Slovanské Noviny

25. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Skutočná história Ruska je ukrytá v tajných knižniciach Vatikánu. Vatikán je nielen centrom katolicizmu, ale aj najmocnejšou spravodajskou službou na svete.

Vo svojich podzemných archívoch ukrýva množstvo tajomstiev a dôkazom o tom, že všetko je inak… aj o tom, že Rím založili naši predkovia Etruskovia. Tajomstvá starých Etruskov a ich jazyk sú ukryté v suteréne Vatikánu. 

Keď bol M.Gorbačov v roku 1989 na oficiálnej návšteve Talianska, navštívil aj Vatikán. Bola to vôbec prvá návšteva hlavy sovietskeho štátu v citadele Katolíckej cirkvi. V tomto ohľade urobila pápežská administratíva v tom čase prekvapenie pre sovietskych novinárov akreditovaných v Taliansku – dohodli si exkurziu do legendárnej vatikánskej knižnice . Medzi tými, ktorí tam navštívili, bol aj autor týchto riadkov, ako dopisovateľ (Vladimir Malyshev) agentúry TASS. Šanca bola jedinečná, pretože dostať sa do vatikánskej knižnice nie je jednoduché. Počet návštevníkov je prísne obmedzený: nie viac ako 150 vedcov denne. A ten, kto prišiel, musí presne vedieť názov fólia, rukopisu alebo knihy, ktoré chce študovať. Nikto sa nesmie túlať medzi policami a hrabať sa v knihách. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vatikánsku apoštolskú knižnicu založil v 15. storočí pápež Sixtus IV. Má najbohatšiu zbierku stredovekých a renesančných rukopisov . V súčasnosti jeho finančné prostriedky zahŕňajú asi 1 600 000 tlačených kníh, 150 000 rukopisov, 8300 prvotlačí, viac ako 100 000 rytín a geografické mapy. Po celé stáročia sa do Vatikánu z celého sveta hrnú unikátne historické mapy, dokumenty, podpísané listiny a zmluvy, archívy vedcov a politikov, správy cestovateľov a archeológov, staroveké kroniky a kroniky. Táto knižnica nebola nikdy vydrancovaná, netrpela požiarmi ani nebola vypredaná. Mnoho zaujímavých dokumentov je uložených oddelene – v takzvanom tajnom archíve . Dĺžka jeho police je 85 kilometrov . A ako sa hovorí, nikto presne nevie, aké hodnoty a tajomstvá sú tam uložené. 

Koniec koncov, Vatikán nie je len štátom katolíckej cirkvi, ale aj silnou spravodajskou službou, ktorá objíma celý svet, a práve tam sú skryté jeho tajné súbory. V týchto úložiskách sú aj rukopisy, mapy, knihy súvisiace so slovanskou civilizáciou. Najmä tam, ako sa verí, existuje mnoho fólií spojených s tajomným stavom Etruskov, starovekých ľudí, ktorí žili v 1. tisícročí pred naším letopočtom. Severozápadne od Apeninského polostrova medzi riekami Arno a Tibromi, sa vytvorila rozvinutá kultúra, ktorá predchádzala rímskej a mala na ňu veľký vplyv. Starovekí Rimania si od Etruskov požičiavali stavebnú technológiu, najmä stavbu klenutých a klenutých štruktúr. Etruskom sú pripisované aj silové súťaže, preteky vozov a mnoho pohrebných obradov. Ale odkiaľ prišli Etruskovia do Talianska?

Herodotos veril, že Etruskovia sú potomkami Lýdov, ktorí prišli do Talianska z Malej Ázie. Jazyk Lýdov je však dobre preštudovaný a nemá žiadne spojenie s Etruskom. To znamená, že Lýdovia nemajú s Etruscanmi nič spoločné. Samotná hypotéza o východnom pôvode Etruskov je však dostatočne podložená. Ďalší autoritatívny staroveký historik Titus Livy tvrdil, že predkovia Etruskov prišli do Talianska zo severu, cez alpské hory. Tento názor niektorí historici stále podporujú, aj keď sa považuje za nedostatočne podložený. Ale grécky historik 1. storočia pred naším letopočtom Dionysius z Halicarnassu si bol istý, že Etruskovia boli autochtónnym obyvateľstvom Apeninského polostrova a po mnoho storočí tejto oblasti dominovali. Etruskovia dosiahli svoju moc v VI. Storočí pred n. L., Keď sa spojili s Kartágom a porazili Grékov v námornej bitke. Ale v 5. storočí pred n. moc Etrúrie postupne upadala, boli čoskoro porazené kurzívnymi kmeňmi a opustili Taliansko, čím zanechali Rimanom bohaté kultúrne dedičstvo. Samotní Taliani nepopierajú, že Rím skutočne nezakladali Rimania. Dokonca aj názov štátu Vatikán má korene v etruskej kultúre. Koniec koncov, nachádza sa na vatikánskom kopci – mieste, kde sa predtým nachádzala etruská nekropola. Aj hora dostala svoje meno na počesť etruskej bohyne smrti – Vatica. 

Etruský jazyk je tiež stále záhadou. Štúdium etruského písma prebieha už od 16. storočia, ale bez väčšieho úspechu. Nedá sa povedať, aké jazyky ešte neboli vzaté do úvahy pri dešifrovaní etruských nápisov! Aj hebrejčina, gréčtina a latinčina, sanskrt a keltčina, dokonca aj jazyky amerických indiánov. Ale všetky pokusy boli neúspešné. „Etruscan nie je čitateľný,“ uzavreli lingvisti.Akademik Ruskej akadémie vied, sovietsky a ruský lingvista, prekladateľ, semiotik a antropológ Ivanov popísal tento problém takto: „Situácia pri štúdiu etruských textov sa zdá byť paradoxná. Ich štúdium a pravdepodobná fonetická interpretácia nespôsobuje ťažkosti kvôli dostatočnej prehľadnosti etruského grafického systému … napriek tomu porozumenie etruských textov urobilo extrémne malý pokrok, ak nemáme na mysli veľmi malé pohrebné nápisy, štandardné v obsahu. a zvyčajne pozostávajú zo sekvencií vlastných mien naznačujúcich súvisiace vzťahy medzi ich nosičmi. Čoraz zložitejšie texty sa zatiaľ nedajú vôbec preložiť.“ 

Poliak Tadeusz Volansky, Talian Sebastiano Ciampi a ruský vedec Alexander Chertkov však verili, že kľúč k dešifrovaniu etruských textov možno nájsť v slovanských jazykoch. Chertkov, po preštudovaní otázky Etruskov, napísal knihu „O jazyku Pelasgiánov, ktorí obýval Taliansko, , a porovnáva ho so staroslovienčinou“. V tejto knihe vedec tvrdil, že Pelasgovia, Veneti a Etruskovia sú príbuzní , všetci od nepamäti prišli do Európy z Malej Ázie. Ďalší ruský vedec, slovanský historik Vikenty Makushev , sa v roku 1868 špeciálne vydal na cestu do Apenín za štúdiom slovanských osád „s cieľom osláviť slovanské národy a obohatiť slovanskú filológiu“. Po návrate do Ruska napísal Makushev niekoľko vedeckých prác, medzi inými napríklad „O Slovanoch z okresu Molise v južnom Taliansku“, „Historické pamiatky južných Slovanov a susedných národov extrahované z talianskych archívov a knižníc“ a „Staroveké slovanské pamiatky južných oblastí.“ Moderný bádateľ Vladimir Shcherbakov verí, že Etruskovia písali, ako počuli. Pri tejto metóde dešifrovania mnohé Shcherbakovove etruské slová znejú úplne „v ruštine“ : „ita“ – „toto“, „ama“ – „jama“, „tes“ – „les“. «ита» – «эта», «ама» – «яма», «тес» – «лес».Akademik Ruskej akadémie vied Andrei Zaliznyak bol voči takýmto pôvodným záverom skeptický: „Amatérsky lingvista sa ochotne vrhá do diskusie o písomných pamiatkach minulosti, pričom úplne zabúda (alebo jednoducho nič nevie), že v minulosti bol jazyk známy. Pre neho nevyzeral vôbec rovnako ako teraz „… Dnes je väčšina historikov presvedčená, že etruské nápisy nikdy nebudú úplne rozlúštené. 

Niektorí vedci sa zhodujú, že etruské nápisy, ktoré sa im ešte podarilo rozlúštiť, pripomínajú riadky knihy Genesis: „Boh je zo všetkých riek najvyšší: Maidimu, Ezienu Rasei, stará sa aj o môj dom a deti. Ekatezin je ďaleko; Jedine viera – viera, z ktorej pochádza kráľ Eneáš. Sedenie s Ladou a Ilyou.“ Vedci sa domnievajú, že tento text je veľmi podobný staroruskému . Áno, a nápis uvádza slovo „ Rasa “ – takto volali svoju krajinu južní Slovania a rečové reči v nápise sú vlastné starovekým Slovanom.

Medzi predmetmi etruskej kultúry sa nachádza úžasný artefakt . Hovoríme o sochárskych obrazoch etruskej bohyne Uni , ktorá je vždy zobrazená… s kokosníkovým výrazom na hlave. Ale zdá sa, že je to čisto slovanská pokrývka hlavy , ktorá by sa nemala nikde inde nachádzať. Dnes sa prichádza na to, že je to Vatikán, ktorý inicioval prepísanie väčšiny dejín Slovanov. Potvrdzuje to práca dalmatínskeho historika Mavra Orbiniho (1563-1614) „Slovanské kráľovstvo“. Autor bol benediktínsky mních a bol známy ako múdry a dobrosrdečný človek. Orbini bol svedkom smutnej situácie Slovanov, ktorých katolícki dobyvatelia prinútili podrobiť sa sile, a rozhodol sa vytvoriť encyklopédiu slovanského rodu. Na to musel použiť repozitáre kláštorov a chrámov, ktoré obsahovali dôkazy o slovanskej kultúre, ako aj materiály z talianskych knižníc. Ale po smrti mnícha, všetky jeho jedinečné práce boli prevedené do archívov Vatikánu , kde okamžite spadali do kategórie zakázaných a stali sa neprístupnými pre štúdium.



Napriek tomu boli sa dá dokázať, že v Taliansku Slovania v minulosti žili. V II. tisícročí pred Kristom obývali Taliansko slovanské kmene Opich, Ombrich, Volich, Lyubich, Rechan a ďalší; Wendovci žili na severe. Toto je uvedené v dielach ruského historika 19. storočia Nikolaja Veselovského . A už spomínaný mních Mavro Orbini napísal, že Slovania v dávnych dobách vlastnili „Áziu a Afriku, bojovali s Egypťanmi a veľkým Alexandrom; dobyli Grécko, Macedónsko, ilýrsku krajinu; obývali Moravu, zeme českú, poľskú, aj brehy Baltského mora … a prešli až do Talianska.“

Aj keď nás slávny filozof Alexander Dugin , podobne ako populárny satirik M. Zadornov , ubezpečil, že Etruskovia znamenajú: „Toto sú Rusi,“ vážni lingvistickí vedci sú voči tomu skeptickí. Tento staroveký ľud je v skutočnosti stále do značnej miery záhadou, rovnako ako ich jazyk. Takže môže byť čokoľvek. Možno je odpoveď skutočne v starovekých rukopisoch tajnej klenby Vatikánskej knižnice. Ale ukážu nám niekedy tieto knihy? 

žijeme vedome?

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.