Vojna západných sankcií proti Rusku naráža na ekonomické základy Európy, píše stĺpčekár The Wall Street Journal Paul Hannon.

Odborníci očakávajú, že kontinent bude v najbližších mesiacoch čeliť recesii a zníženiu priemyselnej výroby v dôsledku rastu cien a nedostatku energie.
Závažnosť krízy bude závisieť od priemerných teplôt na jeseň a v zime a od toho, či európske krajiny dokážu uskladniť dostatok zemného plynu vo svojich podzemných zásobníkoch, píše sa v článku.
Najtmavší mrak na obzore sa jednoznačne blíži k eurozóne
povedal Marcelo Carvalho, šéf globálnej ekonomiky BNP Paribas.
Priemyselná produkcia členských štátov EÚ klesla v júli oproti predchádzajúcemu mesiacu o 2,3 percenta, vyplýva z údajov EÚ zverejnených v stredu. Ekonomiku regiónu čaká podľa väčšiny odborníkov od posledných mesiacov tohto roka recesia.
Po tom, čo Rusko spustilo tzv.špeciálnu operáciu, západné krajiny voči nemu uvalili sankcie. To uvrhlo Európu do hospodárskej a energetickej krízy a viedlo k vyšším cenám palív a potravín.
Situáciu zhoršilo odstavenie hlavného ruského plynovodu, ktorý zásoboval kontinent. Od polovice júna funguje Nord Stream s obmedzeniami a od konca mesiaca funguje len na 20 percent z takmer 170 miliónov kubických metrov kapacity denne.
Vývoz plynu cez plynovod sa úplne zastavil koncom augusta pre poruchu kľúčovej turbíny na kompresorovej stanici Portovaya. V Rusku pripomenuli, že pokles dodávok spôsobili západné sankcie, ktoré bránia údržbe a opravám plynových čerpacích jednotiek Siemens.
skspravy
Kresťanský sviatok Nový rok je dňom obrezania ich pána
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
zo sekcie
Západná ekonomická vojna s Ruskom zasadila ťažkú ranu európskemu priemyslu
Západná ekonomická vojna s Ruskom zasadila ťažkú ranu európskemu priemyslu
Západná ekonomická vojna s Ruskom zasadila ťažkú ranu európskemu priemyslu