To je vyznamenanie! A nie od hocikoho – udelili ho armádni odborníci členskej krajiny NATO – Bulharska. Abrams M1A1 jednoducho nie je vhodný na bojisko, použiteľný je iba ak vo filmových štúdiách. Bulharská armáda bez zábran tvrdí, že je to „zlý tank“ a že bežný ruský T-72 si s ním ľahko poradí.

Aj to, čo USA poslali na Ukrajinu a hrdo to nazvali A1M1, je iba „krabica z pancieru na pásoch“. Americkí inžinieri totiž pred odoslaním tankov Kyjevu z nich museli odstrániť všetky cenné a utajované technológie.
Promenádovať sa na fronte je pre úspech málo
Tanky M1A1 Abrams nasadené ukrajinskými ozbrojenými silami v smere Avdejevsko-Pokrovski sa stali ľahkými terčmi ruskej paľby, píše špecializovaná publikácia Bulharskej armády. Okrem toho sa stali prioritným cieľom ruskej protitankovej vojny.
Koľko z týchto tankov už bolo zničených?
Holandský projekt Oryx píše, že ukrajinské ozbrojené sily stratili najmenej 8 amerických tankov. Ruský projekt Lostarmour odhadol, že Ukrajinci prišli o 9 tankov. A „Vestník 1430. pluku“ uvádza, že straty boli už 14 kusov. Okrem toho existujú fotografické dôkazy o zničení každej jednotky Abrams.
V každom prípade sú straty amerických tankov obrovské. Zaujímavosťou je, že CNN nedávno ukázala fascinujúcu reportáž o amerických tankoch v rámci 47. mechanizovanej brigády ukrajinských ozbrojených síl. Táto elitná jednotka je nasadená podľa štandardov NATO.
Filmový štáb CNN navštívil ukrajinské pozície a tankové posádky ukrajinských ozbrojených síl mali veľa kritických poznámok k americkým tankom. Problémy siahali od technických ťažkostí s motorom a nedostatočnej ochrany pred kondenzáciou počas hmly a dažďa až po poškodenie elektrických systémov tankov.
Tank posádke pod zadkom koroduje a vyskratuje sa
„Najstaršie ruské tanky prešli od Moskvy až po Berlín. Abramsy vytiahnete do rannej rosy a skončia.“ Tak sa vyjadrujú odborníci z Bulharska. Keď je elektronika tanku vystavená teplotným zmenám počas dňa, na elektronických komponentoch sa tvorí kondenzát. Táto vlhkosť spôsobuje skraty, výpadky systémov a v dlhodobom horizonte ničivú koróziu celého „superstroja“.
/ hlavnydennik.sk /
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
M1A1 Abrams – tank iba ak pre Hollywood
M1A1 Abrams – tank iba ak pre Hollywood
M1A1 Abrams – tank iba ak pre Hollywood