TARU ako mladé dievča s hnedými očami a pevným vrkočom z dlhých tmavých vlasov. Aj keď, čo sa týka farby vlasov a očí, nejde o pravidlo. To znamená, že TARA môže byť modrooká a svetlovlasá. Zároveň bola vždy oblečená v jednoduchých bielych letných šatách s ochrannými výšivkami červenej a zlatej farby.

Vlasy jej zdobila “tácka” – staroslovanský prvok šatníka, ktorý okrem iného plní nielen estetické, ale aj praktické funkcie. V mytologických príbehoch možno TARU najčastejšie nájsť, ako zbiera liečivé byliny v lesoch Midgard plných tajomného života. TARA je vedomá bohyňa a oblasť jej vedomostí sa môže rozšíriť do rôznych prvkov vesmíru. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Existuje však názor, že les v tomto kontexte znamená živý svet v celej jeho rozmanitosti. Na základe tejto interpretácie obrazu TARY môžeme predpokladať, že ide o hlbší a významnejší obraz, ktorý zhromažďuje veľa základných poznatkov o štruktúre vesmíru. Navyše, druhá možnosť je v súlade so skutočnosťou, že TARA bola vždy jednou z najuznávanejších slovanských bohýň. 

Existuje názor, že TARA sa pôvodne volala DARA, teda darujúca bohyňa. Vzhľadom na skutočnosť, že jej bRAt má stredné meno – Dazhbog, táto verzia vyzerá celkom vierohodne. Iba ak Tarkh dostal ďalšie meno v dôsledku konkrétnych činov (sprisahanie so zničením Kashcheevovcov na Lele), potom sa tak, samozrejme, volala DARA, pretože to bola ona, ktorá dala svetu teplo, lásku a RAdosť.

Legenda o bohyni Tare

Raz sa stalo, že RODina Rassenovcov a RODina Svyatorusovcov umierali od sucha a hladu, potom ich boh Mitra zachránil tým, že im dal jedlo a vodu, a ukázal im úrodné a kvitnúce krajiny, kam sa tieto dve RODiny presťahovali. Temné sily boli nahnevané na Boha Mirtu, pretože zachránil tento ľud a potrestal ho tak, že ho pripútal obrovskými reťazami ku Kaukazským vrchom. Každý deň prilietali divé vtáky a kolovali do Božieho mäsa. Na tri dni z takéhoto mučenia mu už odišli sily a takmer umieral.

V tom čase Sviatoruss vybavil skupinu najodvážnejších bojovníkov, aby zachránil Boha Mirtu, viedla ich kňažka – militantka Astara. Kňažka viedla čatu do hory, kde temné sily strážili Boha, po ťažkom boji TARA oživila Mirtu svojou láskou. Za jej lásku a oddanosť vzal Boh TARU do neba na svojom Ohnivom voze. Tara sa teda stala Bohyňou, ktorá zachránila Vyššiu Lásku a Oživenie, za to ju uctievajú náRODy.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.