Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

1. Pozeraj sa vždy priamo do očí:

Tento mužský zvyk spôsobuje úctu k osobe na strane partnera. Stojí za to dieťaťu vysvetliť, že otvorení a sebavedomí ľudia sa druhému človeku vždy pozerajú priamo do očí.

2. Buďte dobrým manželom:

Na to, aby sa z chlapca stal v budúcnosti dobrý, pozorný a starostlivý manžel, nebude stačiť iba vysvetlenie. Otec to musí dieťaťu preukázať na svojom vlastnom príklade. Muž by nemal váhať prejaviť lásku a starostlivosť o svoju ženu v prítomnosti svojho syna. Dieťa bude môcť v budúcnosti prenášať skúsenosti z dobrých vzťahov v rodine rodičov do svojej rodiny.

3. Prejavte súcit:

Chytrý a silný muž by mal byť schopný prejaviť súcit s tými, ktorí sú slabší ako on. Chlapec sa musí naučiť neuraziť slabých – to je jeho sila.

4. Byť schopný vnímať všetko nové:

Milujúci otec by si mal dať za cieľ – urobiť svojho dediča inteligentnejším, vzdelanejším a silnejším ako on sám.

5. Nesnažte sa nájsť v ľuďoch to najhoršie:

Otec by mal dieťaťu vysvetliť, že pri prvom stretnutí má prejaviť cudzincovi úctu. Väčšina ľudí v jeho okolí si zaslúži pozornosť a rešpekt.

6. Prekonajte ťažkosti:

Starostlivý otec musí upozorniť svojho syna, že v dospelosti bude na jeho pleciach, že padne väčšina problémov jeho vlastnej rodiny, ktorú môže vyriešiť, iba ak bude od detstva dodržiavať disciplínu, je zvyknutý na prísnosť a prácu.

zdroj: z útrob ineternetu, múdrosť a dedictvo našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: