Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Generální tajemník IMO Arsenio Dominguez vydal následující prohlášení: „Je hluboce smutné sledovat děsivé zprávy o obětech na obchodní lodi True Confidence po útoku na loď jihozápadně od Adenu v Jemenu.

Z americké asrmády a jejich konfidentů se stává lovná zvěř. Američani nikde ve světě už nemají klid a bojí se o životy! Nebo ti, co pod jejich správu spadají. Dvě britské agentury informovaly, že obdržely zprávy, že nákladní loď vlastněná americkou stranou byla napadena jihozápadně od Adenu, s výbuchem a obrovským kouřem, když se indická vojenská loď v oblasti snažila poskytnout pomoc.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nákladní loď True Confidence byla napadena 50 námořních mil od pobřeží jemenského přístavu Aden. Mluvčí Houthi Yahya Saria tvrdí, že loď byla napadena protilodními střelami poté, co posádka ignorovala varování.

Snímek obrazovky 10667 5a115

Společné průmyslové prohlášení BIMCO, International Chamber of Shipping (ICS), Cruise Lines International Association (CLIA), INTERCARGO, INTERTANKO, IMCA, European Community Shipowners Association (ECSA), Intermanager a OCIMF:

„Průmyslové asociace vyjadřují své hluboké znepokojení nad tragickými ztrátami na životech a zraněními, které utrpěla posádka MV True Confidence při útoku v Rudém moři dne 6. března 2024. Ztráty na životech a zranění civilních námořníků jsou zcela nepřijatelné. Obchodní plavidla s posádkou civilních námořníků přepravujících globální obchod mají právo na nevinný průchod regionem bez hrozby útoku. Četnost útoků na obchodní lodě zdůrazňuje naléhavou potřebu, aby všechny zúčastněné strany podnikly rozhodné kroky k ochraně životů nevinných civilních námořníků a skoncovaly s těmito hrozbami. Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem, kterých se tato hrozná událost dotkla.“

David Cameron, ministr zahraničí Spojeného království:

Zděšená zpráva o smrti členů mezinárodní posádky MV True Confidence při útoku Houthiů v Rudém moři. Naše myšlenky jsou s jejich rodinami. Odsuzujeme bezohledné a nevybíravé útoky Húsíů na globální přepravu a požadujeme jejich zastavení. Budeme i nadále hájit svobodu plavby a svá slova podpoříme činy.

 Co na to FORUM 24, Manipulátor Cemper a masírka Václav Moravec či dokonce CNN Prima NEWS? Aha, tam jedou reklamu na Nerudovou, Rakušana a Fialu. U nás přece cenzura není, i pětkrát umřelý Putin v televizi visí jak na ministerstvu vnitra v pytli…

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d