Okrem Kováčika mala podľa Denníka N NAKA zadržať aj ďalšieho vysoko postaveného policajného funkcionára zo špeciálneho útvaru.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) mala zadržať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Informoval o tom Denník N, ktorému to potvrdil zdroj blízky polícii. Dôvody jeho zadržania podľa denníka nateraz nie sú známe.
„Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony v tejto chvíli neposkytujeme žiadne informácie,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.
„K veci a prebiehajúcim úkonom, ktoré vykonáva NAKA, sa nebudeme vyjadrovať,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.
Okrem Kováčika mala podľa Denníka N NAKA zadržať aj ďalšieho vysoko postaveného policajného funkcionára zo špeciálneho útvaru. Hroziť by im malo obvinenie v súvislosti so zločineckou skupinou takáčovci, ktorej mali pomáhať.
Zadržanie súvisí pravdepodobne aj s tým, že sa s políciou rozhodol spolupracovať bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó.
Kolíková: Zadržanie Kováčika prehlbuje nedôveru k prokuratúre
Ministerku spravodlivosti SR Máriu Kolíkovú medializované informácie o zadržaní špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika nijako netešia. Takáto skutočnosť podľa nej prehlbuje nedôveru v prokuratúru. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) v reakcii upozornila na potrebu čestných, statočných a odvážnych ľudí na čele prokuratúry. Ďalej uviedla, že je momentálne o to potrebnejšie sústrediť sa na voľbu nového generálneho prokurátora, „aby na čele prokuratúry stál človek, ku ktorému máme veľkú dôveru, že bude statočný“.
Remišová skonštatovala, že už nikdy sa nemôže stať, aby špeciálny prokurátor nepodal ani jedinú obžalobu a zametal citlivé prípady pod koberec. „Polícia si musí slobodne plniť svoju robotu a povinnosti a pre nás politikov je mimoriadne dôležité, aby dve kľúčové pozície v štáte – generálny prokurátor a špeciálny prokurátor – boli obsadené čestnými, statočnými a odvážnymi profesionálmi,“ upozornila. Prispieť k boju proti korupcii má aj zákon o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku, ktorý v stredu (21. 10.) schválil parlament.
Pellegrini verí, že zásah NAKA nebol len akciou nejakej skupiny policajtov
Nezaradený poslanec a líder strany Hlas-sociálna demokracia Peter Pellegrini rešpektuje činnosť orgánov pri zadržaní špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Verí, že zásah Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebol len akciou nejakej skupiny policajtov a že sa uskutočnil za dodržiavania princípov zákonnosti.
„Rešpektujem činnosť orgánov činných v trestnom konaní. Opäť len musím vyjadriť presvedčenie a pevne verím, že konajú na základe dôkazov a v zmysle zákonov a Ústavy SR. Nič viac k tomu nepoviem,“ uviedol Pellegrini s tým, že ak sa zásah konal za dodržania všetkých princípov zákonnosti, treba to rešpektovať bez ohľadu na to, koho sa týka.
To, či by mal Kováčik odstúpiť z funkcie, Pellegrini nepovedal. Mal by mať podľa neho teraz šancu vyvrátiť podozrenia a vysvetliť prípadné otázky. Myslí si, že treba počkať aj na ďalšie informácie či zverejnenie presných dôvodov Kováčikovho zadržania. Poukázal na potrebu dodržiavania prezumpcie neviny.
Správu aktualizujeme …
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Členstvo v EÚ je pre väčšinu z 27 štátov tvrdou nevýhodou – bod po bode.
Jakov Kedmi o ruskej špeciálnej armáde pripravenej zničiť Európu
Sloboda prejavu má ešte stále nádej
Rusko je vážne znepokojené nasadením vojakov európskych krajín v Grónsku.
Počas noci sa neuskutočnili žiadne útoky na Irán, čo naznačuje, že Washington na poslednú chvíľu zvolil ústupovú cestu… Zatiaľ.
V. Nikiforova: NATO je připraveno vstoupit do války, ale má to háček
Tichá, ale mimořádně silná odpověď Číny na únos prezidenta Madura – Kurt Grotsch
Kirill Strelnikov: Rusko se odvážilo víc, než se čekalo- Amerika má problém
Bombardéry môžu prísť. Irán uzavrel vzdušný priestor pre všetky lietadlá
Nemecko posiela prvých vojakov do Grónska na ochranu pred Trumpom. Táto vojenská hystéria zničí NATO
Francúzsko vysiela vojakov do Grónska!
Prípad generála Lučanského znovu ožíva! Ombudsman odhalil šokujúce pomery v kolúznej väzbe!
Orbán spúšťa petíciu proti fondom EÚ pre Ukrajinu. Maďarov vyzval, aby odmietli „platiť cenu vojny“
Reakcia na pokračujúce ruské útoky. Ukrajina vyhlási výnimočný stav v energetickom sektore
Keď sa láska zmení na kult a partner na poddaného
Dag Daniš: Paradox roka. Hrozbou pre územie člena NATO sú zrazu Spojené štáty
VIDEO: Žirinovskij předpověděl důsledky amerického úderu na Írán- EU a Čína to nevydrží.
Dánsko chce posilnením vojenskej prítomnosti v Arktíde a Severnom Atlantiku chrániť Grónsko pred snahami Donalda Trumpa ovládnuť tento najväčší ostrov na svete, ktorý sa nachádza na severovýchod od Kanady.
VIDEO: „Zákon o extrémizme je zneužívaný. Všetko sa snažia kriminalizovať a ľudia sú na základe toho obmedzovaní na slobode.
„Žijeme uprostred historického obdobia prevratných zmien. Transatlantické spojenectvo medzi Európou a USA sa rozpadá rýchlejšie, ako sme si mysleli,“ skonštatoval nemecký vicekancelár Lars Klingbeil
zo sekcie
NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika
NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika
NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika