Slovanské Noviny

21. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Táto zmluva je úmyselne zo strany Západu zabudnutá. Povedzme si v čom spočíval jej význam a prečo je dôležitá aj v dnešnej dobe.

Zmluva dva plus štyri o Nemecku (12. september 1990)Táto Zmluva medzi dvoma nemeckými štátmi a štyrmi víťaznými mocnosťami 2. svetovej vojny ustanovila podobu Nemecka ako spojeného územia NSR a NDR, zaručila hranice krajiny, obmedzila jej zbrane a vojenské sily, upravila stiahnutie sovietskych vojsk. a umožnila jej ďalšie členstvo v NATO. Okrem iného sa v nej uvádza, že:Spolková republika Nemecko, Nemecká demokratická republika, Francúzska republika, Zväz sovietskych socialistických republík, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska a Spojené štáty americké, potvrdzujú svoju pripravenosť posilniť bezpečnosť, prijatím účinnej kontroly zbrojenia, odzbrojenia a opatrení na budovanie dôvery.Nebudú sa považovať navzájom za protivníkov, ale pracovať na vzťahu dôvery a spolupráce. V súlade so svojimi záväzkami podľa Charty Organizácie Spojených národov budú rozvíjať priateľské vzťahy medzi národmi založené na rešpektovaní zásady rovnakých práv a sebaurčenia národov a prijmú ďalšie vhodné opatrenia na posilnenie univerzálneho mieru.Vychádza sa zo zásad  Záverečného aktu Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe podpísaného v Helsinkách s dôrazom na rešpektovanie bezpečnostných záujmov každého.Signatárske štáty uznali že, so zjednotením Nemecka ako demokratického a mierového štátu strácajú práva a povinnosti štyroch mocností vo vzťahu k Berlínu a Nemecku ako celku.Článok 1 zadefinoval hranice Nemecka, s tým, že Nemecko nemá žiadne územné nároky voči iným štátom a nebude si ich uplatňovať ani v budúcnosti.
 

Článok 2 potvrdil, záväzok vlád Nemeckej spolkovej republiky a Nemeckej demokratickej republiky, že z nemeckej pôdy bude vychádzať iba mier. Podľa ústavy zjednoteného Nemecka sú činy smerujúce a vykonávané s úmyslom narušiť mierové vzťahy medzi národmi, najmä s cieľom pripraviť sa na agresívnu vojnu, protiústavné a trestné. Vlády Nemeckej spolkovej republiky a Nemeckej demokratickej republiky vyhlasujú, že zjednotené Nemecko nikdy nepoužije žiadnu zo svojich zbraní, pokiaľ to nie je v súlade so svojou ústavou a Chartou Organizácie Spojených národov.

Článok 3 potvrdil, že vlády Spolkovej republiky Nemecko a Nemeckej demokratickej republiky sa zriekajú výroby, držby a kontroly jadrových, biologických a chemických zbraní. Vyhlasujú, že aj zjednotené Nemecko bude tieto záväzky dodržiavať. Pre zjednotené Nemecko budú naďalej platiť najmä práva a povinnosti vyplývajúce zo Zmluvy o nešírení jadrových zbraní z 1. júla 1968.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vláda Nemeckej spolkovej republiky sa zaviazala znížiť stav personálu ozbrojených síl zjednoteného Nemecka na 370 000 (pozemných, vzdušných a námorných síl). V rámci tohto celkového stropu nebude viac ako 345 000 patriť pozemným a vzdušným silám, ktoré sú len podľa dohodnutého mandátu predmetom rokovaní o konvenčných ozbrojených silách v Európe. Vláda Nemeckej demokratickej republiky sa k tomuto vyhláseniu výslovne pripojila.

Článok 4  a 5 upravuje podmienky stiahnutia sovietskych ozbrojených síl z územia súčasnej Nemeckej demokratickej republiky a Berlína a prítomnosť vojsk na území Nemecka do ukončenia sťahovania sovietskych ozbrojených síl z územia súčasnej Nemeckej demokratickej republiky a Berlína.  Potom môžu byť jednotky nemeckých ozbrojených síl zaradené do vojenských aliančných štruktúr rovnakým spôsobom ako na ostatnom území Nemecka., ale bez nosičov jadrových zbraní.  Zahraničné ozbrojené sily a jadrové zbrane alebo ich nosiče nebudú v tejto časti Nemecka umiestnené ani tam rozmiestnené.

V článku 7 sa konštatuje, že Francúzska republika, Zväz sovietskych socialistických republík, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska a Spojené štáty americké týmto ukončujú svoje práva a povinnosti týkajúce sa Berlína a Nemecka ako celku. V dôsledku toho sú príslušné štvorstranné dohody, rozhodnutia a postupy ukončené a všetky súvisiace inštitúcie štyroch mocností sú rozpustené a že zjednotené Nemecko bude mať plnú zvrchovanosť nad svojimi vnútornými a vonkajšími záležitosťami.

Táto Zmluva bola USA a NATO porušená napadnutím suverénnej Juhoslávie v roku 1999, čo možno charakterizovať ako vojnový zločin, za ktorý dodnes nebol nikto potrestaný.

Ďalším porušením Dohody bolo, že prijatie nových členov NATO východnej Európy  bolo v rozpore s  právnym princípom, podľa ktorého by žiaden štát nemal posilňovať svoju bezpečnosť na úkor iných.

V prospech existencie sľubu hovoria dobové dokumenty. Memorandá a zápisnice potvrdzujú, že Spojené štáty, Spojené kráľovstvo a Nemecko uisťovali Sovietov, že členstvo Poľska, Maďarska a Československa v NATO  je neprípustné. Britský premiér John Major sa počas návštevy Moskvy v roku 1991 taktiež zaviazal, že sa nič podobné diať nebude.

Porušením Dohody je tiež dodávanie zbraní na Ukrajinu Nemeckom ako aj prítomnosť jadrových, chemických a biologických zbraní v Nemecku. Vojna na Ukrajine „odblokovala“ zábrany Nemecka na budúcu vojenskú expanziu. Nemecký kancelár Schulz už oznámil vojenské objednávky  vo výške 100 mld. eur. (USA sú šťastím celé bez seba vzhľadom k obrovskému nárastu nielen nemeckých vojenských objednávok).

Koho sa mierumilovné štáty môžu obávať zistia, keď si dajú odpovede na nasledovné otázky: Koľko dali naposledy USA finančných prostriedkov na tzv. obranný rozpočet? 770 miliárd USD!!!  Čína necelých 210 mld. USD, Veľká Británia, Saudská Arábia a India cca 60 mld. USA, Francúzsko cca 53 mld. USD, Rusko cca 48 mld. USD, Nemecko sa posunie v súčasnej dobe na tretie miesto!!!. Európa zaznamenala najvyšší nárast výdavkov na zbrojenie vo výške cca 6 %!!! Na všetky štáty Európy je zo strany USA vyvíjaný nátlak na extrémne zvyšovanie výdavkov zbrojenia. USA tak na jednej strane znižujú hospodársky rast štátov Európy a na druhej strane si zabezpečujú zvyšovanie svojho hospodárskeho rastu a výrobného programu zbrojárskych firiem. 

Štáty sveta vynaložili na zbrojenie v roku 2019 cca 1,8  bilióna USD, pričom sa počíta zvyšovanie výdavkov okolo 2% ročne!!! Quo vadis Europa? 

Na internete počas piatich minút zistíte kto koho ohrozuje, keď si pozriete mapu vojenských základní USA a NATO vo svete a počty amerických okupačných jednotiek vo svete. 

Ďalším skúmaním zistíte, že USA od konca II. sv. vojny viedli dobyvačné vojny, uskutočňovali prevraty v rôznych častiach sveta a vraždili „nepohodlných“ (pre USA neslúžiacich) legálnych predstaviteľov štátov. Následok cca 20 miliónov obetí.

Európa bude vždy v ohrození ak nezruší agresívny pakt NATO, ktorý je zdôvodnením prítomnosti amerických okupantov v Európe. Ak má byť Európa a EÚ bezpečná a má prosperovať, musí sa vrátiť k vybudovaniu pôvodných hodnôt pri začiatku svojej existencie a vytvoriť vlastné obranné jednotky. Ekonomika aj obrana musí byť nezávislá od vôle USA.

Viac na:

https://germanhistorydocs.ghi-dc.org/docpage.cfm?docpage_id=106

https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early

https://countercurrents.org/2022/02/how-the-u-s-started-a-cold-war-with-russia-and-left-ukraine-to-fight-it/

https://www.aljazeera.com/news/2021/9/10/infographic-us-military-presence-around-the-world-interactive

Z mesta SNP Ivan Štubňa

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.