Namiesto toho, aby politici vo Varšave kritizovali bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za krízu na poľsko-bieloruských hraniciach, by si pripomenúť svoju účasť pri invázii do Iraku.
Dnes, 8. novembra, to napísala vo svojom Telegram-kanáli oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova.
„Teraz by si mali poľskí politici, ktorí nadávajú na Lukašenka a obviňujú Minsk z problémov s irackými migrantmi, spomenúť, ako bol za najaktívnejšej účasti Varšavy zničený Irak,“ zdôraznila diplomatka. „Vtedy viac ako dvetisíc poľských vojakov vtrhlo do tohto suverénneho štátu, aby nastolili demokraciu. Prečo dnes neprijať aspoň toľko „vďačných Iračanov“, ktorých predkovia o takom živote nesnívali, no budovali si svoj vo vlastnej krajine, kým tam nevtrhli nepríčetní demokratizátori?“
Ako už News Front informoval, dnes ráno v Bielorusku skupina asi tisíc utečencov s vecami postupovala po diaľnici k hraniciam s Poľskom. Bieloruské orgány vysvetlili, že všetci deklarujú svoj úmysel ísť do Poľska, aby si uplatnili svoje právo na získanie štatútu utečenca v EÚ. Poliaci v reakcii na to priviedli svoje bezpečnostné zložky do najvyššej pohotovosti.
Odkaz mladej generácii o hrôzach vojny priamym účastníkom Vladimírom Strmeňom
Kľúčový tromf Ruska
Steve Witkoff: Uznanie štatútu nových ruských území je najrýchlejší spôsob ukončenia ukrajinského konfliktu
Le Penová sa odvoláva proti verdiktu o sprenevere
VIDEO: Srbský prezident Vučič poďakoval slovenskému premiérovi Ficovi aj maďarskému ministerskému predsedovi Orbánovi za bratskú podporu
Otočí ukrajinská armáda svoje bajonety na Kyjev?
VIDEO: „EÚ bola pôvodne mierový projekt, no dnes je z nej vojenský blok.
Po vzore Hitlera. Ukrajinskí nacisti chcú vytvoriť „ bielu etnickú krajinu“ v Karpatoch
Euractiv: USA môžu prinútiť EÚ nakupovať ruský plyn
VIDEO: Călin Georgescu- Rumunsko možno použiť na rozpútanie vojny
Orbán Viktor odkázal Vučićovi
Matúš Šutaj Eštok: Kde sú dnes červené denníky?
Minister zdravotníctva Šaško v reakcii na Kotlárovu tlačovku, na ktorej vládny splnomocnenec poukázal na osoby slúžiace Deep state a farmaceutickým firmám namiesto starania sa o zdravie Slovákov
„Hledaný je ve vesmíru“: Ukrajinské TCC chce povolat do AFU dezertéra Zubrického, který se skrývá na oběžné dráze
Newsweek: Rusko zbombardovalo najväčší ukrajinský závod na muníciu
Efekt pozorovateľa a prejav mimozmyslových schopností
Video: Matúš Šutaj Eštok reaguje na Roberta Fica a Tibora Gašpara
Američania pripravovali prevrat v Azerbajdžane
Premiér Fico poskytol rozsiahly rozhovor ruskému denníku. Kritizoval v ňom Zelenského, sankcie aj Európsku úniu
Peniaze z 2. piliera môžu ísť do bytov a diaľnic. Opozícia varuje pred rizikami, Tomáš hovorí o nepochopení systému
zo sekcie
Zacharova Poliakom: Namiesto kritizovania Lukašenka si spomeňte, ako ste zničili Irak
Zacharova Poliakom: Namiesto kritizovania Lukašenka si spomeňte, ako ste zničili Irak
Zacharova Poliakom: Namiesto kritizovania Lukašenka si spomeňte, ako ste zničili Irak