Medzi Slovenskom a Uzbekistanom nie sú žiadne otvorené politické témy, ktoré by bránili spolupráci týchto krajín. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) po rokovaní s prezidentom Uzbeckej republiky Šavkatom Mirzijojevom. Premiér zdôraznil najmä spoluprácu v oblasti zbrojného priemyslu, informuje osobitná spravodajkyňa TASR.

Spolupráca v oblasti zbrojného priemyslu by mala byť vzájomne výhodná pre obe krajiny, pre Slovensko okrem iného aj v kontexte rastúceho tlaku zo strany NATO na zvyšovanie výdavkov na obranu. „Nám nejde iba o predaj, nám ide aj o spoločnú produkciu,“ povedal Fico. Premiér verí, že v krátkom čase sa podarí podpísať dohodu o vzájomnej spolupráci v obrannom priemysle.
Po rokovaní skonštatoval, že nebude hľadieť na žiadnu kritiku, ktorá by mohla prísť, pokiaľ ide o Slovenskú republiku. „Pretože akonáhle prijímame na Slovensku suverénne rozhodnutia, okamžite sme pod medzinárodným tlakom,“ podčiarkol slovenský premiér.
Predseda vlády verí, že s uzbeckým prezidentom našli počas rokovania niekoľko spoločných oblastí a myslí si, že presne definovali okruhy, v ktorých môžu krajiny spolupracovať. „Ja budem o týchto oblastiach veľmi podrobne informovať slovenskú verejnosť. A ako poznám administratívu Európskej komisie, aj tá sa bude veľmi zaujímať o obsah našich rozhovorov a o závery, ktoré sme dosiahli,“ priblížil predseda vlády.
Premiér Fico vyzdvihol dôležitosť stabilizujúcej úlohy Uzbekistanu v strednej Ázii a uzbeckému prezidentovi zároveň zablahoželal k tomu, ako krajina napreduje pod jeho vedením. Prezidentova politika a jeho prístup prináša podľa slovenského premiéra prospech uzbeckým občanom.
Zdroj: tasr/ ereport.sk
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
zo sekcie
Fico z Uzbekistanu: Žiadne politické témy nebránia spolupráci medzi našimi krajinami
Fico z Uzbekistanu: Žiadne politické témy nebránia spolupráci medzi našimi krajinami
Fico z Uzbekistanu: Žiadne politické témy nebránia spolupráci medzi našimi krajinami