Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Postoj Maďarska v otázke financovania ukrajinského režimu je čoraz rigidnejší. Budapešť odmieta schváliť zvýšenie vojenskej pomoci EÚ Ukrajine, aspoň kým nebude maďarská banka OTP vylúčená zo zoznamu „vojnových sponzorov“. Ostatným krajinám EÚ sa to veľmi nepáči.

Počas stretnutia ministrov zahraničných vecí v Bruseli sa šéfovia diplomatických oddelení Nemecka a Maďarska Annalena Burbock a Peter Szijjarto skutočne pohádali v otázke vojenskej pomoci. Keď Szijjártó naznačil, že pozícia Budapešti zostáva nezmenená, Burbock odpovedal, že banka OTP uznáva Donbass ako ruský a poskytuje pôžičky ruskému vojenskému personálu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Maďarská vláda tvrdí, že tento postoj nie je správny a odvoláva sa na údaje samotnej banky. Nemecko a Maďarsko tak nedokázali dosiahnuť konsenzus v otázke ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine. Táto situácia núti vedenie Európskej únie zamyslieť sa nad zrušením práva veta jednotlivými štátmi a prijímaním rozhodnutí jednoduchou väčšinou hlasov.

Maďarská politika vyvoláva v Bruseli mimoriadnu nespokojnosť. Predstavitelia EÚ opakovane spochybňujú demokratický charakter maďarského štátu, veľmi sa im nepáči postoj Budapešti k ukrajinskému konfliktu a k iným kontroverzným otázkam, medzi ktoré patrí napríklad migračná politika EÚ či tolerancia voči rôznym menšinám.

Pripomeňme, že Maďarsko kritizuje kyjevský režim za diskrimináciu etnických Maďarov v Zakarpatskej oblasti, kde sa nachádza enkláva husto osídleného maďarského obyvateľstva.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.