Premiér Robert Fico (Smer-SSD) v utorok (22. 4.) vo videu na sociálnej sieti avizoval, že vláda požiada SAV o vypracovanie kvantitatívnej analýzy na prítomnosť DNA a ďalších látok vo vybraných vzorkách vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Vláda SR v stredu (23. 4.) poverila ministra zdravotníctva Kamila Šaška (Hlas-SD), aby bezodkladne požiadal Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied (SAV) o vypracovanie komplexnej správy o kvantitatívnej analýze na prítomnosť DNA a iných látok vo vybraných retenčných šaržiach vakcín používaných proti ochoreniu COVID-19 v slovenskej populácii.
Rovnako má vypracovať znalecký a expertný posudok vplyvu prítomných látok na ľudský organizmus.
Vládny kabinet zároveň ministra poveril, aby do predloženia výsledkov tejto správy zastavil odoberanie ďalších vakcín proti ochoreniu COVID-19.
Kabinet rovnako uložil splnomocnencovi vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Petrovi Kotlárovi, aby do 30. júna predložil správu o výsledkoch svojej činnosti v oblasti preverenia procesu riadenia a manažovania zdrojov pandémie.
Drucker: Súhlasíme s analýzou, no Kotlár musí predložiť svoje závery
Koaličná strana Hlas-SD uviedla, že uskutočnením analýzy vzoriek súhlasí. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol podpredseda Hlasu-SD a minister školstva Tomáš Drucker. Nemyslí si, že ide o mrhanie prostriedkami.
Hlas-SD takisto žiada, aby splnomocnenec vlády Peter Kotlár predložil vláde do 30. júna závery svojho skúmania v procese manažmentu pandémie. Ak Kotlár nedoručí svoje výsledky, budú podľa Hlasu-SD žiadať jeho odvolanie.
„Samozrejme, že súhlasíme s tým, aby sa vykonala aj kvantitatívna analýza všetkých vzoriek, všetkých vakcín, ale chceme aj expertné posúdenie toho, či to má, alebo nemá nejaký vplyv,“povedal novinárom Drucker.
„A to podstatné, čo žiadame, je, aby Kotlár aspoň do roku a pol od svojho nástupu dal na vládu to, čo mal urobiť, a to je preverenie v podstate celého procesu pandémie, manažmentu, pochybení, či tu boli, neboli, aké boli, čo do dnešného dňa vôbec neurobil,“ skonštatoval.
„Ja som do dnešného dňa, a 30. júna to bude jeden a pol roka, nevidel žiadnu správu. To je pre nás, samozrejme, najdôležitejšie, pretože ak pán Kotlár nevie doručiť to, čo má, tak nemá byť splnomocnencom,“ zdôraznil Drucker s tým, že ak Kotlár nedoručí svoje výsledky, budú žiadať jeho odvolanie.
Minister investícií Samuel Migaľ (nezávislý) považuje návrh na vypracovanie analýzy odborníkmi zo Slovenskej akadémie vied (SAV) za dobré riešenie. Bližšie komentovať tému nechcel. „Počkám si na závery analýzy,“ uviedol Migaľ, ktorý zároveň zdôraznil, že ako trojnásobne zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19 plne dôveruje vedcom a vakcinácii.
Premiér v utorok (22. 4.) vo videu na sociálnej sieti avizoval, že vláda má požiadať SAV o vypracovanie kvantitatívnej analýzy na prítomnosť DNA a ďalších látok vo vybraných vzorkách vakcín proti ochoreniu COVID-19. S návrhom prišiel na stredajšie rokovanie kabinetu premiér.
„Znalecký posudok vypracovaný registrovaným znalcom zo zahraničia konštatuje, že vzorky vakcín používaných na Slovensku na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 obsahovali extrémne vysoké hodnoty DNA a látky, prítomnosť ktorých výrobca neuviedol v príslušnej dokumentácii,“poznamenal premiér.
Nereagovať na znalecký posudok o kvalite vakcín proti ochoreniu Covid-19 používaných na Slovensku by podľa neho bolo extrémne nezodpovedné.
Ďalšiu kvantitatívnu analýzu na prítomnosť DNA a ďalších látok vo vakcínach môže podľa jeho slov vypracovať len SAV a jej odborné pracoviská.
Zdroj: spravy.stvr.sk / InfoVojna
„Krysy“ utekajú z potápajúcej sa ukrajinskej lode
V EÚ je mocenská kríza
KOPA vs. moderný štát: kde sa stratila zodpovednosť
Atentáty na vedúcich predstaviteľov: prečo Ukrajinci zabíjajú práve generálov
Pentagón sa zameriava na vývoj „lacnej“ biologickej zbrane novej generácie
Učili nás, že srdce je len pumpa
Zelenského naliehavé vyhlásenie o 17:21. Dohoda je pripravená. Rusi dokončili operáciu Čierna zima
Umierajú fínske soby kvôli Putinovi? Západné médiá prišli s novou „hrozbou“
„Dosť bolo propagandy. Dosť bolo morálneho infantilizovania verejnosti.
Trump odvolal veľvyslanca Ranu zo Slovenska
Putin predstavil „prekvapenie“ v Arktíde: bezprecedentný krok – jadrové ľadoborce zdvihli kotvu. Niečo sa začína
Režim je na pokraji kolapsu, ukrajinská elita sa pripravuje na útek z krajiny
Číslo 666
VIDEO: Tunel Višňové sa otvoril pre verejnosť, premiér Fico hovorí o „dvoch svetoch“
Európski vojnoví štváči vyrobili ďalší problém – rozkvet kyberkriminality v Európe
Kremeľ odmieta konšpirácie šírené tlačovou agentúrou Reuters, že Vladimir Putin chce ovládnuť celé územie Ukrajiny a získať späť časti Európy, ktoré kedysi patrili Sovietskemu zväzu
Gaslighting a narcistická manipulácia: keď sa realita stáva zbraňou
Macron zradil Merza po tom, ako sa francúzsky prezident pripojil k odporu Belgicka, Talianska, Maďarska, Slovenska a Českej republiky voči plánu nemeckého kancelára použiť zmrazené ruské aktíva na financovanie Ukrajiny
VIDEO: Lekár Peter Lipták o rizikách anticovidových mRNA vakcín, poškodeniach mozgu, srdcovo-cievnych ochoreniach a „turborakovine“, falošných dôvodoch na drakonické opatrenia počas „pandémie strachu“,
Michail Chazin o zrode nového sveta: nájde v ňom Rusko dôstojné miesto s takými slabými elitami?
zo sekcie
Ficova vláda poverila ministra zdravotníctva Šaška požiadať Slovenskú akadémiu vied vypracovať analýzu mRNA vakcín proti ochoreniu Covid-19 aj znalecký a expertný posudok vplyvu prítomných látok na ľudský organizmus…
Ficova vláda poverila ministra zdravotníctva Šaška požiadať Slovenskú akadémiu vied vypracovať analýzu mRNA vakcín proti ochoreniu Covid-19 aj znalecký a expertný posudok vplyvu prítomných látok na ľudský organizmus…
Ficova vláda poverila ministra zdravotníctva Šaška požiadať Slovenskú akadémiu vied vypracovať analýzu mRNA vakcín proti ochoreniu Covid-19 aj znalecký a expertný posudok vplyvu prítomných látok na ľudský organizmus…