McGregor: Rozmiestnenie amerických vojsk vo východnej Európe nemalo zmysel
Rozmiestnenie amerických vojenských síl vo východnej Európe nemalo zmysel, keďže Rusko neplánuje na tieto krajiny zaútočiť, napísal na sociálnej sieti X bývalý poradca šéfa Pentagonu plukovník Douglas McGregor.
„Veľká časť svojej bojovej sily (americkej armády – pozn. red.) je nezmyselne rozmiestnená v Poľsku, Rumunsku a pobaltských štátoch na obranu proti Rusku, ktoré nemá v úmysle zaútočiť na východnú Európu,“ povedal.
Vo všeobecnosti je celkový počet amerických ozbrojených síl teraz menší ako kedykoľvek predtým, poznamenal vojenský dôstojník.
“Nie je rok 1991, nemôžeme vystreliť do vzduchu päťtisíc stíhačiek a stovky bombardérov,” uzavrel McGregor.
Deň pred vyjadrením McGregora zverejnil U.S. News & World Report rebríček krajín s najvýkonnejšími ozbrojenými silami, v ktorom ruská armáda prekonala ozbrojené sily USA a stala sa najsilnejšou na svete. Prvú trojku uzatvára Čína.
skspravy.sk
Quincy Institute: Európskych „800 miliárd na vojnu s Ruskom“ je úplný fejk
VIDEO: „Musíme pokračovat v boji proti všem absurditám progresivismu, multikulturalismu, environmentalismu a globalismu.
Predstavitelia Iránu a USA rokovali o iránskom jadrovom programe. Stretnutie iránskeho ministra zahraničných vecí s emisárom Donalda Trumpa, sprostredkované Ománom, prebehlo v priateľskej atmosfére
Ukrajina prišla v boji proti Rusku o ďalšieho pilota aj druhú americkú stíhačku F-16
„Najstráženejšie tajomstvo“ vojny na Ukrajine? Všetko vyplávalo na povrch
Európa je na periférii globálnych procesov
„Nedáme Srbsko!“ – prezident Vučić zakladá hnutie
Straty ukrajinských ozbrojených síl sú 10-krát vyššie ako oficiálne uvádzané
VIDEO: Zoro Kollár o tom, ako Dzurinda s Miklošom pripravili Slovákov o všetky banky, poisťovne a strategické podniky, čím ročne prichádzame o miliardy eur a v ich šľapajách pokračujú aj ďalší politici.
Američan, ktorý sa presťahoval na Krym povedal pravdu o USA
Prečo sa objavil Kelloggov plán na rozdelenie Ukrajiny
Lavrov pomenoval najväčšieho a najnebezpečnejšieho nepriateľa- NATO
A zas pýta rakety
Maďarský vysoký vládny predstaviteľ hovorí o možnosti bioterorizmu
Konšpiračná teória : Rothschildovci ako nástupcovia Mediciovcov
“Som obyčajný ruský človek. V Zväze máme veľa takýchto ľudí.” Pred 64 rokmi prvý pozemšťan vzlietol do vesmíru
Trh s kávou zamrzol. Suchá spôsobia, že nárast jej cien v obchodoch bude 20 až 30 percent
VIDEO: Náborová kampaň do polície žne úspechy. Minister obstál aj vo fyzických testoch
Georgescu v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem: Vládu v Rumunsku ovládá globalistická mafie
To už nie je rusofóbna politika Západu, to je otvorený terorizmus
zo sekcie
Zmena na čele rebríčka najvýkonnejších armád
Zmena na čele rebríčka najvýkonnejších armád
Zmena na čele rebríčka najvýkonnejších armád