Nedávny čínsky balón má dôvod byť znepokojený. Tým dôvodom však nie je údajná čínska agresia, ale veľmi vypočítavá agresia voči Číne zo strany Obamovej, Trumpovej a Bidenovej administratívy. Táto nenávisť a jej vymyslené dôvody sa vrstvia už roky. Videli sme túto príručku. Je to rovnaký herný plán, ktorý nás viedol k vojne v Iraku.
USA sa snažia obmedziť a kontrolovať rast Číny ako svetovej veľmoci pomocou svojich vojenských a ekonomických síl. Rovnako ako chcela ovládnuť ropu na Blízkom východe.
Sú 4 hlavné dôvody, prečo to USA robia:
■ Po prvé, chce zabrániť tomu, aby sa Čína stala ekonomickou superveľmocou, ktorá by mohla konkurovať Amerike;
■ Po druhé, chce ázijský trh pre seba za každú cenu;
■ Po tretie, chce zvýšiť napätie medzi ostatnými krajinami, ktoré majú s Čínou spory o zdroje, aby tak izoloval Peking zo všetkých strán;
■ Po štvrté, verí, že takéto kroky zvýšia americký vplyv na juhovýchodnú Áziu, ako aj jeho politický vplyv na Rusko a Irán.
Inými slovami,
USA chcú ovládnuť celý svet, aj keby to znamenalo spáliť ho až do jeho jadra.
Ako teda ísť do vojny s krajinou, ktorá nepredstavuje eminentnú hrozbu pre bezpečnosť a ochranu nášho národa? Vstúpte do čínskeho „špiónskeho“ balóna.
Predtým, ako sa slová „čínsky špionážny balón“ stali známou frázou v každej americkej domácnosti, mal minister zahraničných vecí Anthony Blinken v pláne cestovať do Číny, aby sa stretol so svojím náprotivkom, čínskym ministrom zahraničných vecí Qin Gangom.
Stretnutie by bolo diplomatickým prístupom k riešeniu problémov medzi oboma krajinami a mohlo byť začiatkom práce na spolupráci. Bolo by to tiež v súlade s novembrovým sľubom Bidena Xi, že „ponecháme komunikačné linky otvorené“. To bolo dovtedy, kým sa do vzdušného priestoru USA minulý týždeň nedostal balón z Číny.
Zrazu sa relatívne neškodný balón z Číny stal najnovšou malou skrýšou zbraní a stal sa zbraňami hromadného ničenia, ktoré ničia zem.
Bez ohľadu na to, že balóny sa už predtým náhodou dostali do vzdušného priestoru USA alebo že sa to stalo trikrát počas Trumpovej administratívy , Pentagon vytvoril masový humbuk a hystériu pri tomto najnovšom pokuse vyrobiť súhlas.
V skutočnosti, len minulý rok počas Bidenovej vlády, sa balón zrútil neďaleko Havaja bez toho, aby vyšplechol. Tento balón sa zmenil na divadlo, pretože USA sú neúnavné vo svojom zámere zvýšiť agresiu voči Číne. Tie bubny sa samy nebijú.
Dôkazom toho je Blickenova bezprostredná reakcia zrušením diplomatickej cesty do Pekingu ; v podstate uzaviera línie pre diplomaciu. Medzitým počas prejavu o stave Únie v utorok prezident Biden spomenul balón, keď sa zaviazal chrániť „suverenitu USA“. Zavolal Xi po mene: „Uveďte mi jedného svetového lídra, ktorý by si vymenil miesto so Si Ťin-pchingom. Daj mi meno!“ kričal v národnej televízii medzi burácajúcimi bubnami vyhrážku svetovému lídrovi.
Biden a Kongres používajú myšlienku konkurencie s Čínou ako tenký maľovaný závoj pre to, čo skutočne chcú – vojnu. Vojna, ktorú pripravujú už roky.
Za posledné desaťročie Spojené štáty zvýšili svoju vojenskú prítomnosť v Tichomorí alarmujúcim tempom.
Americká armáda získala prístup k štyrom novým základniam na Filipínach a od roku 2002 zvýšila svoju prítomnosť v juhovýchodnej Ázii o pol milióna vojakov. Zvýšená vojenská prítomnosť sa však nekončí len na Filipínach. 1. januára 2020 otvorila americká námorná pechota novú základňu na Guame na monitorovanie a vedenie vojenských operácií v Juhočínskom mori. Táto nová základňa vyvolala veľké zdesenie miestnych obyvateľov.
Mať tam základňu znamená, že Spojené štáty majú väčšiu právomoc kontrolovať čínske námorné práva podľa medzinárodného práva. Okrem toho sa hovorí aj o tom, že túto novú vojenskú základňu využijú USA ako „vojenskú základňu“ proti Číne, aby mohli ľahšie zaútočiť na čínske územie.
Potom 29. novembra 2022 loď USS Chancellorsville vplávala do Juhočínskeho mora bez povolenia čínskej vlády. Tento krok považovali mnohí experti za provokáciu, ktorí sa domnievajú, že môže spôsobiť vojenský konflikt medzi Čínou a Spojenými štátmi.
Jeho posledná účasť vo vojne bola, keď Spojené štáty ilegálne napadli Irak po tom, čo klamali a zavádzali verejnosť. Dnes je to jedna z najpokročilejších vojnových lodí v americkom arzenáli. Plavba USS Chancellorsville do Juhočínskeho mora bola jasnou hrozbou pre Čínu a aktom provokácie zo strany Spojených štátov.
Ak to samo osebe nestačí na to, aby vás presvedčilo o veľkej americkej agresii voči Číne, potom si len vypočujte slová generála Mikea Minihu, generála letectva Spojených štátov, ktorý v uniknutej správe napísal: „Moje vnútro mi hovorí, že budeme bojovať v 2025.“ Toto oznámenie, ktoré uniklo do NBC News .
Nič nenasvedčuje tomu, že by Čína chcela vojnu so Spojenými štátmi alebo akoukoľvek inou krajinou. Podobne admirál John Aquilino nedávno varoval výbor pre ozbrojené sily Senátu, že čínska invázia na Taiwan je „oveľa bližšie, ako si väčšina myslí“. Všetky z nich sú až strašidelne podobné krvilačnosti amerických vojenských vodcov vyjadrených pred ich vojnou podvodov v Iraku.
Je jasné, že agresia USA voči Číne je vypočítavá a zámerná. Spojené štáty americké sa od konca 2. svetovej vojny snažia udržať Čínu pod kontrolou, no ich úsilie sa v posledných rokoch zintenzívnilo, keďže Čína sa stala na globálnej scéne mocnejšou.
Bezohľadná rétorika našej vlády voči Pekingu ukazuje, že Washington nebude váhať použiť vojenskú silu proti Číne, ak dokáže vyrobiť dostatočný súhlas na to, aby sa to zdalo nevyhnutné – aj keď by takáto akcia mala katastrofálne následky pre ekonomiky oboch národov, ako aj pre medzinárodnú stabilitu v. ázijsko-pacifický región. Ten istý úder bubna sme už počuli. Nemôžeme dovoliť, aby sa vraždy miliónov ľudí opakovali pod názvom amerického imperializmu.
Nemôžeme ísť do vojny kvôli chamtivosti. Musíme presadzovať spoluprácu pred konkurenciou. Je na nás, aby sme teraz zastavili túto eskaláciu v záujme bezpečnosti a ochrany všetkých ľudí a planéty.
Melissa Garriga
O autorke: Melissa Garriga je manažérkou pre komunikáciu a analýzu médií pre CODEPINK. Píše o priesečníku militarizmu a ľudských nákladov na vojnu.
Dánsky korunný princ Frederik a korunná princezná Ingrid podporovali Adolfa Hitlera a nacistické Nemecko viac, ako sa doteraz predpokladalo, píše sa v novej knihe dánskeho novinára.
Prvotný antigénový hriech alebo nepotešujúca správa pre očkovaných od onkológa a hematológa MUDr. Jána Lakotu
Nemecký expert na potápanie neverí príbehu, že plynovody Nord Stream vyhodili do vzduchu Ukrajinci na výletnej jachte.
VIDEO: Protiruské sankcie odsúdili americký dolár na zánik, vyhlásil Lavrov a dodal, že USA a ich spojenci v snahe dominovať svetu oživujú ducha studenej vojny, ale v konečnom dôsledku si píia pod sebou konár.
Scholz pripravil ďalšiu fintu na Putina, teraz to bude „Minsk-3“
Britský veľvyslanec má rezervy v histórii oslobodzovania Srbska
Udržanie predmostia v Kurskej oblasti nie je Zelenského rozmar, ale rozkaz z Washingtonu
Aké by boli ciele ukrajinských BGM-109 Tomahawk?
Orbán očakáva prevrat!
György Gyimesi: Kde sa vlastenci bijú, progresívci víťazia
„Stačilo!“ Kráľovská pekáreň zatvára prevádzku po sérii vlámaní
Američania si dnes volia nového prezidenta USA. O tom, kto bude najbližšie štyri roky šéfovať Bielemu domu sa rozhodujú medzi Kamalou Harrisovou a Donaldom Trumpom
Róbert Švec: Tí, ktorí sa nám smiali, sa už nesmejú. Vyše 100-tisíc podpisov hovorí jasnou rečou
Politológ Abrahám: „Pri tesnej väčšine sú tri hlasy kľúčové. Huliak je kráľovský hráč.“
Prorok Naď: Odzbrojenie Slovenska už vyšetruje ÚBOK
Vučič povedal, aký návrh by mohol dať Trump Rusku a Ukrajine
Gašpar odstupuje z pozície predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť
VIDEO: Prokuratura v Pensylvánii začala před volbami amerického prezidenta vyšetřovat rozsáhlé podvody s korespondenčními hlasy
Eduard Chmelár o nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA a slabnúcej Európe, ktorá pasívne čaká na pokyny svojho nového pána
Česi chcú ísť na smrť?
zo sekcie
Zatiaľ čo sa smejeme na balóne, Biden dláždi cestu k vojne
Zatiaľ čo sa smejeme na balóne, Biden dláždi cestu k vojne
Zatiaľ čo sa smejeme na balóne, Biden dláždi cestu k vojne