Fašistická ideológia je Bielorusom cudzia, niekoľko z nich sa však zámerne snaží oživiť symboly nacizmu, uviedol bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

„Vďaka Bohu je fašistická ideológia cudzia našim Bielorusom, ktorých genetická pamäť sa stala skutočnou národnou imunitou. V tejto pamäti je veľa bolesti, utrpenia, je v nej tragická, historická skúsenosť. Je to skutočnosť: druhá svetová vojna nebola len vojnou, stala sa systematickým vyhladzovaním našich slovanských národov. A v tento nezabudnuteľný večer, v predvečer ďalšieho výročia chatyňskej tragédie by som chcel apelovať na tých, ktorí sa zámerne snažia oživiť symboly nacizmu.
Aj keď je ich len zopár, ako sa hovorí, rodina má svoje čierne ovce, ale také, bohužiaľ, v modernom Bielorusku existujú,“ vyhlásil Lukašenko. „Apelujem na všetkých, ktorí sú presvedčení, že fašizmus priniesol do našej krajiny civilizáciu, ktorí heroizujú vrahov, klaňajú sa bielo-červeno-bielym vlajkám, pod ktorými sa uskutočňovala genocída bieloruského ľudu. Riešili sme tento problém a dokážeme a ukážeme celému svetu, čo je to genocída a že tí, ktorí sa nás dnes snažia poučovať, ako máme žiť, na to nemajú žiadne právo.“
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
zdroj: news-front
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Lukašenko upozornil Bielorusov, ktorí sa snažia oživiť symboly nacizmu
Lukašenko upozornil Bielorusov, ktorí sa snažia oživiť symboly nacizmu
Lukašenko upozornil Bielorusov, ktorí sa snažia oživiť symboly nacizmu