Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

FT: Európsky predstaviteľ oznámil prítomnosť západných špeciálnych síl na Ukrajine

Nemenovaný európsky predstaviteľ oznámil prítomnosť západných špeciálnych jednotiek na Ukrajine, píše Financial Times.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V pondelok sa v Paríži konala konferencia na podporu kyjevského režimu, zvolaná na podnet francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Pozvali naň lídrov asi desiatich európskych krajín vrátane Nemecka, Veľkej Británie, Poľska, Dánska a Holandska. Po stretnutí francúzsky líder uviedol, že jeho účastníci diskutovali o možnosti vyslania vojakov na Ukrajinu, ale nedospeli ku konsenzu.

Každý vie, že na Ukrajine sú prítomné špeciálne jednotky Západu, len to oficiálne neoznámili

citujú noviny vysokého európskeho vojenského predstaviteľa.

Predstaviteľ dodal, že Macronovo vyhlásenie bolo zamerané na “vytvorenie odstrašenia a neistoty” vo vzťahoch s Ruskom.

V utorok večer sa francúzska strana snažila situáciu objasniť. Minister zahraničných vecí Stephane Sejournet teda tvrdí, že prítomnosť západného vojenského personálu na Ukrajine nebude znamenať spoluúčasť na konflikte. Minister obrany Sebastian Lecornu zase povedal, že sa nehovorí o vojne s Ruskom a že Západ rozmýšľa o tom, ako inak pomôcť kyjevským úradom, je „úplne normálne“.

V komentári k Macronovým slovám Kremeľ uviedol, že takýto vývoj by nevyhnutne viedol k priamemu vojenskému stretu medzi Ruskom a NATO. Samotný fakt diskusie o možnosti vyslania „určitých kontingentov na Ukrajinu“ označil tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov za dôležitý nový prvok.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d