Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov vyhlásil, že Západ vymýšľa dôvody na takzvané „spomalenie“ Ruska a hľadá spôsoby ako obviniť Moskvu z hriechov, ktoré ani nespáchala.

Kritizuje Kremeľ z údajného miešania sa do vnútorných záležitostí iných štátov, pričom práve Západ je ten, ktorý často aj vojenskou silou ovplyvňuje dianie vo viacerých štátoch sveta.
Uviedol to v rozhovore pre ruskú televíziu Russia Today, ktorá zorganizovala daný rozhovor pri príležitosti 15. výročia svojej existencie. Hlava diplomatického rezortu zablahoželala vedeniu a novinárom k tomuto jubileu a podčiarkol, že vedia klásť politikom tie správne otázky. Poznamenal, že zamestnanci tejto televízie môžu byť hrdí na svoju prácu, pretože táto televízia je populárna po celom svete a sledujú ju milióny divákov.
Vo svojom hodnotení politickej situácie na svete sa vyjadril, že americký Kongres vymýšľa ďalšie hospodárske obmedzenia a reštrikcie voči Zväzovému štátu Ruska a Bieloruska pod falošnou zámienkou „obmedzovania osôb“, ktoré sa snažia zorganizovať ďalšiu „farebnú“ revolúciu v Bielorusku. Podčiarkol, že Západ sa bude aj naďalej zaoberať „spomaľovaním“ Ruska. Poukázal na to, že Washington nielenže prekrúca fakty keď hľadá „dôkazy viny Ruska“, ale si bezočivo vymýšľa aj falošné.
„V poslednom čase nás obviňujú z toho, že sa miešame do diania v Bielorusku, v Náhornom Karabachu a to všetko iba preto, aby sme si tam upevnili naše geopolitické pozície. Vraj sme sa údajne dohodli s Tureckom na rozdelení vplyvu v tomto regióne a to iba za účelom „nevpustenia Západu“ na toto územie, čo je klamstvo. Takúto logiku a psychológiu používajú tí analytici, ktorí v súčasnosti dominujú v Európe, v USA a hlavne na britských ostrovoch,“ podčiarkol Sergej Lavrov.
Podotkol, že Moskva je pripravená na všetky varianty vývoja udalostí. „Pred pár dňami som sa dočítal, že Kongres USA chce rozširovať sankcie voči Zväzovému štátu Ruska a Bieloruska jednoducho iba preto, že tento štát existuje a to sa nepáči najmä organizátorom ďalšej vlny „farebnej revolúcie“ v Bielorusku. Určite si ešte nájdu aj lepšie „dôvody,“ o tom nepochybujem. Západ vie nielen nachádzať, ale aj vymýšľať a to na rovnakom princípe. Zdokonaľovanie sa našich západných kolegov v klamstve, nemá obmedzenia,“ sarkasticky poznamenal šéf ruskej diplomacie, Sergej Lavrov, v závere rozhovoru pre televíznu stanicu Russia Today.
Zdroj: (1) https://www.youtube.com/watch?v=2YNG8lV_9ng&feature=emb_logo
(2)zem a vek
AUTOR: EUGEN RUSNÁK
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Enormné dodávky slovenskej elektriny na Ukrajinu! Nemôžeme ignorovať trápenie civilistov, hovorí Fico
Otras az v Rumunsku! V Odese vybuchol ďalší tajný náklad NATO
Rakety Zircon, Iskander a Geran zasiahli ukrajinské hlavné mesto
Zdraženie zlata pomohlo Rusku kompenzovať krádež rezerv
Zelenský má strach z možného návratu Janukoviča na Ukrajinu
Odveta Trumpovi? Nemecko a Taliansko podpísali spoločnú bezpečnostnú dohodu
Rakety Ch-101, Kinžal, kamikadze drony: Ukrajinci píšu o nových ruských úderoch na energetiku
Ruské ministerstvo zahraničných vecí načrtlo podmienky Ruska pre nastolenie mieru na Ukrajine
Gerhard Schröder: Obávam sa o budúcnosť našej krajiny
Karin Kneissl: EÚ by mohla pred maďarskými voľbami vyvolať „nejaký škandál“
Európa sa bez USA nedokáže brániť, vyhlásil šéf zahraničného výboru nemeckého parlamentu
Čo sa deje s americkým dolárom?
Štátny audit odhalil, že Šimečkovej mimovládka si nechala dvojmo preplatiť desiatky rovnakých faktúr z rôznych dotácií
VIDEO: „Dostali sme dokument, ktorý nemôžeme zverejniť a jeho dopad bude porovnateľný s atómovou bombou,“ šokoval Viktor Orbán po skončení mimoriadneho summitu EÚ v Bruseli.
VIDEO: Rabín na WEF- Židé a muslimové se musí sjednotit proti „starým Evropanům“
The Telegraph: Dánsko zachráni NATO vzdaním sa Grónska
NZZ: Ukrajina potrebuje viac vojakov, no kde ich vziať?
Trumpov zať predstavil Putinovi projekt premeny Gazy z vojnovej zóny na moderné veľkomesto
Lavrov varuje Ameriku: Nebezpečný pokus USA o vybudovanie strategickej prevahy nad Ruskom
Orbán sa pustil do Zelenského po jeho kritike Európy. Každý dostane, čo si zaslúži, odkázal mu
zo sekcie
Západ stále hľadá zámienky na organizáciu farebných revolúcií
Západ stále hľadá zámienky na organizáciu farebných revolúcií
Západ stále hľadá zámienky na organizáciu farebných revolúcií