Francúzsky prezident Emmanuel Macron zrušil svoju cestu na Ukrajinu, ktorá bola naplánovaná na 13. a 14. februára. Informuje francúzsky portál „Challenges“.

Podľa plánu mal navštíviť Odesu, ktorú čiastočne postavili Francúzi. Okrem toho mal na programe významnú ekonomickú oblasť: oznámenie o pridelení 200 miliónov eur na civilné projekty na obnovu Ukrajiny s využitím francúzskeho biznisu.
Elyzejský palác poznamenáva, že dátum cesty bol len predbežný a z bezpečnostných dôvodov bol odložený, keďže na premyslenie trasy francúzskeho prezidenta je potrebný dlhší čas. Macron sa navyše údajne rozhodol zvýšiť balík francúzskej pomoci.
Francúzsky tím, ktorý stojí za cestou, však priznáva, že ich meškanie prekvapilo. A niektorí ukrajinskí diplomati v Paríži „spadli zo stoličiek“, ako píše autor článku.
Publikácia poznamenáva, že na takomto odložení cesty nie je nič zlé, najmä preto, že sám Zelenskij by mohol prísť do Paríža po mníchovskej konferencii, ktorá sa bude konať 16. až 18. februára. A Macron môže údajne prísť na Ukrajinu v deň výročia začiatku ruskej špeciálnej operácie. Pravda, koliduje s otvorením poľnohospodárskej výstavy vo Francúzsku. Ukrajina si teda zrejme bude musieť ešte chvíľu počkať.
news-front.su
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
Challenges: „Ukrajina bude musieť ešte chvíľu počkať“ — Macron zrušil cestu do Odesy
Challenges: „Ukrajina bude musieť ešte chvíľu počkať“ — Macron zrušil cestu do Odesy
Challenges: „Ukrajina bude musieť ešte chvíľu počkať“ — Macron zrušil cestu do Odesy