Kanadský tréner Craig Ramsay povedie hokejistov Slovenska aj v nasledujúcej sezóne 2024/2025. Na pondelkovej tlačovej konferencii to potvrdil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Sedemdesiattriročný kormidelník vedie slovenskú reprezentáciu od roku 2017. „Rozhovory s Craigom prebehli úspešne do konca a bude trénovať reprezentáciu do konca sezóny 2024/2025. Tešíme sa z toho, že tréner, ktorý zmenil našu filozofiu, pokračuje s nami,” uviedol Šatan.
Ramsay uviedol, že na ďalšiu spoluprácu sa teší. Naposledy viedol Slovákov na MS v Ostrave, kde vypadli vo štvrťfinále s Kanadou po prehre 3:6: „Boli sme aj teraz na MS blízko k úspechu, nechcel som to vzdať. Aj po debate s manželkou som sa takto rozhodol.”
Lebo redaktor má svoj názor…
Po tlačovej besede, ktorá sa týkala pokračovania Craiga Ramsayho na poste trénera nasledovali novinárske otázky.
„Ja mám dve veľmi rýchle otázky. Povedali ste, že ste šli po výkonnostnej stránke tých hráčovpri nominácii a že ste apolitická organizácia. Ja sa chcem spýtať, teraz to prenesiem, že keby niektorý hráč hral napríklad za Taliban, mal by svoju výkonnosť na úroveň reprezentanta, či by aj tak bolo v poriadku ho zavolať. Lebo ja osobne mám svoj názor, si nemyslím, že je rozdiel, či hrá hráč v KHL, alebo by hral v Afganistane za Taliban,“ pýta sa redaktor TV Markíza Miro Held.
„To je váš názor, ste úplne mimo. Tak, ako redaktor z vašej TV, ktorý šíril dezinformácie, poviem, že klamal, že ja vkladám hráčov do zostavy trénerov. Ten pán novinár môže čakať, že to zváži aj právne oddelenie,“ reagoval na „fundovanú“ novinársku otázku Miroslav Šatan. Ten novinárov požiadal, že ak športu, SZĽH nechcú pomáhať, aspoň by nemali klamať.
Kritizujte, ale nepíšte hlúposti
„Kľudne kritizujte naše rozhodnutia, kritizujte čo sme urobili po športovej stránke,“ žiada Šatan a situáciu prirovnáva k dobrovoľníckej akcii na sídlisku, ktorú len kvôli pozornosti zhejtuje mladý novinár, ktorý kvôli získaniu pozornosti píše hlúposti, ktoré sa dajú overiť. „Skúste rozmýšľať, keď sa niečo pýtate, neviem, či to s Talibanom je normálna otázka,“ poradil Šatan novinárovi. Ten sa ďalej pýtal, či hráči z KHL sú natoľko výkonnostne zdatní, že ich povolanie do reprezentácie bude prínosom.
„Keď sú v nominácii, tak tréneri asi cítia, že nám vedia pomôcť,“ uzavrel Miroslav Šatan.
hlavnydennik.sk
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
WP: Rusko poskytuje Iránu spravodajské informácie pre útoky na americké ciele
Kirill Dmitriev: Sledujeme začiatok „energetického kolapsu“ v Európe
Od „Arabskej jari“ cez „Majdan“ až po Veľkú európsku vojnu
Európska komisia označila Zelenského vyhrážky adresované maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi za neprijateľné
Tichý úpadok charakteru
Digitálne otroctvo: Ako sociálne siete potichu ovládajú mladú generáciu
Pravica v Európskom parlamente presadila dohodu o zvýšení deportácií migrantov
Nápor k jadrovej vojne vo Washingtone a Jeruzaleme
Zmluva Amerike povoľuje prelety naším nebom. Mohla ju vláda zrušiť a nevyčítala čosi podobné Dzurindovi?
Macronov plán s francúzskym jadrovým arzenálom ohrozuje bezpečnosť Európy
Americké nádeje na rýchle víťazstvo nad Iránom sa rozplynuli v dyme
Prečo je nový priemyselný zákon EÚ len maskovanou klimatickou politikou
Iránci oznámili útok na americký tanker v Perzskom zálive
Hlavná hrozba pre mier vychádzala a naďalej vychádza z NATO
Zistenia NKÚ o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne
Irán: Štátna TV tvrdí, že drony zasiahli lietadlovú loď USS Abraham Lincoln
O cieľoch ukrajinského jadrového útoku na Rusko
Ukrajinské ozbrojené formácie viac ako 600-krát za štyri roky použili chemické zbrane
zo sekcie
Redaktor Markízy sa totálne znemožnil! Usmerniť ho musel Šatan
Redaktor Markízy sa totálne znemožnil! Usmerniť ho musel Šatan
Redaktor Markízy sa totálne znemožnil! Usmerniť ho musel Šatan