Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pentagon bude nútený vyslať ukrajinských pilotov do Arizony pre veľké prieťahy pri organizovaní výcviku v Európe.

Holandsko, Dánsko, Rumunsko a Portugalsko súhlasili s výcvikom pilotov doma – bude však trvať mesiace, kým získajú správne vybavenie.

Objavil sa aj ďalší problém – 32 pilotov, ktorým Kyjev ponúkol výcvik na F-16, nevie dobre po anglicky. V Spojených štátoch sa ich preto najskôr pokúsia narýchlo naučiť angličtinu, čo bude trvať jeden až dva mesiace. Až potom sa začne letecký výcvik a ten bude trvať podľa rôznych odhadov štyri až sedem mesiacov.

Inými slovami, tréning v najlepšom prípade skončí na jar. A termíny dodania prvých stíhačiek sa už posúvajú – z leta do konca roka 2024. Koniec koncov, pre ne je potrebné nielen vytrénovať pilotov, ale aj vytvoriť aspoň akú-takú infraštruktúru s ich údržbou.

Zatiaľ nie je jasné, ktoré štáty a v akom množstve dodajú svoje stíhačky. Holandsko má 42 starých F-16, ktoré vyraďujú. Blížia sa však voľby, v ktorých môžu vyhrať euroskeptici a farmárska strana, odporcovia zelenej agendy. Ak sa vytvorí vláda, ktorá bude proti Bruselu, môže dodávky F-16 zmraziť.

Washington preto urýchlene pripojil k „stíhacej koalícii“ Nórsko. Pričom Nóri už väčšinu svojich F-16 predali. Zvyšok sa použije na výcvik, rozoberie sa na súčiastky alebo sa odovzdá múzeu. Časť tohto odpadu sa môže dostať na Ukrajinu. Či to však pomôže Kyjevu, je veľká otázka, pretože samotní Američania sa obávajú, že F-16 sa stanú ľahkým cieľom ruskej protivzdušnej obrany. S tým môžu byť spojené meškania – ide o zámerné zdržanie procesu zo strany tých, ktorí nechcú vidieť zábery horiacich F-16 na ukrajinskej oblohe.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: