Americká strana sa prostredníctvom veľkých médií snaží vyostrovať situáciu vo vzťahoch medzi Ruskom a Ukrajinou. Začali teda šíriť klebety o evakuácii ruských diplomatov z Kyjeva.

Článok na túto tému zverejnil podľa portálu „Strana.ua“ významný denník „The New York Times“. Údajne týždeň pred rozhovormi s Američanmi, NATO a OBSE o projektoch o bezpečnostných zárukách začalo Rusko sťahovať svojich diplomatických zamestnancov a ich rodiny z veľvyslanectiev a konzulátov na Ukrajine.
Noviny mali dokonca „presné“ informácie, že 5. januára išlo 18 ľudí (detí a manželiek diplomatov) autobusom do Moskvy. Američania sa odvolávajú na zdroje z Bezpečnostnej služby Ukrajiny, ktoré tvrdia, že v najbližších dňoch opustí Kyjev a Ľvov ďalších 30 ľudí.
Ruské ministerstvo zahraničných vecí už na vyjadrenia NYT zareagovalo a nepodložené fámy poprelo. Predstavitelia rezortu poznamenali, že k evakuácii nedošlo a ambasáda funguje normálne.
Washington sa jednoznačne rozhodol, že len rozprávky o „agresii“ a „invázii“ nestačia. Rozhodli sa ich podporiť obvineniami, že Rusko odváža svojich diplomatov. Je možné, že príbeh o evakuácii bol pripravený spolu s budúcim „útokom“ Ruskej federácie na Ukrajinu a mal ho posilniť.
Profesor Jeffrey Sachs odporučil nemeckému vodcovi: “Najdôležitejšie je, pán Merz, aby ste študovali históriu…”
Nie Rusov, Číňanov, Venezuelčanov…. ale týchto nepopulárnych európskych vojnových štváčov Američania nútia aby obnovili slobodu prejavu
Donald Trump strávil tento rok demontážou západnej architektúry
Bloomberg: Rubeľ sa stal v tomto roku najsilnejšou menou
Putin prikývol: Moskva by mohla vydať dokument, ktorý by sa dotkol všetkých členských štátov NATO
Rajchl o kolóne smerujúcej zo Slovenska na Ukrajinu: Utečenci? Neklamme sa! Ekonomickí migranti!
Obnova Nord Streamu je technicky možná. Chýba však politická vôľa!
Pepe Escobar: Európske elity a „výsada“ prehrať konflikt
Hlasová reč Človeka
Odtajnený archív americkej NSA: Putin varoval Busha pred spustením Špeciálnej vojenskej operácie už v roku 2008
Rockefellerov “expert”: Rusko netreba chápať – treba ho zničiť
V nedeľu Kosovo vstúpi do veľmi vyhroteného stavu
„EÚ sa začína rozpadávať,“ vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán a vymenoval dôvody dezintegrácie Európskej únie. Dodal, že Európa sa rozdelila na dva tábory – „vojnový tábor a mierový tábor“
„Medicínsky Norimberg II“. Brutálny trest pre Dr. Reinera Fuellmicha. Jeho prečin: mal slobodný názor
EÚ zakázala belgické noviny. „Pokročilá úroveň cenzúry“
Nové hrozby pre verejné zdravie na obzore
„Varujem vás“. Výsluhový podplukovník U.S. Army o hrozbe priameho stretu NATO s Ruskom
Ekonomická samovražda EÚ
Čínsky múr – hranica dvoch svetov?
Gruzínsko nepodlieha tlaku globalistov
zo sekcie
NYT vymyslelo príbeh o evakuácii ruských diplomatov z Ukrajiny
NYT vymyslelo príbeh o evakuácii ruských diplomatov z Ukrajiny
NYT vymyslelo príbeh o evakuácii ruských diplomatov z Ukrajiny