Haitské úrady zverejnili podrobnosti špeciálnej operácie zameranej na pátranie a elimináciu teroristov, ktorí zaútočili na prezidentské sídlo a boli zodpovední za vraždu prezidenta krajiny Jovenela Moiseho.

„Počas policajných operácií podporovaných obyvateľstvom bolo zabitých sedem podozrivých z účasti na atentáte na prezidenta. Zadržaných bolo šesť osôb priamo zapojených do atentátu,“ informoval haitský policajný prezident Leon Charles.
Podľa ministra pre voľby a vnútrostranícke vzťahy Matthiasa Pierra skupinu, ktorá prepadla prezidentské sídlo, tvorilo 26 ľudí. Je potrebné poznamenať, že medzi zadržanými boli dvaja občania haitského pôvodu z USA. Oficiálny predstaviteľ amerického ministerstva zahraničia Ned Price však vyhlásil, že tieto informácie nemôže potvrdiť ani vyvrátiť.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Haitský prezident Jovenel Moise, ktorý tento štát viedol od roku 2017, bol pri vražednom útoku neznámych útočníkov na jeho bydlisko smrteľne zranený.
Fico: Matrika zapíše len manželstvo muža a ženy. To, že iný zväzok uznajú v zahraničí, nič neznamená
Irán údajne v návrhu dohody s USA vyrokoval okamžité zastavenie bojov, zrušenie sankcií aj blokád, stiahnutie amerických síl, 300 miliárd dolárov na rekonštrukciu a uvoľnenie zmrazených financií.
„Rusko nemá záujem o konflikt s NATO,“ vyhlásil americký generál Alexus Grynkewich, ktorý je vrchným veliteľ spojeneckých síl Severoatlantickej aliancie v Európe
VIDEO: Žiadna konšpirácia. Šéfka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová oznámila šokujúcu správu, že USA financovali viac ako 120 tajných biologických laboratórií po celom svete, vrátane štyridsiatich na Ukrajine.
Prečo nový migračný pakt EÚ nerieši kľúčové problémy kontinentu
Pentagon sťahuje svoje jednotky z Európy
„Konzervatívny“ premiér Magyar otvoril dvere adopciám detí homosexuálnymi pármi
Rusko buduje vlastný orbitálny systém. Nebude horší ako Starlink, potvrdil Putin
Putin počas osláv Dňa Ruska: “Našim nepriateľom môžeme dať len jednu radu: nebojujte proti Rusku”
Kallasovej hrozné tajomstvo. Po Putinových slovách sa „zbláznila“. „Bude to viac než len rezignácia“
Prichádza veľká skúška pre planétu: Mohutné El Niño môže rozhýbať počasie po celom svete
Fico pritvrdil voči Bruselu: Slovensko si nenechá diktovať, ako má chrániť svoju identitu
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Inšpektori stiahli obľúbené kurčatá, chemická stopa v mäse
VIDEO: Iránsky konflikt vstúpil do najnebezpečnejšej fázy.
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Sedem atentátnikov zabitých, šiesti zatknutí — podrobnosti špeciálnej operácie na Haiti
Sedem atentátnikov zabitých, šiesti zatknutí — podrobnosti špeciálnej operácie na Haiti
Sedem atentátnikov zabitých, šiesti zatknutí — podrobnosti špeciálnej operácie na Haiti