Alojz Hlina nadobudol pocit víťazstva. A už sa pustil do písania siláckych príspevkov na sociálnu sieť. Vraj koalícia je krehká a opozícia dosiahla veľké víťazstvo.
Prečo? Preto, že zatiaľ nebolo schválené programové vyhlásenie vlády a termín sa posunul o 4 dni.
„Dnes nás chcel R.Fico pokoriť. Dnes, v deň, keď si pripomíname 17. November, ktorý si on, ako to hovorí, ani nevšimol, chcel napochodovať na snem strany Smer ako imperátor a povedať svojím straníkom: vidíte, sme tu, vládneme, máme vyslovenú dôveru v parlamente, vyhrali sme.
Opozícia však po včerajšku môže povedať: túto kótu sme ubránili,“ teší sa opozičný poslanec.
Alojz Hlina nadobudol pocit víťazstva
„Dnes, na výročie 17. Novembra, nám „demokrati“ zo Smeru a spol. ešte nevládnu s dôverou parlamentu. Slovensko má štyri dni k dobru. Mne sa tá symbolika páči. Peter Pellegrini sa nám vo štvrtok v parlamente vyhrážal, že máme hospodáriť s časom (rozumej nediskutovať) v rozprave, lebo ak sa diskusia neukončí do 20:00, tak si vládna koalícia predĺži rokovanie parlamentu do noci,“ informuje o dianí v Národnej rade Hlina.
Opozícia sa spojila. Hlina v tom už vidí nádej rozpadu novej vlády. „Nerátali s tým, že opozícia sa ad hoc spojí a ukáže, aká je vládna koalícia krehká. Nie je ich veľa. 79 poslancov vládnej koalície nie je veľa, je to krehká väčšina a ak chcú vládnuť, budú musieť ich poslanci chodiť do parlamentu. Skôr či neskôr si niekoľko „frakcií štyroch“ uvedomí, akú majú silu a budú R. Fica tlačiť zo svojimi záujmami a tento domček štvrtej vlády R. Fica sa začne rúcať,“ očakáva bývalý líder KDH, dnes člen SaSky.
ereport.sk
Obrovské nebezpečenstvo hrozí EÚ – teraz je zapojené aj Turecko, Erdoğan reagoval
O čom sa nehovorí v súvislosti s Rumunskom: Najväčšia základňa NATO v Európe
Pod záštitou primátora Valla sa v Bratislave bude konať Koncert pre banderovskú Ukrajinu organizovaný ústredným tajomníkom festivalu progresívno-liberálnej politickej piesne Pohoda.
VIDEO: „Bruselské impérium chce zmiešať národy, nahradiť obyvateľov Európy a nasmerovať generáciu našich detí a vnúčat do chaosu neprirodzeného životného štýlu.
VIDEO: Trump spustil svoju prvú vojenskú operáciu. Bombardéry zabili desiatky civilistov
Ďalší pokus o majdan v Srbsku. Podľa Vučiča bola na zvrhnutie vlády vyčlenená 1 miliarda dolárov zo zahraničia
Majiteľovi Telegramu dovolili opustiť Francúzsko. Hovorí sa o jeho spolupráci s francúzskou rozviedkou
Európska komisia zvažuje vybudovanie novej siete vojenských satelitov. Sľubuje si väčšiu nezávislosť od USA
Lotyšskí politici chcú zakázať cestovný ruch v Rusku a Bielorusku
Merkelová nečakane prehovorila o Rusku a Trumpovi
Zelenskyj dostal varovanie po jeho vyjadreniach o regióne Kursk
Cirkusant z Trnavy a jeho marketingový výlet do Chorvátska
Zvrat v prípade útoku na spišskom gymnáziu. Obvinili šéfa miestnej polície!
Trump zastavil financovanie Slobodnej Európy
Trump a Putin telefonovali. Požiadal o zľutovanie nad obkľúčenými vojakmi
Srbský majdan graduje
Paradox tupej sankčnej politiky – Európa bude nakupovať ruský plyn od USA
Bez MiGov, bez S-300, bez ochrany: Ako Naď vyzliekol slovenskú armádu
VIDEO: Politológ a exdiplomat Petr Drulák o rokovaniach medzi USA & Ruskom o mieri a budúcnosti Ukrajiny, o porušovaní Minských dohôd Ukrajinou, o rozprávkach, že Rusko ide obsadiť Európu
Symbol Baby Jagy v dnešnom svete
zo sekcie
Alojz Hlina: vládna koalícia je krehká. Domček štvrtej vlády R. Fica sa začne rúcať!
Alojz Hlina: vládna koalícia je krehká. Domček štvrtej vlády R. Fica sa začne rúcať!
Alojz Hlina: vládna koalícia je krehká. Domček štvrtej vlády R. Fica sa začne rúcať!