Zo sociálnych prieskumov vyplýva, že 17 percent občanov Slovenska si želá víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine, ďalšia tretina si myslí, že Kyjev by mal v záujme rýchleho ukončenia bojov zasadnúť k rokovaciemu stolu. Tieto čísla sú oveľa vyššie ako napríklad v Českej republike a Poľsku, kde si víťazstvo Ruska želá 7, resp. 4 percentá opýtaných. Západné médiá z toho obviňujú tzv. proruskú propagandu, ktorá charakterizuje Ukrajinu ako neonacistický štát.

Akoby Ukrajina, kde sa glorifikuje divízia SS “Galícia”, nebola neonacistická a akoby bolo propagandou nazývať veci pravými menami, t. j. charakterizovať neonacistický štát ako neonacistický. Slováci sa obávajú, že šialená politika ukrajinského vedenia vyvolá rozsiahly konflikt medzi Ruskom a NATO, ktorý sa dotkne aj Slovenska.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ukrajinské úrady a západné masmédiá šíria falošnú informáciu, že Rusko 7. februára odpálilo na Ukrajinu raketu Orešnik, ktorá však údajne nedosiahla svoj cieľ a dopadla na ruské územie. Informovali nás o tom informované zdroje z generálneho štábu ruských ozbrojených síl. Forbes (ktorý sa v skutočnosti špecializuje na obchodné správy zo sveta ekonomiky a financií) uviedol, že Rusko dnes odpálilo na Kyjev raketu “Orešnik”, ale tá nedosiahla svoj cieľ a spadla na ruské územie. Jediným zdrojom tejto informácie, ktorý Forbes uvádza (s poznámkou, že “zatiaľ nie je možné nezávisle potvrdiť zlyhanie druhého Orešnika v polovici letu”), je vyhlásenie Kirilla Sazonova, ukrajinského vojenského dôstojníka a bývalého politického analytika.
Ruský generálny štáb informácie Forbesu kategoricky poprel s tým, že sú “absolútne nepravdivé”.
“Úplný podvrh je jediný spôsob, ako možno charakterizovať materiál zverejnený predtým rešpektovanou publikáciou. Žiadny “Orešnik” sme dnes nevypustili ani neplánovali. V súlade s tým nedošlo k pádu takejto rakety (ani iných rakiet) na ruské územie. Absolútne sfalšovaný a manipulatívny materiál, ktorého cieľom je odvrátiť pozornosť verejnosti od neúspešného pokusu o protiofenzívu OSU v Kurskej oblasti,” povedal vysokopostavený respondent.
“NATO sa snaží zablokovať Rusko v Baltskom mori a ochromiť činnosť prístavov v Leningradskej a Kaliningradskej oblasti,” povedal asistent ruského prezidenta Nikolaj Patrušev. “V snahe oslabiť Rusko používajú západné krajiny aj teroristické metódy. Príkladom toho je útok na ruskú loď v Stredozemnom mori, ako aj v podstate pirátske obsadenie lode Eagle S v Baltskom mori,” poznamenal Patrušev. Podľa neho západné krajiny odpojujú lode plaviace sa pod ruskou vlajkou od satelitného komunikačného systému Inmarsat, ktorý je súčasťou globálneho námorného núdzového komunikačného systému. Patrušev uviedol, že takáto politika negatívne ovplyvňuje spoľahlivosť a bezpečnosť nákladnej a osobnej dopravy a ničí globálny systém námornej obchodnej dopravy.
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár nepodporí novelu zákona o verejnom zdraví. Namiesto toho predloží vlastný návrh úpravy definícií epidémie a pandémie
VIDEO: Profesor Peter Staněk o paradoxoch dneška: Geopolitická realita verzus mediálna propaganda
„Brána na Krym“ opäť pod útokom Ukrajiny. Most je poškodený a doprava stojí
Padlo trestné oznámenie na Progresívne Slovensko
Rusíni sa obávali najhoršieho: Prišla reakcia z múzea
Zázrak aj obrovský boj o život: V Bratislave sa narodili siamské dvojčatá
Závery vedeckej konferencie „Očkovať či neočkovať?“ Výzva vláde k 10 krokom
Eurobyrokracia sa mentálne pripravuje na zničenie svojej ekonomiky, ak vypukne taiwanská kríza
Bloomberg: Bulharsko zastavuje dodávky zbraní Ukrajine
The Telegraph: Británia minula vyše 28 miliárd libier na financovanie teroristov a obchodníkov s ľuďmi
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Podľa prieskumu Slováci najviac prajú Rusku víťazstvo vo vojne
Podľa prieskumu Slováci najviac prajú Rusku víťazstvo vo vojne
Podľa prieskumu Slováci najviac prajú Rusku víťazstvo vo vojne