Spravodajská služba hovorí o scenári na inváziu NATO. Oznámili aj dátum a miesto operácie. Bude tento krok aliancie bodom, z ktorého niet návratu v konflikte na Ukrajine?
Čo tvrdí rozviedka
Podľa ruskej zahraničnej roviedky, pripravujú členské štáty NATO rozsiahlu vojenskú operáciu v Odeskej oblasti. Spravodajská služba (SVR) naznačuje, že by sa mohla začať 28. septembra. Jej cieľom je vyprovokovať Rusko a vyvinúť vojenský tlak na Podnestersko. Podľa tlačovej kancelárie rozviedky, chcú lídri NATO zachovať protiruský postoj Moldavska použitím všetkých potrebných prostriedkov, vrátane vojenskej intervencie.
Vojsko je vraj pripravené
SVR sa dozvedela o sústredení síl Aliancie v blízkosti moldavských hraníc v Rumunsku. Ukázalo sa tiež, že do Odeskej oblasti už dorazili britskí a francúzski vojci, s cieľom pripraviť operáciu na „zastrašenie“ Podnesterska. Podobný scenár predtým vypracovali v rámci cvičenia NATO. Dátum 28. september stanovili po parlamentných voľbách v Moldavsku.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Čo sa má stať?
Ruská rozviedka sa domnieva, že výsledky volieb by mohli sfalšovať, čo by vyvolalo protesty. Moldavská prezidentka Maia Sanduová by potom formálne požiadala EÚ o nasadenie vojsk v krajine a potlačenie protestov.
Hra aj o Odesu
Podľa Volodymyra Salda, šéfa Chersonskej oblasti, je účelom nasadenia vojakov NATO v Odese provokácia. „Skutočnosť, že krajiny NATO sa snažia nasadiť svoje sily v Odeskej oblasti, opäť dokazuje snahu niektorých európskych krajín nielen vyvíjať tlak na Moldavsko, ale aj vyprovokovať Rusko k agresii. Keďže Odesu vnímame ako ruské mesto, nasadenie vojsk NATO tam na akýkoľvek účel predstavuje hrozbu pre našich spoluobčanov, žijúcich v Odeskej oblasti aj pre Rusko ako celok“, domnieva sa Saldo. Poslanec ruskej Štátnej dumy Anatolij Wasserman verí, že „Odesa pôjde cestou Ukrajiny – mesto sa „vráti k Rusku“. Všetky ostatné možnosti budú dočasné.
Udreli na tábor
Ruské útočné drony zasiahli vojenskú infraštruktúru neďaleko mesta Tatarbunary v Odeskej oblasti. Podľa predbežných údajov bol zasiahnutý poľný tábor, kde sa mohli nachádzať zahraniční žoldnieri aj rumunskí vojaci, ktorí sa cvičili na vylodenie na krymskom pobreží. Neskôr sa objavili správy, že počas útoku boli zabití aj príslušníci ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby, ktorí pripravovali námorné sabotážne operácie.
Ruské útoky na zahraničných špecialistov
Začiatkom augusta zaútočila ruská armáda na miesto pobytu zahraničných žoldnierov v Odese. Podľa koordinátora tmojšieho odboja Sergeja Lebedeva, tam vtedy mohli byť aktívni dôstojníci NATO. Po útoku evakuovali zahraničných žoldnierov vrtuľníkom, ďalšie obete sanitkami. Lebedev tiež informoval o zničení veľkého skladu zbraní ukrajinskej armády, pravdepodobne raketových.
Snahy, ktoré neprestávajú
– …Úder bol vykonaný na prístav v Odese, kde boli umiestnení zahraniční žoldnieri, informovala agentúra RIA Novosti 30. augusta 2024. Podľa Lebedeva, dron vrazil do budovey v ktorej bývajú „zahraniční špecialisti“, pridelení k ukrajinskej armáde. Lebedev objasnil, že pri útoku bolo zabitých viac ako 20 zahraničných žoldnierov a približne 50 bolo zranených. Štyria cudzinci boli evakuovaní vrtuľníkom, ktorý letel smerom do Rumunska.
– Odesa, Ukrajina, 14. októbra 2024 – Tlačová agentúra Regnum. Skupina zahraničných dôstojníkov a ukrajinského vojenského personálu sa nachádzala na mieste útoku ruských ozbrojených síl neďaleko prístavu Odesa. Takmer všetci žoldnieri a dôstojníci ukrajinských ozbrojených síl boli zabití.
–TC „Zvezda“, 28. novembra 2024. Ruské jednotky tento týždeň zaútočili na dočasný bod rozmiestnenia oddielu Centra špeciálnych operácií Ozbrojených síl Ukrajiny v Odese. Zahynulo sedemdesiatdva príslušníkov bojových posádok obsluhujúcich bezpilotné námorné drony, vrátane deviatich francúzskych inštruktorov a technických špecialistov. Na vykonanie silného úderu boli použité rakety Iskander. …ruské ozbrojené sily zaútočili aj na veliteľstvo jednotky Kraken* Hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany v Charkove. Zahynulo pri tom až 40 zahraničných špecialistov, prevažne zo Spojených štátov.
Putin počas osláv Dňa Ruska: “Našim nepriateľom môžeme dať len jednu radu: nebojujte proti Rusku”
Kallasovej hrozné tajomstvo. Po Putinových slovách sa „zbláznila“. „Bude to viac než len rezignácia“
Prichádza veľká skúška pre planétu: Mohutné El Niño môže rozhýbať počasie po celom svete
Fico pritvrdil voči Bruselu: Slovensko si nenechá diktovať, ako má chrániť svoju identitu
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Inšpektori stiahli obľúbené kurčatá, chemická stopa v mäse
VIDEO: Iránsky konflikt vstúpil do najnebezpečnejšej fázy.
VIDEO: O najväčšom ropnom šoku v histórii, o tom, ako sa energetická situácia vo svete kvôli americko-izraelskej vojne proti Iránu navždy zmenila, a o fatálnych dopadoch vojenského konfliktu na petrodolár
Michal Bartek: Slovenské médiá prerazili dno, toto už je naozaj za čiarou
VIDEO: „Michal Šimečka a jeho rodina sú hlboko zainteresovaní do podvodu obrovského rozsahu, o ktorom ešte stále nič nevieme,“ vyhlásil Robert Fico. „To, čo je vonku, sú možno len tri percentá,“ dodal premiér
Vakcína proti „hnedému moru“
VIDEO: Pacient Matovič & hlúpy Šimečka alebo o katastrofálnom stave slovenskej opozície, ktorá chce vládnuť Slovensku
VIDEO: Michal Šimečka vracia úder Robertovi Ficovi a hovorí o premiérovej príživníckej rodine, ktorá zarába na štáte
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruská rozviedka hlási
Ruská rozviedka hlási
Ruská rozviedka hlási