Demokrati vydržia veľa. Odkázala herečka diplomatka Magda Vášaryová. Ktorá tesne po voľbách hovorila o opozičných voličoch ako o „spodine.“ Naozaj hodné diplomata. Aj demokrata. Tentoraz poskytla rozhovor našej „legende objektívnej žurnalistiky,“ z Denníka N. To je to isté médium, „nezávislé a nestranné,“ kde pán Šimečka starší, v diskusii „za záchranu demokracie“ pre istotu hovoril o opozičných voličoch ako „o sviniach.“ Jednej z nich sa zúčastnila aj pani magisterka, ktorá má byť síce z Ústavy SR nad-stranícka, ale „pre demokraciu predsa všetko.“

Pani Vášaryová sa najprv vyznala, že po voľbách „mala pár dní depresiu.“ Vraj ale nie kvôli tomu, ako dopadli voľby, lebo ona „sa snaži byť demokratka.“ A „demokrati rešpektujú vôľu voličov a voličiek.“ Nuž, potom sa v tých radoch našich „demokratických politických strán a umelcov,“ veľa demokratov nenachádza..
„Najviac ma však trápi, že už mám pred sebou len štyri, päť rokov aktívneho života a budem sa musieť týmto ľuďmi zaoberať,“ vyhlásila. Otázkou je, prečo by musela. Niekto ju núti? ďalej už bola pani Vášaryová len vtipná..
Pár faktov z histórie
To, že sa podľa vlastných slov bývalá herečka „musí snažiť byť demokratkou,“ čo jej pri výrokoch o „spodine“ zjavne nie vždy ide, možno vyplýva z toho, že kým disidenti podpisovali Chartu 77, ona podpísala Antichartu. „Za nové tvorivé činy v mene socializmu a mieru.“
A neskôr sedela za stranu Mikuláša Dzurindu – SDKÚ v slovenskom parlamente ako poslankyňa. A ako už vieme, z tohto obdobia si Slovensko pamätá tzv. „kupónovú privatizáciu,“ rozpredaj štátneho majetku „za babku,“ či spis Gorila. Ktorého hlavnými aktérmi boli pán Dzurinda, Mikloš, Malchárek, pani Bubeníková a ďalší.
Mikloš s Dzurindom sa potom, ako takto „zachránili Slovensko“ vydali zachrániť Ukrajinu. Možno aj to by bol spôsob, ako by sa pani Vášaryová „nemusela otravovať.“
A nemusela by ani nazývať občanov tejto krajiny, s iným svetonázorom, ako je ten jej, nazývať „diplomaticky a demokraticky spodinou..“ Zrejme sa to ale nestane, lebo ako vieme, „demokrati vydržia veľa.“
ereport.sk
Členstvo v EÚ je pre väčšinu z 27 štátov tvrdou nevýhodou – bod po bode.
Jakov Kedmi o ruskej špeciálnej armáde pripravenej zničiť Európu
Sloboda prejavu má ešte stále nádej
Rusko je vážne znepokojené nasadením vojakov európskych krajín v Grónsku.
Počas noci sa neuskutočnili žiadne útoky na Irán, čo naznačuje, že Washington na poslednú chvíľu zvolil ústupovú cestu… Zatiaľ.
V. Nikiforova: NATO je připraveno vstoupit do války, ale má to háček
Tichá, ale mimořádně silná odpověď Číny na únos prezidenta Madura – Kurt Grotsch
Kirill Strelnikov: Rusko se odvážilo víc, než se čekalo- Amerika má problém
Bombardéry môžu prísť. Irán uzavrel vzdušný priestor pre všetky lietadlá
Nemecko posiela prvých vojakov do Grónska na ochranu pred Trumpom. Táto vojenská hystéria zničí NATO
Francúzsko vysiela vojakov do Grónska!
Prípad generála Lučanského znovu ožíva! Ombudsman odhalil šokujúce pomery v kolúznej väzbe!
Orbán spúšťa petíciu proti fondom EÚ pre Ukrajinu. Maďarov vyzval, aby odmietli „platiť cenu vojny“
Reakcia na pokračujúce ruské útoky. Ukrajina vyhlási výnimočný stav v energetickom sektore
Keď sa láska zmení na kult a partner na poddaného
Dag Daniš: Paradox roka. Hrozbou pre územie člena NATO sú zrazu Spojené štáty
VIDEO: Žirinovskij předpověděl důsledky amerického úderu na Írán- EU a Čína to nevydrží.
Dánsko chce posilnením vojenskej prítomnosti v Arktíde a Severnom Atlantiku chrániť Grónsko pred snahami Donalda Trumpa ovládnuť tento najväčší ostrov na svete, ktorý sa nachádza na severovýchod od Kanady.
VIDEO: „Zákon o extrémizme je zneužívaný. Všetko sa snažia kriminalizovať a ľudia sú na základe toho obmedzovaní na slobode.
„Žijeme uprostred historického obdobia prevratných zmien. Transatlantické spojenectvo medzi Európou a USA sa rozpadá rýchlejšie, ako sme si mysleli,“ skonštatoval nemecký vicekancelár Lars Klingbeil
zo sekcie
Vášaryová v depresii z toho, že sa musí zaoberať novou vládou
Vášaryová v depresii z toho, že sa musí zaoberať novou vládou
Vášaryová v depresii z toho, že sa musí zaoberať novou vládou