Poslanci v pondelok 30. augusta mimoriadne zasadli do lavíc. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na návrh opozičných poslancov zvolal na 11.00 schôdzu k cenám energií, ktorej program však nebol schválený. Za hlasovalo 50 zákonodarcov, proti ich bolo 18, zdržalo sa 58 a nehlasovali dvaja. Informuje o tom portál webnoviny s odvolaním sa na agentúru SITA.

Skupina opozičných poslancov okolo strán Smer-SD a Hlas-SD požiadala parlament o zvolanie mimoriadnej schôdze o odvolaní Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra. Parlament však nie je uznášania-schopný, takže predseda NR SR Boris Kollár jej začiatok posunul na 12.10.
O odvolaní Mikulca sa malo v parlamente rokovať ešte v júli tohto roku, plénum však bolo aj vtedy viackrát neuznášaniaschopné a schôdza sa preto presunula na september. „Nemôžeme čakať do septembra, kým sa uráči vládnej koalícii rokovať o Mikulcovi,“ vyhlásil minulý týždeň líder Smeru-SD Robert Fico.
Podľa Fica je minister Mikulec podozrivý z korupcie, zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a „je otcom myšlienky“ prerušiť zásah policajnej inšpekcie proti trom zločinom.
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
Odvolávanie Mikulca sa v parlamente opäť odkladá
Odvolávanie Mikulca sa v parlamente opäť odkladá
Odvolávanie Mikulca sa v parlamente opäť odkladá